Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> реферат українською: Антисептика. Асептика

Антисептика. Асептика / сторінка 5

Назва:
Антисептика. Асептика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,70 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Зне-заражують також шляхом занурення в їх розчини органів: кисті, стопи, ста-тевого члена, сідниці, що мають рану чи виразку, присипання порошками антисептиків ран та виразок (всі ці форми складають поверхневу антисеп-тику). Уведення розчинів антисеп-тиків через природні чи штучні (фісту-ли) отвори в порожнини органів (се-човий міхур, матка тощо) чи ткани-ни становлять другу форму антисеп-тики — внутрішньопорожнинну.
За призначенням антисептики діляться на засоби для обробки рук хірурга перед операцією і операційного поля та на засоби для безпосередньо-го зрошення, просочування перев'яз-ного матеріалу, промивання, аплі-кацій, ванночок, впливу на рани (контаміновані та інфіковані), вираз-ки, опікові поверхні, порожнини.
З численних груп хімічних сполук найчастіше застосовують як антисеп-тики галоїди та галоїдмісткі засоби, окислювачі, органічні кислоти, барв-ники, спирти, деякі солі важких ме-талів, нітрофурани, похідні 8-окси-хіноліну, етоній, сульфаніламіди, фітонциди та антибіотики.
Окислювачі. Найпоширеніші з них перекис водню та калію перман-ганат. Перекис водню (1—3 % розчин) застосовують для промивання гнійних ран та порожнин. Хоч він слабкий ан-тисептик, але як донатор, джерело ато-марного кисню знаходить широке зас-тосування при лікуванні хворих з анае-робною інфекцією.
Кислоти та основи мають мале застосування та переважно слабкі антисептичні якості. Застосовуються борна кислота (2—3 % розчин) — у разі ускладнення ран синьогнійною паличкою, надоцтова кислота (дозок-сон-1) — для підготовки операційно-го поля та рук хірургів та метанова (мурашина) кислота в суміші з пере-кисом водню (рецепт С-4) — для мит-тя рук хірургів (1,5 хв). Потім після висушування рук їх оброблюють 95 % спиртом етиловим З хв.
З основ раніше широко викорис-товувався 0,5 % розчин аміаку — для обробки рук хірургів за способом Спа-сокукоцького — Кочергіна. Зараз цей спосіб майже не використовується, бо з'явилися простіші й ефективніші.
У останнє десятиріччя набули ши-рокої популярності в клініці похідні налідиксової кислоти, так звані квінолони, зокрема ципрофлокса-цин. Вони мають високу антимік-робну активність, особливо щодо грамнегативної патогенної мікро-флори (Escherichia coli, Pseudomonas та ін.). Але препарати цієї групи ви-користовують переважно як хіміотера-певтичні засоби (ентерально та парен-теральне).
Солі важких металів. За-стосовуються як антисептики солі срібла, міді сульфат, цинку сульфат, вісмуту нітрат та дезінфікуючі засоби (препарати дихлориду ртуті та ін.). Найбільш використовуваними анти-септиками з цієї групи є солі азотно -кислого срібла: 1—5 % водний розчин;
"ляпісний олівець"; 1—3 % розчин про-тарголу (містить 7,8—8,3 % срібла); 0,2— 1 % розчин коларголу. Ними промива-ють сечовий міхур, гнійні рани та ви-разки. Для профілактики бленореї по 1 краплі 2 % розчину нітрату срібла за-капують у кон'юнктивальний мішок. У останні роки широко застосовують мазі сульфазину срібла (частіше 1 %) для
лікування опіків, ран, виразок. З інших препаратів цієї групи для лікування гнійних ран і виразок, що супроводжу-ються дерматитом, частіше застосовують ксероформ, дерматол (похідні нітрату вісмуту) та пасти й мазі цинку сульфату.
Нітрофурани. Антисептики нітрофуранової групи фурацилін (1:5000-1:2500) та фурагін (1:13 000) застосовують для лікування місцевих інфекційних процесів (гнійних ран, опіків, виразок) шляхом змочування ними перев'язного матеріалу, а також промивання ран та порожнин. Пре-парати малотоксичні і мають широкий спектр антимікробної дії.
Інші препарати нітрофуранового ряду, зокрема фурадонін, фуразолі-дон тощо, вводять ентерально при інфекціях сечових шляхів та травного каналу.
Похідні 8-оксихіноліну, зокрема хінозол, призначають у формі водних розчинів (1:1000,1:2000) та мазей (5—10 %) для лікування гнійних ран, промивання їх та аплікацій.
Водний розчин (0,5 %) етонію та 1—2 % мазі, до складу яких він вхо-дить, використовують для лікування інфекційних процесів на шкірі і сли-зових оболонках ротової порожнини та кон'юнктиви, а також опікових ран.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Антисептика. Асептика

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок