Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Історія розвитку лікувальної фізичної культури

Історія розвитку лікувальної фізичної культури

Назва:
Історія розвитку лікувальної фізичної культури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,62 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Міністерство освіти і науки України.
Київський національний торговельно-економічний університет
Коломийський економіко-правовий коледж
Реферат
з курсу “Фізичне виховання”
на тему:
“Історія розвитку лікувальної фізичної культури”.
Коломия 2001р.


План.
Вступ.
Лікувальна фізкультура як метод лікування. Особливості метода ЛФК.
розвиток лікувальної фізкультури, як дисципліни.
Використана література.


Вступ.
Фізична культура – це частина всієї культури суспільства, засіб зміцнювати здоровя, всестроннього розвитку людини, включає в себе фізичні вправи, спорт, туризм, методи загартовування організму. Фізична культура ціниться в суспільстві, передусім як прояв активної діяльності.
Після Великої Жовтневої революції фізична культура в СРСР так і в Україні фізкультура стала розвиватися як масовий рух.
Важливим в розвитку фізично
Культури, заохочення до неї широких мас населення, особливо молоді, явились змагання в 1928р. перша спартакіада народів СРСР і введений в 1931 році всесоюзний фізкультурний комплекс “Готов к труду и обороне СССР”.
В роки Великої Вітчизняної Війни фізична культура стала важливою частиною фізичної підготовки бійців і командирів всіх родів і військ. Широко застосована в воєнно-медичних закладах лікувальна фізкультура сприяла скороченню строків строків виздоровлення ранених і хворих, поверненню їх в роботу.
В 1972р. сприйнятий новий комплекс “Готов к труду и обороне СССР” включаючий 5 ступенів для осіб в віці від 10 до 60 років. З 1 вересня 1979р. введена нова навчальна ступінь ГДТ “К стартам готов” для дітей з 7-9 років.
Важливе значення мали постанови партії і уряду. Вони були зацікавлені, щоб їхній народ був здоровий, фізично підготовлений. Особливу увагу відігравав розвиток масового фізичного руху, перетворення його в всенародний, введення фізичного руху, перетворення його в всенародний, введення фізичної культури в життя кожної людини, організації колективу чи сімї.
В звязку з цим перед мед робітниками постановлені серйозні задачі, повязані з покращенням медичного контролю, за станом здоровя фізкультурників і спортсменів розширення сітки лікувально-фізкультурних диспансерів.


Лікувальна фактура, як метод лікування. Особливості метода ЛФК.
Лікувальна фізкультура (ЛФК) як метод лікування-використання комплексу засобів фізкультури з профілактичними, лікувальними і реабілітаційними цілями. ЛВК широко використовується в системі комплексного лікування в поліклініках, санаторіях, лікарнях.
Регулярне застосування ЛФК в лікарнях, поліклініках, домашніх умовах розвиває у хворого особливе відношення до використання фізичних вправ, прививає гігієнічні навички , правильне , правильне ставлення до загартування організму.
В розвитку ЛФК в СССР можна виділити 4 основних етапи.
Перший етап (1923-1939) – розповсюдження і введення ЛФК в систему санаторно-курортних лікувань.
Другий етап (1931-1941) – введення ЛФК в загальну систему лікувально-профілактичних заходів з застосуванням диференційованих методик при різних захворюваннях.
Третій етап (1941-1945) – знаменитий широким використанням ЛФК в період Великої Вітчизняної Війни в госпіталях.
Четвертий етап, початий з 1945 року, характеризується подальшим широким заглибленням ЛФК в систему лікувально-профілактичних заходів.
Характерна особливість методу ЛФК – його фізіологічність і незмінність для організму. Цим і пояснюється ефективність використання його при різних захворюваннях і травмах. Важлива особливість метода ЛФК – активна участь самого хворого в лікувальному процесі, тому лікарю при призначенні ЛФК слідує чітко визначити ступінь його фізичної активності. В організації лікування хворих спокій і рух не суперечать, а доповнюють один одного.
ЛФК являється також методом патогенетичною терапією. Крім цього ЛФК – метод функціональної терапії, так як фізичні вправи стимулюють і розвивають функцію всіх основних органів системи.
Характерна риса метода ЛФК – тренування хворих за допомогою фізичних вправ, яка поділяється на загальну і спеціальну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Історія розвитку лікувальної фізичної культури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок