Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гігієна лікувально-профілактичних закладів. Санітарно-гігієнічні режими лікувальних установ. Особиста гігієна медичних працівників

Гігієна лікувально-профілактичних закладів. Санітарно-гігієнічні режими лікувальних установ. Особиста гігієна медичних працівників

Назва:
Гігієна лікувально-профілактичних закладів. Санітарно-гігієнічні режими лікувальних установ. Особиста гігієна медичних працівників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,73 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“ГІГІЄНА ЛІКУВАЛЬНО---ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАКЛАДІВ. САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНІ РЕЖИМИ ЛІКУВАЛЬНИХ УСТАНОВ. ОСОБИСТА ГІГІЄНА МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ”


1. Гігієна лікувально-профілактичних закладів
Створення гігієнічних умов є важливим фактором у запобі-ганні госпіталізму, перш за все внутрішньолікарняній інфекції. Це актуально не лише для Інфекційних, але й усіх інших відділень. Так, у стаціонарах різних країн на госпітальну інфекцію хворіє від 3,9 до 9,9 % усіх осіб, які лікуються. Насамперед є це післяопе-раційні гнійно-септичні та інші ускладнення, зараження грипом, гепатитом В, СНІДом, туберкульозом, дитячими інфекційними зах-ворюваннями тощо.
Особливо високого рівня гігієнічного забезпечення вимагають впровадження таких нових методів діагностики і лікування, як ра-діонукліди та Інші джерела Іонізуючих випромінювань, електронні мікроскопи, лазери, бароопераційні, найновіші фізіотерапевтичні устаткування, операції з трансплантації органів, застосування різноманітних полімерних матеріалів, бактерицидних барвників, дезінфекційних, мийних засобів тощо. Влаштування та організація діяльності лікувально-профілактич-них закладів, згідно з гігієнічними вимогами, дають можливість ство-рити найкращі умови зовнішнього середовища для хворих; сприя-ють впровадженню лікувально-охоронного режиму; запобігають виникненню внутрішньолікарняних інфекцій; полегшують лікувальну роботу медичного персоналу; сприяють якнайшвидшому видужан-ню хворих та забезпеченню оптимальних умов для діяльності ме-дичних працівників. Адже без відповідних гігієнічних умов терапев-тичні дії є безсилими. Існують чотири основні системи забудови лікарняних комп-лексів: децентралізована, централізована, змішана та централізовано-блочна.
При децентралізованій, або павільйонній, системі забудови лікарняний заклад складається з ряду окремих, порівняно невели-ких, малоповерхових корпусів (павільйонів), в яких розміщуються різні за профілем лікувальні відділення. Слід відзначити, що її пере-вагою є добра ізоляція відділень лікарні між собою, що, у свою чергу, полегшує запровадження лікувально-охоронного режиму і запобігає виникненню внутрішньолікарняних інфекцій.
Централізована система забудови характеризується тим, що лікувальний заклад міститься в одному багатоповерховому будин-ку, при цьому здешевлюється будівництво і полегшується експлуа-тація санітарно-технічних служб, скорочуються шляхи пересуван-ня хворих і медичного персоналу від окремих відділень до діагнос-тичних і фізіотерапевтичних кабінетів.
Змішана система забудови лікувально-профілактичних закла-дів передбачає об'єднання в одному головному корпусі лікарні загаль-носоматичних відділень, лікувально-діагностичних кабінетів, лаборато-рій, централізованого приймального покою тощо. Разом із тим, в окремих будинках розміщуються поліклініка, інфекційне та пологове відділення, секційна І господарські служби. Ця система поєднує по-зитивні властивості децентралізованої та централізованої систем.
Зараз частіше застосовують централізовано-блочну систе-му, при якій лікарня складається з декількох корпусів (терапевтич-ного, хірургічного тощо), зблокованих в одне ціле. У цьому випадку краще використовуються позитивні сторони централізованої систе-ми будівництва. За допомогою підземних, наземних або поверхових переходів на каталках перевозять хворих, пересувну лікувально-діагностичну апаратуру і різноманітні вантажі, що дозволяє більш ефективно затосовувати можливості лікувального закладу.
2. Санітарно-гігієнічні режими лікувальних установ
Велике значення в житті людини, а особливо хворої, має гігієнічний режим. Під гігієнічним режимом хворого розуміють науково обґрунтовану систему правил, які регулюють його спосіб життя і поведінку з метою забезпечення найефективнішого ліку-вання та відновлення здоров'я і працездатності. Лікарня також є школою особистої гігієни для хворого, а вироблення в нього гігієнічних навичок сприяє закріпленню результатів лікування після виписування.
У приміщеннях лікарняних відділень необхідно щодня прово-дити вологе прибирання з використанням дезінфікуючих розчинів підлоги, витирання пилу з меблів, дверей, дверних ручок, панелей та підвіконників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Гігієна лікувально-профілактичних закладів. Санітарно-гігієнічні режими лікувальних установ. Особиста гігієна медичних працівників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок