Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Судини, на яких визначають артеріальний тиск, його визначення, характеристика, місця притискання артерії для тимчасової зупинки кровотечі. Прилади для вимірювання артеріального тиску.

Судини, на яких визначають артеріальний тиск, його визначення, характеристика, місця притискання артерії для тимчасової зупинки кровотечі. Прилади для вимірювання артеріального тиску.

Назва:
Судини, на яких визначають артеріальний тиск, його визначення, характеристика, місця притискання артерії для тимчасової зупинки кровотечі. Прилади для вимірювання артеріального тиску.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,64 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Судини, на яких визначають артеріальний тиск,
його визначення, характеристика,
місця притискання артерії для тимчасової зупинки кровотечі.
Прилади для вимірювання артеріального тиску.


АРТЕРІАЛЬНИЙ ТИСК
Артеріальний тиск — це тиск крові на стінки судин. Вимірювання артеріального тиску є важливим діагностичним методом. Цей показник відображає силу скорочення серця, прилив крові в артеріальну систему, опір і еластичність периферичних судин. Розрізняють максимальний (систоліч-ний) тиск, який виникає в момент систоли серця, коли пульсова хвиля досягає найвищого рівня, мінімальний (діастолічний) тиск, який виникає в кінці діастоли серця під час спадання пульсової хвилі, і пульсовий (різниця між величинами систолічного і діастолічного тиску).
Для вимірювання артеріального тиску користуються різ-ними приладами. Найбільш поширеним є ртутний сфігмоманометр (апарат Ріва-Роччі). Він складається з ма-нометра, манжетки, гумового грушевидного балона і системи гумових трубок, що з'єднують між собою частини приладу. Манометр вмонтований в кришку приладу, він являє собою скляну трубку, нижній кінець якої скляний зі скляним резервуаром для ртуті об'ємом 15-20 мл. До манометра приєднана шкала з міліметровими поділками від 0 до 250 мм рт.ст. Рівень ртуті в скляній трубці встановлюється на 0. Манжетка - це порожнистий гумовий мішок шириною 12-14 см і довжиною 30-50 см. На мішок надягають чохол із щільної тканини, призначений для того, щоб при нагні-танні повітря гумовий мішок не розтягувався, а тільки стис-кав руку хворого. Грушевидний балон — пристрій для нагнітання повітря, оснащений вентилем для дозованого ви-пускання повітря назовні.
У деяких апаратах ртутний манометр замінений пру-жинним. Такий апарат називають тонометром. При користу-ванні ним артеріальний тиск вимірюється силою пружини, яка передасться на стрілки, що рухаються по циферблату з міліметровими поділками. «Ціна» однієї поділки - 2 мм рт. ст. (0,26 кПа). Вони зручні при транспортуванні, але пружина швидко розтягується і результати, що їх показує прилад, можуть бути невірними.
Крім апарата для вимірювання артеріального тиску не-обхідний фонендоскоп, за допомогою якого вислуховують тони над плечовою артерією.
Визначення артеріального тиску грунтується на реєстрації звукових феноменів, які виникають в артеріальній судині при здавленні її манжеткою (метод Короткова). При певному стисканні периферичної артерії манжеткою потік крові в ній повністю припиняється і при вислуховуванні ми не чуємо ніяких тонів. При зниженні тиску в манжетці шляхом від-криття вентиля кров під час систоли починає проходити через стиснену артерію і утворює турбулентні завихрення нижче від місця перетискання, які сприймаються як тони. Момент появи 1-го тону відповідає систолічному арте-ріальному тиску (максимальному). Тони вислуховуються до того часу, поки тиск у манжетці буде вищим за тиск в артерії. В той момент, коли тиск у манжетці зрівняється з мінімальним тиском в артерії, потік крові стане лінійним і тони вислуховуватись не будуть. Тиск, при якому тони більше не вислуховуються, називають діастолічним арте-ріальним тиском (мінімальним).
Вимірювати артеріальний тиск необхідно у визначені го-дини (краще ранком).
Артеріальний тиск можна визначити також осциляторним методом, користуючись тонометром без фонендоскопа.
Величину артеріального тиску вимірюють з точністю 0,66 кПа (5 мм рт. ст.). У нормі максимальний тиск коливається від 13,3 до 19,3 кПа (від 100 до 140 мм рт.ст.), мінімальний — від 6,9 до 12 кПа (від 60 до 90 мм рт. ст.). Підвищення артеріального тиску понад норму називають артеріальною гіпертензією, а зниження — артеріальною гіпотензією.
Залежно від різних фізіологічних процесів (втома, збуд-ження, прийом їжі тощо) рівень артеріального тиску може змінюватися. Добові його коливання знаходяться в межах 1,3—2,7 кПа (10—20 мм рт. ст.). Вранці тиск дещо нижчий, ніж увечері. З віком артеріальний тиск трохи підвищується.
У кровоносних судинах людини циркулює близько 5 л крові.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Судини, на яких визначають артеріальний тиск, його визначення, характеристика, місця притискання артерії для тимчасової зупинки кровотечі. Прилади для вимірювання артеріального тиску.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок