Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Диф. діагностика вад серця

Диф. діагностика вад серця

Назва:
Диф. діагностика вад серця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,02 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему :
Диф. діагностика вад серця
.


НАБУТІ ВАДИ СЕРЦЯ
Набуті вали серця є одним із найпоширеніших серцево-судинних захворювань, які виникають незалежно від віку внаслідок перенесених захворювань, травматичних ушкоджень серця. При набутих вадах виникають незворотні органічні зміни клапанних стулок (недостатність), звуження атріовентрикулярного отвору (стеноз), ураження сухожильних хорд, сосочкових м`язів. Порушення функції компенсується більш інтенсивною працею відповідних м`язів серця. Наприклад, при мітральному стенозі внаслідок порушення внутрішньосерцевої гемодинаміки розвивається компенсаторна гіпертрофія лівого передсердя. Надалі ці зміни сприяють виникненню міокардіодистрофії, а на більш пізніх етапах розвитку хвороби – недостатності кровообігу.
Серед набутих серцевих вад найчастіше трапляються вади мітрального клапана (44-70%), рідше – аортальні вади (14-23%). У 18% випадків (Б.П. Соколов, 1963) виявлені органічні зміни тристулкового клапана, але завжди в комбінації з мітральними або аортальними вадами серця.  
МІТРАЛЬНИЙ СТЕНОЗ 
Мітральний стеноз (стеноз лівого атріовентрикулярного отвору) – патологічне звуження отвору мітрального клапана, що ускладнює кровообіг із лівого передсердя в лівий шлуночок.
Етіологія. Здебільшого мітральний стеноз є наслідком ревматичного процесу. Слід пам`ятати, що у частини хворих (30-50% випадків) не вдається виявити ревматичний анамнез, що не виключає ревматичне походження серцевих вад, враховуючи латентний перебіг ревматизму.
Патогенез. У здорової людини площа митрального отвору становить 4 - 6 см2. При митральному стенозі кровобіг із лівого передсердя в лівий шлуночок сповільнюється і систолічний об'єм крові зменшується. При зменшенні площі митрального отвору до 1,0 - 1,5 см2 тиск у лівому передсерді підвищується до 25 мм.рт.ст. (норма до 5 мм.рт.ст.), що, в свою чергу, сприяє підвищенню тиску в легеневих венах. Поступово розвивається “пасивна” (венозна, ретроградна) легенева гіпертензія, при якій тиск у легеневій артерії не перевищує 50 - 60 мм рт. ст., у зв'язку з чим гіпертрофія правого шлуночка не виражена. При значному підвищенні тиску в легеневій артерії - до 180 - 200 мм.рт.ст. (активна легенева гіпертензія) гіпертрофія правого шлуночка стає вираженою.
Клінічна картина. Невиражсний компенсований митральний стеноз перебігає бсзсимптомно. Хворі досить добре зносять значні фізичні навантаження і справляють враження здорових людей. При підвищенні тиску в малому колі кровообігу з'являється задишка і навіть приступи серцевої астми, кашель (сухий або з виділенням невеликої кількості харкотиння, часто з домішками крові - кровохаркання). При виражених застійних явищах у малому колі під час фізичного навантаження з'являються надмірне серцебиття, біль, часто стенокардичного характеру.
При інтенсивному митральному стенозі під час огляду хворого відзначається facies mitralis: на фоні блідої шкіри спостерігається обмежений рум'янець щік із ціанотичним відтінком (“триколірний прапор”). Крім цього, виявляється ціаноз губ, кінчик носа, мочок вух. У ділянці серця іноді спостерігається “серцевий горб”, що пов'язане з гіпертрофією і дилатацією правого шлуночка. При пальпації в ділянці верхівки можна виявити діастолічне тремтіння - “котяче муркотіння”, що пояснюється проходженням крові через звужений митральний отвір. Пульс може бути слабкого наповнення, нерідко виникає миготлива аритмія. Артеріальний тиск не змінюється. Під час перкусії відносна серцева тупість зміщена уверх за рахунок вушка лівого передсердя і вправо за рахунок гіпертрофії правого шлуночка.
Аускультативна картина: на верхівці вислуховується хлопаючий І тон, тон відкриття митрального клапана; останній вислуховується після II тону. Хлопаючий І тон у поєднанні з II тоном і тоном відкриття утворюють тричленний ритм - - ритм “перепілки”. У другому міжрсбср'ї зліва вислуховується акцент II тону, що свідчить про підвищення тиску в легеневій артерії. При митральному стенозі характерним аускультативним симптомом є діастолічний шум, який вислуховується на верхівці, причому ліпше, коли хворий лежить на лівому боці, після невеликого фізичного "навантаження, під час вдиху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Диф. діагностика вад серця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок