Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Санітарно-протиепідемічні вимоги до організації роботи кабінету профілактичних щеплень

Санітарно-протиепідемічні вимоги до організації роботи кабінету профілактичних щеплень

Назва:
Санітарно-протиепідемічні вимоги до організації роботи кабінету профілактичних щеплень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,28 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Санітарно-протиепідемічні вимоги до організації роботи кабінету профілактичних щеплень


Вакцинопрофілактика займає пріоритетне положення серед заходів спрямованих на зниження захворюваності та смертності від інфекційних захворювань.
Відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" (ст. 27) Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", розділ ( ІІІ ст. 12) громадянам України проводяться профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правцю, туберкульозу, які є обов’язковими.
Календарем щеплень, який затверджений наказом МОЗ України від 25.01.95 р № 14 передбачені профілактичні щеплення проти гепатиту В, епідемічного паротиту, краснухи.
Для організації та проведення щеплень лікувально-профілактичні повинні мати відповідні приміщення (кабінет профілактичних щеплень) які відповідають вимогам СНІП 2.08.02-89 Розділ ІV , амбулаторно-поліклінічні заклади.
У випадку, коли неможливо виділити окреме приміщення для проведення планових щеплень, необхідно визначити певний час, протягом якого в цьому приміщенні не повинні проводитися інші медичні процедури та маніпуляції.
Категорично забороняється проведення профілактичних щеплень в перев’язочних.
Обладнання кабінету профілактичних щеплень повинно включати:
холодильник з промаркованими полицями для зберігання вакцин;
шафу для інструментарію та засобів протишокової терапії (0,1% розчин адреналіну, мезатону або норадреналіну), 5% розчин ефедрину, глюкокортикостероїдні препарати, преднізолон, дексаметазон, 1% розчин тавегілу, 2,5% розчин супрастіну, 2,4% розчин еуфіліну, серцеві глікозиди (строфантин, корглікон), 0,9% розчин натрію хлориду.
нашатирний спирт, етиловий спирт, суміш ефіру з спиртом;
одноразові шприци з додатковим запасом голок;
термометри, тонометр;
стерильні пінцети, (корнцанги);
посудини для дезинфікуючих розчинів та замочування використаного інструментарію;
бікси із стерильним матеріалом;
окремі промарковані столи по видах щеплень;
пеленальний столик або медичну кушетку;
стіл для зберігання документації;
умивальник для миття рук
бактерицидну лампу
Крім перерахованого вище, в кабінеті профщепленнь повинні бути:
інструкції про застосування всіх препаратів, які використовуються для проведення профілактичних щеплень (в окремій папці);
інструктивно-методичні документи по імунізації;
журнал обліку та використання вакцин та інших препаратів (в дозах);
журнал ревакцинації проведення щеплень (по кожному виду вакцини);
журнал обліку температурного режиму холодильника;
журнал обліку генеральних прибирань;
В лікувально-профілактичних закладах, які обслуговують дитяче населення, бажано передбачити організацію двох кабінетів профілактичних щеплень – один для постановки туберкулінових проб та проведення імунізації проти туберкульозу, другий для інших щеплень. Якщо немає можливості виділити приміщення для другого кабінету профілактичних щеплень, то необхідно визначити окремі дні та години для проведення імунізації проти туберкульозу, виділивши окремий стіл для вакцини БЦЖ, туберкуліну з промаркованими посудинами для знезараження використаних шприців та голок.
Роботу кабінету профілактичних щеплень очолює спеціаліст, призначений наказом головного лікаря закладу.
Щеплення повинні проводитися медичним персоналом, який пройшов підготовку з питань вакцино профілактики. Навчання медичних сестер, які проводять імунізацію проти туберкульозу, здійснюється щорічно фахівцями протитуберкульозних диспансерів, які мають документ допуск на проведення даних маніпуляцій, відповідно до наказу МОЗ України від 29.07.1996 № 233 "Про затвердження інструкції щодо надання медико-санітарної допомоги хворим на туберкульоз"
Щеплення дозволяється проводити тільки здоровому медичному персоналу, який імунізований проти дифтерії, правцю, а при наявності вакцини – проти гепатиту В.
Для проведення профілактичних щеплень дозволяється використовувати тільки зареєстровані та дозволені на території України вакцини вітчизняного та зарубіжного виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Санітарно-протиепідемічні вимоги до організації роботи кабінету профілактичних щеплень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок