Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Захворювання шийки матки

Захворювання шийки матки

Назва:
Захворювання шийки матки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,35 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Захворювання шийки матки


Серед патологічних станів жіночих статевих органів найбільше поши-рення мають захворювання шийки матки. Зважаючи на те, що рак шийки матки займає одне з перших місць серез злоякісних пухлин жіночих стате-вих органів за частотою, а передують йому захворювання, які є тим патоло-гічним тлом, на якому виникає злоякісний процес, рання діагностика патоло-гії шийки матки є важливою для зниження захворюваності на рак цієї лока-лізації, зменшення кількості задавнених випадків раку та відновлення пра-цездатності хворих.
В останні роки на тлі відносної стабілізації захворюваності на рак ший-ки матки зросла його частота у молодих жінок. Це пов'язано із тим, що у цієї вікової категорії хворих почастішали випадки фонових та передрако-вих станів екто- і ендоцервіксу. Такий стан є наслідком міграції, а відтак урбанізації населення, змін статевої поведінки молоді (легковажне ставлення до статевого життя: ранній його початок, велика кількість статевих партне-рів і неминуче при цьому інфікування піхви патогенними мікроорганізма-ми), збільшення частоти артифіціальних абортів (механічна травма шийки матки та різка перебудова гормонального статусу жінки після аборта).
Рак шийки матки дуже рідко виникає на незміненому епітелії. Появі злоякісного переродження передують фонові та передракові процеси.
До фонових захворювань шийки матки (доброякісні стани) належать такі:*
справжня ерозія шийки матки;*
несправжня ерозія шийки матки (псевдоерозія, ендоцервікоз);*
лейкоплакія (без атипії, проста);*
поліпи шийки матки (прості, проліферуючі, поліпи, що епідермізуються);
папіломи, кондиломи;*
ендометріоз;*
посттравматичні зміни (ектропіон, рубцеві зміни);*
екзо- та ендоцервіцити.
Фонові захворювання є факультативними передраковими станами, вони рідко зазнають злоякісного переродження.
До передракових процесів (облігатний передрак) відносять дисплазії шийки матки (власне дисплазія, лейкоплакія з атипією клітин, еритропла-кія, аденоматоз). В індивідуальних картах фонові та передракові стани, їх локалізація, зображаються у вигляді умовних позначок (рис. 113, 114).
Гісто-фізіологічна характеристика шийки мйтки у різні вікові періоди
У шийці матки розрізняють частину, яку ми бачимо при огляді в дзер-калах, — піхвову частину, або ектоцервікс, — і надпіхвову, всередині якої проходить цервікальний канал — ендоцервікс (рис. 110). Ектоцервікс по-критий слизовою оболонкою блідо-рожевого кольору з гладенькою блис-кучою поверхнею. Слизова оболонка піхвової частини шийки матки ут-ворена багатошаровим плоским епітелієм. Канал шийки матки покритий одношаровим циліндричним епітелієм, розміщеним на lamina propria. Епітелій утворює крипти, що являють собою шийкові, або цервікальні, залози.
Слизова цервікального каналу обмежена з боку перешийка гістологіч-ним внутрішнім вічком, а ззовні — ділянкою зовнішнього вічка.
Шийка матки покрита двома генетичне різними типами епітелія. Ділян-ка, де вони межують між собою, називається перехідною зоною, або зоною стикання (рис. 112). У новонароджених зона стикання міститься на поверхні ектоцервікса. У дівчаток і дівчат у період статевого дозрівання ця ділянка пересувається все ближче до зовнішнього вічка, і у більшості з них після настання статевої зрілості вона розміщується на рівні зовнішнього отвору цервікального каналу, проте приблизно у ЗО % молодих жінок перехідна зона знаходиться зовні від зовнішнього вічка. У жінок преклімактеричного віку, в клімактерії та менопаузі зона стикання заглиблюється у цервікаль-ний канал.
Отже, у жінок віком до 20-21 року наявність «віночка» циліндричного епітелію навколо зовнішнього вічка шийки матки, що трактується деякими авторами як «вроджена ерозія», не є патологічним явищем і лікування, особ-ливо діатермокоагуляції, не потребує.
Проте, якщо ектопічний епітелій піддається шкідливим впливам, а саме механічній травматизації (ранній початок статевого життя, штучні аборти), інфікуванню, особливо асоціаціями мікроорганізмів і вірусів (це буває при частій зміні статевих партнерів), частина ектоцервікального епітелію може перетворитись у метапластичний плоский і утворити нову зону стикання, в якій відбуваються метапластичні зміни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Захворювання шийки матки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок