Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Алергічні захворювання шкіри

Алергічні захворювання шкіри

Назва:
Алергічні захворювання шкіри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,77 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Алергічні захворювання шкіри


Термін «алергія» (від грецьких слів «інший» і «дія») був за-пропонований австрійським педіатром Клемансом Пірке в 1906 р. Це підвищена чутливість організму людини до впливу так званих алергенів.
Кількість людей, які страждають на алергію різних форм, неухильно збільшується. Причиною цьому є порушення звичного середовища проживання: загальна «хімізація», підвищення радіа-ційного фону та інші «сюрпризи» цивілізації, що руйнують імун-ну систему людини. Остання у відповідь на звичайні, широко ві-домі речовини починає реагувати підвищеною чутливістю. Якщо контакт із тим, що викликає алергію (алергеном), буде частим і тривалим, то разова алергічна реакція перейде в хро-нічне захворювання з ураженням шкіри і слизових оболонок.
Дерматити — гострі запалення шкіри (рис. 2.3), що виникають в результаті впливу зовнішніх факторів (подразників).
Зовнішні подразники поділяють на облігатні (безумовні) і факультативні (умовні):
Облігатні подразники при визначених силі і часі впливу ви-кликають запалення шкіри у кожної людини. Наприклад, контакт з концентрованою кислотою чи лугом викликає опік; контакт із деякими рослинами (борщівник, первоцвіт, кропива) — запален-ня шкіри.
Умовні подразники викликають запалення шкіри за певних умов. Після кількаразового їх впливу на шкіру розвиваються так звані алергічні дерматити.
Дерматит простий (контактний) — вогнище запалення утво-рюється безпосередньо на місці впливу подразника відразу ж піс-ля контакту. Припинення агресивної дії спричинює зникнення за-пального процесу. На поверхні чітко обмеженої почервонілої, ледь набряклої шкіри можуть бути висипання пухирців. У прак-тиці косметика простий дерматит найчастіше може розвинутись після процедури штучної засмаги, коли пацієнт занадто довго пе-ребував у солярії, або після немотивованого застосування того чи іншого крему тощо.
При виникненні перших ознак дерматиту (свербіж, печіння, почервоніння, набрякання шкіри на ділянці нанесення речовини-подразника) необхідно:—
припинити контакт із подразником;—
промити уражену ділянку шкіри великою кількістю холод-ної проточної води (краще дистильованою чи фільтрованою, у крайньому випадку просто питною водою);—
змазати шкіру у вогнищі ураження тонким шаром будь-яко-го крему, що містить кортикостероїди (наприклад, гідрокортизоновий крем), а зверху покласти холодний компрес;—
якщо дерматит викликаний впливом високої температури чи УФ-променів (опік, що розвивається при цьому — дерматит), слід обробити уражену ділянку шкіри спреєм «Пантенол», за не-обхідності накласти суху стерильну пов'язку і направити хворого до лікаря.
Дерматит алергічний виникає в людей з підвищеною чутли-вістю до визначеної речовини (алергену). Іноді зустрічається вроджена підвищена чутливість (ідіосинкразія), але це буває рід-ко. Частіше гіперчутливість розвивається при повторному впливі алергену на шкіру. Причиною розвитку алергічного дерматиту може бути величезна кількість різноманітних речовин. Тому для косметика вкрай важливо, перш ніж починати догляд за шкірою, розпитати у пацієнта, чи не виникала в нього коли-небудь алергічна реакція і якщо виникала, то на який подразник. Таке просте питання допоможе фахівцю уникнути вкрай прикрих уск-ладнень у ході виконання процедури.
На відміну від простого дерматиту, прояви алергічного вихо-дять за межі зони впливу алергену, тобто межа почервоніння і набряку — нечітка, розмита. Вогнище ніби розповзається в різні боки, на його поверхні можуть бути дрібні пухирці, ділянки «за-мокання». У місці ураження виникає свербіж, жар.
При виникненні подібних проявів необхідно:—
припинити виконання процедури;—
видалити з поверхні шкіри нанесені на неї крем, маску;—
нанести на уражену ділянку шкіри тонкий шар кортикосте-роїдного крему.
Необхідно знати, що в сучасних умовах дуже багато людей схильні до алергічних реакцій, тому безневинна косметична про-цедура може викликати не тільки алергічний дерматит, але і таке загрозливе для життя ускладнення, як набряк Квінке (набряк гортані).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Алергічні захворювання шкіри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок