Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> реферат на тему: Імунна система організму

Загрузка...

Імунна система організму / сторінка 3

Назва:
Імунна система організму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,51 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Серцевий м’яз має здатність сприймат*-.и зміни зовнішнього середовища і відповідати збудженням.
У нормі м’яз збуджується під впливом імпульсів спеціалізованих клітин серця, тобто без втручання нервової чи ендокринної систем (самовільно). Ця здатність серцевого м’яза – автоматизм. Російський фізіолог – Кулябко оживив серце дитини, яка померла від запалення легенів, через 20 годин після його смерті, пропустивши через судини серця сольовий розчин (1902), довів можливість підтримання життєдіяльності ізольованого серця.
Скупчення спеціальних клітин виникає періодичне збудження називається серцевими центрами автоматії: один – в стінці правого передсердя, другий на межі між передсердями та шлуночками. Центри автоматії виробляють електричні імпульси з першого місяця ембріонального життя людини, які по серцевому м’язу проходять до інших ділянок – це провідність. Завдяки нормальному функціонуванню провідної системи обидва передсердя або шлуночки серця водночас охоплюються збудженням і тому водночас скорочуються, викидаючи кров.
Автоматія серця дає змогу підтримувати життєдіяльність організму навіть при порушенні діяльності нервової системи.
В нормі автоматизм роботи серця під впливом нервогуморальної регуляції узгоджується з потребами організму.
Нервово-гуморальна регуляція роботи серця.
Робота серця змінюється рефлекторно – за участю автономної нервової системи (вегетативної). До серця підходять дві пари відцентрових нервів – парасимпатичний і симпатичний. Парасимпатичний (блукаючий нерв) пара від довгого гальмує роботу серця.
Без’ядерні пластинки, найменші з усіх клітин, безбарвні, овальної форми, в 1 мм3 – 250 тис, утворюються в червоному кістковому мозку, живуть 5-8 днів.
Функція: Згортання крові.
Зсідання крові – важлива захисна реакція організму, яка запобігає крововтратам. Тромбоцити легко руйнуються, при пошкодженні кровоносних судин або стиканні крові з повітрям, при цьому виділяється речовина – тромбопластин. У плазмі крові є неактивний білок – протромбін, який утворюється в печінці (в його синтезі бере участь вітамін К), коли на нього подіє Сa, що постійно є у плазмі крові та тромбопластин, утворюється активний білок тромбін. Тромбіну у крові здорової людини не буває, інакше кров згорнулась ще у судинах.
В крові є неактивний розчинений білок фібриноген, який також продукує печінка. Сам по собі він як і протромбін не впливає на згортання крові. Тромбін каталізує перетворення фібріногену на фібрин – нерозчинний білок, який випадає в осад у вигляді ниток, утворюючи сітку. Між цими нитками затримуються клітини крові і щільно закриває рани, утворюючи згусток. Прискорення зсідання крові – тромбоутворення (рпи остеросклірозі, інфекційної хвороби, стресовий стан). При цьому призначають протизсідні засоби (антикоогулянін).
Гірудин – виділяють п’явки з слиною, гемпарин (печінка, селезінка, легені). Зповільнене зсідання крові при променевій хворобі, жовтяниці, гемофілії приводить до небезпеки крововтрат. Підсилюють зсідання крові хлористий Са, вітамін К, тромбін.
Вирішальну роль у розвитку імунітету відіграють антитіла. Роз-різняють 5 класів антитіл: IgG, IgM, IgA, IgE та IgD. Вікові особливості гуморального ;                 вир    к: s  ься в змін:
співвідношення різноманітних класів імуноглобулінів — IgG, IgM, IgA, IgE i IgD.
Антитіла класу IgG грають провідну роль у гуморальному імуні-теті. Вони складають 80% усіх імуноглобулінів сироватки крові. З ними пов'язана загибель збудників інфекційних захворювань за уча-стю комплементу, опсонінів. Завдяки здатності IgG проникати через плаценту, вони утворюють протиінфекційний імунітет у немовлят до тих інфекційних хвороб, на які хворіла мати (кір, епідемічний па-ротит, вітряна віспа тощо). Виняток складають недоношені діти, ос-кільки імуноглобуліни переходять у кров плоду переважно в останні тижні вагітності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Імунна система організму

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок