Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> реферат безкоштовно: Антисептика. Асептика

Антисептика. Асептика / сторінка 6

Назва:
Антисептика. Асептика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,70 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Детергенти. Застосовуються різні препарати (дегмін, рокал тощо) для обробки рук хірурга і операційно-го поля, а також дезінфекції інстру-ментів (рокал). В останні роки сфе-ра їх використання різко звузилась.
Сульфаніламіди. Активні щодо збудників гнійної інфекції пре-парати цієї групи, зокрема стрепто-цид, етазол, сульфацил-натрію, суль-фапіридазин-натрію, застосовують у формі лініментів, мазей, присипок та розчинів для лікування гнійних ран та запобігання нагноєнню свіжих ран, санації кон'юнктиви.
Найбільш ефективними препарата-ми цієї групи є 5 % сульфамілон (ма-феніду ацетат) та мазі, що містять сульфадіазин срібла, — фламазин (1 %) та дермазин. Сульфаніламідні препарати поділяються залежно від швидкості виведення з організму (пе-ріоду збереження в організмі у мак-симальній концентрації) на корот-коживучі, середньої тривалості дії та довготривалої і надтривалої. Засто-совують їх переважно як хіміотера-певтичні засоби. Серед них найбільш відомі: фталазол (короткочасна дія);
сульфаметаксазол та триметаприм (середньої тривалості) і особливо комбінація їх — бактрим чи бісептол (вони діють швидко і широко вико-ристовуються для лікування інфекції легень, нирок тощо); сульфадиметок-син, сульфапіридазин-натрію, суль-фален тощо (тривалої і надтривалої дії, максимальна концентрація їх збе-рігається протягом 2—10 діб), що знайшли широке застосування при інфекціях легень, кишечнику тощо.
Антибіотики. Велика група біологічних антимікробних препара-тів використовується переважно для хіміотерапії. Але деякі з них зна-ходять і топічне застосування, пере-важно в формі лініментів (1—10 %) та мазей (5—10 %); головним чином на водорозчинній основі (левоміце-тин, поліміксин, еритроміцин тощо), рідше — розчинів (мікроцид, грамі-цидин тощо) для лікування гнійних ран, опіків, виразок.
Поряд із зовнішнім застосуван-ням антибіотики використовують та-кож для інфільтрації тканин навколо ділянки запалення (антибіотикова бло-када), введення у порожнини абсцесів після відсмоктування з них гною та уражені інфекцією плевру, очеревину, суглоби, спинномозковий канал та ін.
Для лікування ран, опіків, вира-зок застосовують також деякі фер-менти (лізоцим, протеази тощо), а також фітонциди — продуценти різ-них рослин (звіробою звичайного, нагідок лікарських, евкаліпту тощо), які мають протимікробну активність. Серед них найвідоміші такі фітон-цидні препарати: 0,25 % розчин іма-ніну та новоіманіну, настоянка кален-дули, розчин хлорофіліпту (із евка-ліпту та ін.). Їх застосовують для лі-кування гнійних ран, опіків, про-мивання порожнин, полоскання рото-вої порожнини тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Антисептика. Асептика

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок