Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Віруси, бактерії та бактеріофаги

Віруси, бактерії та бактеріофаги

Назва:
Віруси, бактерії та бактеріофаги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,09 KB
Завантажень:
520
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Віруси, бактерії та бактеріофаги”


ПЛАН
1. Поняття вірусів та їх структури
2. Поняття і структура бактерій
3. Морфологія бактеріофагів
4. Хімічний склад і антигенні властивості бактеріофагів
5. Взаємодія фагів з бактеріями
Список використаної літератури
1. Поняття вірусів та їх структури
Специфічність вірусів у тому, що вони є особливою групою не-клітинних форм життя, яким властивий строгий паразитизм на мо-лекулярному, а часто й на молекулярно-генетичному рівні. Для ви-значення предмета вірусології не можна оперувати тими самими критеріями, які використовують для визначення тварин або рос-лин. Визначення вірусів набагато складніше, і навіть певною мірою довільне, бо саме питання про природу вірусів ще повністю не з'ясовано.
«Віруси — це об'єкти, геномом яких є нуклеїнова кислота (ДНК або РНК). Ця нуклеїнова кислота репродукується в живих клітинах і, використовуючи їхній апарат синтезу, спонукає клітини синтезува-ти спеціалізовані частинки, або віріони, що містять геном вірусу і можуть передавати його в інші клітини» (С. Лурія, Дж. Дарнелл, 1970). Це визначення наголошує на двох основних властивостях вірусів — наявності у них власного генетичного матеріалу, що пово-дить себе в клітині хазяїна як частина цієї клітини, та наявності не-клітинної інфекційної фази існування вірусів у вигляді спеціалізова-них частинок, або віріонів, що репродукуються в клітині під генетич-ним контролем вірусу, і є придатними для введення геному вірусу в інші клітини хазяїна.
За К. С. Суховим (1965), віруси характеризуються такими основ-ними ознаками: 1) дуже малими розмірами тіла (вимірюються нано-метрами); 2) відсутністю клітинної будови; 3) відносно простим хімічним складом (найпростіші віруси складаються з білка і нуклеї-нової кислоти); 4) нездатністю до культивування на штучних синте-тичних середовищах; 5) особливим циклом розвитку в організмі сприятливого хазяїна або частиною цього циклу в безклітинному се-редовищі, яке включає деякі органоїди клітини і речовини, необхідні для синтезу нуклеїнових кислот і білків; 6) здатністю деяких із них кристалізуватися за певних умов довкілля.
Суттєвими ознаками, що відрізняють віруси від усіх інших відо-мих організмів, є відсутність власних систем білка (це визначає ха-рактер паразитизму вірусів — паразитизм на генетичному рівні) і те, що віруси є неклітинними формами життя.
Унікальна особливість вірусів — різноманітність організації їх-нього генетичного матеріалу. Відомо, що в усіх клітинних формах ге-нетичний матеріал має вигляд дволанцюгових молекул ДНК, а у вірусів ним можуть бути як молекули ДНК, так і молекули РНК; при цьому кожен з типів нуклеїнових кислот може перебувати у віріоні у формі подвійного або одинарного ланцюга.
Аналізуючи сучасні досягнення вірусологічної науки, російські вчені В. М. Жданов, С. Я. Гайдамович, Т.І. Тихоненко, А. П. Биков-ський та інші (1982) доходять висновку, що віруси є автономними генетичними структурами, уламками життя, фрагментами живих систем, які нездатні до самостійного існування поза повноцінними організмами або клітинами, чи то, нарешті, субклітинними структу-рами. Як автономні генетичні структури віруси певною мірою мають або, вірніше, зберігають основні атрибути життя, включаючи такий кардинальний атрибут, як здатність до еволюції.
На різних етапах розвитку вірус існує в різ-них формах, а тому складається враження, що віруси є дуже лабільними. Проте дослідження показують, що кожен вид вірусів має певні, властиві тільки йому, ознаки. Найхарактерніші властивості для кожного виду мають зрілі форми вірусів, які назива-ють в і р і о н а м и .
Розміри різних вірусів коливаються від 8 до 750 нм.
До групи великих вірусів можна віднести віріони віспи, пситакозу, трахоми, мозаїки цукрових буряків, Х-вірус картоплі та ін. Середні розміри мають віруси грипу, сказу, герпесу тощо. Дуже малі розміри у віріонів енцефаліту, поліомієліту, ящуру та багатьох фітопатоген-них вірусів. Цікаво, що найбільші за розмірами віруси наближаються до малих бактерій, наприклад мікоплазм, а найменші — до макро-молекул білка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Віруси, бактерії та бактеріофаги

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок