Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Імунітет. Найхарактерніші дитячі захворювання

Імунітет. Найхарактерніші дитячі захворювання

Назва:
Імунітет. Найхарактерніші дитячі захворювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,47 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
Імунітет. Найхарактерніші дитячі захворювання


Усі захисні властивості організму можна умовно поділити на специфічні й неспецифічні. До специфічних властивостей належать спадковий імунітет, бар'єрна функція шкіри і слизо-вих оболонок, видільна функція нирок, температурна реакція тощо. Специфічні захисні механізми базуються на вибіркових хімічних реакціях — імунних відповідях, які виробляються у певній послідовності і приводять до розвитку набутого імунітету.
Імунітет — несприятливість організмів до інфекційних агентів, яким властива генетична гетерогенність. Розрізняють такі форми імунітету:
Антибактеріальний — у крові і лімфоїдно-макрофагоцитальній системі людини збудник захворювання (бактерія) зазнає дії клітинних і гуморальних факторів.
Противірусний — виробництво інтерферону, інгібіторів, підвищення температури, прискорення обміну речовин, фаго-цитоз, напрацювання антитіл.
Антитоксичний — знешкодження екзотоксинів антитокси-нами.
Протипухлинний — супроводжується накопиченням спе-ціальних клітин — фагоцитів, сенсибілізованих проти пухлинних клітин і здатних до їх руйнування.
Протипаразитарний — підвищення активності фагоцитів, які поглинають дрібних паразитів. Крупні паразити іммобі-лізуються в тканинах у спільній дії багатьох клітин.
Трансплантаційний — відторгнення трансплантатів. Під час пересадки якогось органа навколо нього виникає скуп-чення клітин-лімфоцитів і макрофагів, які атакують його. Тому донор і реципієнт повинні завжди бути імунологічно сумісні.
Перелічені форми імунітету забезпечуються такими загаль-ними видами реакції організму:*
фагоцитоз — активне поглинання й перетравлення мікроор-ганізмів, що потрапили до нього;*
піноцитоз — поглинання клітиною різних речовин, що потребують видалення з організму;*
ендоцитоз — адсорбція на поверхню клітин речовин з подальшим їх видаленням з організму.
Розрізняють також спадковий і набутий імунітет.
Механізм дії спадкового імунітету проти інфекційних захворювань ґрунтується на відсутності в клітинах організму рецепторів, субстратів, необхідних збуднику для проникнення всередину клітини, наявності речовин, що блокують репро-дукцію патогенних агентів, здатності синтезувати різні інгібітори у відповідь на проникнення хвороботворних мікро-організмів. Так, завдяки синтезу в організмі неспецифічного імунного білка інтерферону людина несхильна до багатьох хвороб, на які хворіють тварини (куряча холера, чума великої рогатої худоби тощо).
Набутий імунітет — це імунітет, що розвинувся індивіду-ально впродовж життя людини. Розрізняють кілька видів набутого імунітету (див. схему 5).
Під час зараження людини разом зі збудником інфекції в ор-ганізм потрапляють його антигени. Антигени являють собою специфічні органічні речовини, які спричинюють в організмі імунологічні реакції, як то: 1) утворення антитіл; 2) взаємодія з відповідними антитілами,
С х е м а 5. Набутий імунітет
Антитіла — складні речовини білкової природи, які утворюються клітинами лімфатичної системи у відповідь на потрапляння в організм антигенів. Антитіла вступають у взаємодію з антигенами, знешкоджуючи інфекцію.
Таким чином, суть набутого імунітету полягає у накопиченні і зберіганні антитіл проти різних патогенів. Якщо людина пере-хворіла якимось захворюванням, то в її організмі на все життя зберігаються відповідні антитіла, і у разі повторного зараження вони швидко мобілізуються і захворювання не розвивається.
Цю властивість широко використовують для профілактики інфекційних захворювань шляхом штучної імунізації населен-ня, яка полягає у щепленні. Під час щеплення в організм люди-ни заноситься мертвий або пригнічений отрутою, радіацією чи яким-небудь іншим способом збудник у такій кількості, яка б викликала напрацювання антитіл, але не призвела до захворювання.
У дитячому віці проводяться комплексні вакцинації проти багатьох найнебезпечніших захворювань. А якщо є вірогід-ність виникнення епідемії, проводять масові щеплення препа-ратами, специфічними для збудника, який загрожує поширен-ням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Імунітет. Найхарактерніші дитячі захворювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок