Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Псоріаз. Себорея. Вугрева хвороба

Псоріаз. Себорея. Вугрева хвороба

Назва:
Псоріаз. Себорея. Вугрева хвороба
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,89 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
Псоріаз. Себорея. Вугрева хвороба


ПСОРІАЗ.
Псоріаз, або лускатий лишай — хронічне рецидивуюче захворювання людини, що ха-рактеризується ураженням шкіри; відоме з давніх часів, у медичній літературі описане у 1801 році R. Willan.
Існує декілька теорій виникнення хворо-би: спадковий фактор, інфекційний збудник (насамперед віруси), гострий стрес.
При псоріазі первинним елементом є плоский вузлик, вкритий легкими сріблястими лусочками та різко відмежований від навко-лишньої шкіри. При зішкрябуванні поверхня вузлика (папули) набуває вигляду застиглої стеаринової плями. При подальшому зішкря-буванні можна бачити тонку напівпрозору плівку (термінальна плівка), на поверхні якої виступають кра-пельки крапчастої кровотечі (кров'яна роса). При наявності цих трьох симптомів — «стеаринова» пляма, термінальна плівка і кров'яна роса — діагностують «псоріаз».
Перші висипання часто з'являються у вигляді корони на межі росту волосся на чолі. У цьому разі важливо виключити себорею. Клієнта уважно опитують, оглядають інші ділянки шкіри, нігтьо-ві пластинки. Для псоріазу характерні висипи папул на ліктях і колінах, нігтьова пластинка вкрита крапковими вдавленнями і на-гадує наперсток.
Хворі на псоріаз не становлять небезпеки для оточуючих, але активні косметичні процедури можуть спровокувати загострення захворювання. Тому косметичний догляд шкіри можна проводи-ти тільки після консультації лікаря-дерматолога.
СЕБОРЕЯ
Себорея (від лат. слова sebum — жир, сало і грецьк. rhoea — витікання) — патологічний стан шкіри, за якого сальні залози виділяють значну кількість шкірного сала зі зміненим хімічним складом. Патологічні зміни шкіри переважно локалізуються на во-лосистій частині голови, шкірі обличчя і верхній частині тулуба.
Фактори, що впливають на розвиток хвороби:—
порушення функцій центральної і вегетативної нервової системи;—
захворювання шлунково-кишкового тракту;—
порушення функцій залоз внутрішньої секреції (особливо статевих);—
гінекологічні захворювання;—
гормональні;—
наявність вогнищ хронічної інфекції.
За механізмом секреції сальні залози є голокриновими, тобто в процесі секреції відбувається повне руйнування секреторних клітин.
Щодо наявності волосся сальні залози можна розділити на вільні від волосся і пов'язані з волосяними фолікулами. Тіло сальної залози має форму мішечка, на периферії якого розташо-вуються зародки секреторних клітин. Під час поділу зародкові клітини просувають секреторні у бік вивідної протоки сальної залози. Секреторні клітини стають безструктурними і перетворю-ються на секрет залози. Секрет виділяється при знежиренні шкі-ри. Цей процес йде швидкими темпами доти, доки не настане насичення поверхні шкіри і волосся жиром. У процесі нагрома-дження сального секрету і рогових мас усередині фолікула може розширюватися устя волосяного фолікула.
Розрізняють суху і жирну себорею. При сухій себореї шкірне са-ло виробляється в підвищеній кількості, але його висока в'язкість перешкоджає виділенню із сальних залоз. Тому поверхневі шари епідермісу не змазані ліпідами і виглядають пересушеними. Шкіра відрізняється підвищеною чутливістю і схильністю до подразнень.
При цьому уражуються ті ділянки шкірного покриву, що характеризуються значним розвитком сальних залоз та їх підви-щеною активністю. На чолі, в ділянці Т-зони можуть з'являтися вогнища блідо-рожевого кольору з дрібним пластинчастим лущенням. Після умивання їх яскравість збільшується.
Однією з характерних ознак себореї на шкірі волосистої час-тини голови є наявність дрібних борошнистих білих лусочок, хо-ча в ряді випадків лусочки можуть бути й великими. Патологіч-ні зміни спостерігаються і на шкірі на межі росту волосся, брів, вій, ділянки вусів і бороди, носогубних складках, шкірі зовнішніх слухових проходів і ділянки за вухами. Себорейний дерматит ту-луба, як правило, локалізується в ділянці грудей, у складках тіла, включаючи пахви, пах, ділянки пупка, шкіри під молочними за-лозами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Псоріаз. Себорея. Вугрева хвороба

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок