Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Завдання, методи, принципи організації патологоанатомічної служби і її значення в системі здоровоохорони. Завдання секційного курсу. Аутопсія.Положення про патологоанатомічне дослідження і про порядок розтину померлих у лікувально-профілактичних закладах.

Завдання, методи, принципи організації патологоанатомічної служби і її значення в системі здоровоохорони. Завдання секційного курсу. Аутопсія.Положення про патологоанатомічне дослідження і про порядок розтину померлих у лікувально-профілактичних закладах.

Назва:
Завдання, методи, принципи організації патологоанатомічної служби і її значення в системі здоровоохорони. Завдання секційного курсу. Аутопсія.Положення про патологоанатомічне дослідження і про порядок розтину померлих у лікувально-профілактичних закладах.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,39 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ЛЕКЦІЯ
Завдання, методи, принципи організації патологоанатомічної служби і її значення в системі здоровоохорони. Завдання секційного курсу. Аутопсія.Положення про патологоанатомічне дослідження і про порядок розтину померлих у лікувально-профілактичних закладах. Документація патологоанатомічного розтину. Значення аутопсії для медичної науки і практичної здоровоохорони


План:
Завдання, методи, принципи, організації патологоанатомічної служби і її значення в системі здоровоохорони.
Завдання секційного курсу.
Аутопсія. Порядок її проведення.
3.1 Положення про порядок розтину трупів у лікувально-профілактичних закладах.
3.2 Положення про патологоанатомічне дослідження померлих.
3.2.1 Порядок оформлення медичної документації на померлих в лікувально-профілактичному закладі.
3.2.2 Порядок патологоанатомічного дослідження померлого.
3.2.3 Документація патологоанатомічних досліджень померлих.
3.3 Значення аутопсії для медичної науки і практичної здоровоохорони.


ВСТУП
Живучи, ми не задумуємося про смерть.
Стикаючись із покійниками та всіма атрибутами смерті, відчуваємо потойбічний жах. Проте ще ніхто не жив вічно. І є місце в закладах 03 , працівники якого вміють побачити інформацію, яку хворий ховав за життя…
"Місце, де мертві допомагають живим" (Hic locus est, ubi mors qaudet succurrere vitae) — ці слова давнього медика викарбовано над входом у Паризький анатомічний театр.
1.Завдання, методи, принципи організації патологоанатомічної служби і її значення в системі здоровоохорони.
Патологоанатомічна служба є невід'ємною частиною здоровоохорони. Вона являє собою систему заходів, направлених на дальше покращення якості лікувально-діагностичної роботи в лікувальних установах.
Наша держава приділяла велике значення становленню і вдосконаленню патологоанатомічної служби в країні, що знайшло, відображення в ряді документів міністерства здоровоохорони.
Перед патологоанатомічною службою стоять слідуючі завдання :
1.Проведення разом з лікуючими лікарями клініко-анатомічного аналізу результатів розтинів і здійснення цим шляхом наукового контролю над лікувально-діагностичною роботою з метою усунення дефектів лікування і діагностики.
2.Допомога клініцистам в уточненні прижиттєвої діагностики захворювань, особливо злоякісних пухлин, шляхом гістологічного дослідження біопсій і операційного матеріалу.
3.Підвищення кваліфікації лікарів шляхом сумісного обговорення результатів розтинів і гістологічних досліджень.
4.Своєчасне виявлення гострозаразних захворювань.
5.Наукова розробка проблем патології людини.
6.Спеціалізація і вдосконалення кадрів лікарів-патологоанатомів і лаборантів-гістологів.
Структура патологоанатомічної служби.
Очолює патологоанатомічну службу в державі головний патологоанатом України.
На рівні області йому підпорядковується обласне патологоанатомічне бюро або централізоване патологоанатомічне відділення при обласній лікарні, кафедри патологічної анатомії медичних ВУЗів та інститутів вдосконалення лікарів, патологоанатомічні відділення науково-дослідних інститутів.
В підпорядкуванні обласної паталогоанатомічної служби знаходяться патологоанатомічні відділення при районних і міських лікарнях.
Базою патологоанатомічної служби є патологоанатомічні відділення (ПАВ) лікувальних установ, кафедри патологічної анатомії медичних інститутів,інститутів вдосконалення лікарів і ПАВ науково-дослідних інститутів. Це місце, де мертві допомагають живим.
Перші патолого-анатомічні відділення (прозектури) були створені в 1935р. згідно наказу комісаріату здоровоохорони СРСР при лікарнях на 100 ліжок і більше. В даний час має місце тенденція до укрупненя прозектур, які обслуговують лікувальні установи із загальним числом лікарняних ліжок 2000-3000.
Основним завданням ПАВ (прозекторських) лікувально-профілактичних відділень є покращення лікувальної справи і прижиттєвої діагностики захворювань шляхом:
1) прижиттєвого визначення характеру патологічного процесу на операційному чи біопсійному матеріалі;
2) виявлення на секційному, операційному і біопсійному матеріалі гострозаразних захворювань;
3) встановлення діагнозу за даними розтину померлого;
4) встановлення причини і механізму смерті хворого з виявленням природи і походження захворювання;
5) підвищення кваліфікації лікарів шляхом сумісного обговорення результатів розтинів і гістологічних досліджень;
6) аналіз якості діагностичної і лікувальної роботи сумісно з клініцистами через співставлення клінічних і патологоанатомічних діагнозів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Завдання, методи, принципи організації патологоанатомічної служби і її значення в системі здоровоохорони. Завдання секційного курсу. Аутопсія.Положення про патологоанатомічне дослідження і про порядок розтину померлих у лікувально-профілактичних закладах.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок