Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організація лікувально-профілактичної допомоги дітям

Організація лікувально-профілактичної допомоги дітям

Назва:
Організація лікувально-профілактичної допомоги дітям
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,82 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Л Е К Ц І Я
Організація лікувально-профілактичної допомоги дітям


Являє собою державну систему , що забезпечує неперервне кваліфіковане медичне спостереження за дитиною, починаючи з моменту його народження до закінчення школи. Система забезпечує взаємозв'язок і наслідування в діяльності основних ланок надання профілактичної і лікувальної допомоги дітям поліклінік, лікарень, дошкільних закладів, шкіл, санаторіїв та інших оздоровчих і виховних закладів.
Дитяча поліклініка.
Являється структурним підрозділом дитячої міської лікарні (міської лікарні для дорослих) або самостійним закладом. Дитяча поліклініка забезпечує медичну допомогу дітям до 14 років включно:
а) в поліклініці;
б) на дому;
в) в дошкільних закладах;
г)в школах.
 
Район діяльності поліклініки визначає вищестоящий орган охорони здоров'я.
Категорійність дитячих поліклінік залежить від чисельності дитячого населення, що обслуговується Мінздравом.
Головне направлення діяльності дитячої поліклініки - забезпечення необхідних умов для розвитку і виховання здорової дитини: профілактика захворювань, надання медичної допомоги хворим дітям; організація лікувально-оздоровчої роботи з дітьми, що мають відхилення в розвитку і стані здоров'я.
Згідно штатним нормативам, для забезпечення прийому дітей в поліклініці, надання їм медичної допомоги вдома, в дошкільних закладах, школах і іншої роботи по амбулаторно-поліклінічному обслуговуванню на 10000 дітей у віці до 14 років (14 років 11 місяців 29 днів), що закріплені за поліклінікою, встановлена служба кількість посад:
педіатр дільничний - 12,5
кардіоревматолог - 0,3
хірург - 0.45
травматолог-ортопед - 0,5
уролог - 0,05
оториноларинголог - 1,2
невропатолог - 1,0
офтальмолог - 1,0
ендокринолог - 0,1
алерголог - 0,04
Посада лікаря функціональної діагностики встановлюється в штаті однієї з поліклінік чи декількох міських адміністративних районів з кількістю дітей не менше 25 тис. населення.
Крім того. в залежності від потужності поліклініки або наявності в штаті посад лікарів, що ведуть амбулаторний прийом, визначають посади лікарів-лаборантів, рентгенологів, фізіотерапевтів, лікарів з лікувальної фізкультури.
Посади завідуючих педіатричним відділенням встановлюють, коли кількість дільничних педіатрів і педіатрів дошкільних закладів та шкіл з 5-9 - 0,5 посади, а вище 9-1 посада. В такому випадку зав. відділенням звільнений від роботи лікаря. Посада зам. головного лікаря з поліклінічного розділу роботи передбачається при наявності в її складі дитячої поліклініки з числом лікарів амбулаторного прийому не менше 20.
На чолі самостійної дитячої поліклініки стоїть головний лікар, діяльність якого регіструється відповідним Положенням. Він здійснює керівництво діяльністю поліклініки на основі єдиного начала і несе певну відповідальність за якість і культуру лікувально-профілактичної допомоги дітям, а також за адміністративно-господарчу діяльність поліклініки.
На посаду головного лікаря призначається педіатр. що має лікувальний стаж і стаж організаційної роботи. він затверджується і звільняється вищестоящим органом охорони здоров'я, узгоджуючись в виконкомом місцевої ради народних депутатів.
В дитячій міській поліклініці передбачаються наступні приміщення:
- фільтр з окремим входом і ізольованими боксами;
- кабінети педіатрів і інших лікарів-спеціалістів;
- кабінет по профілактичній роботі з дітьми / кабінет здорової дитини;
- відділення відновлювального лікування;
- лікувально-діагностичні кабінети (рентгенівський, фізіотерапев-тичний, лікувальної фізкультури, масажу, маніпуляційний, кабінет щеплень та інші);
- регістратуру, гардероб і інші допоміжні приміщення, холи для очікування;
- адміністративно-господарчу частину (в самостійних приміщен-нях).
Особливістю дитячої поліклініки є наявність фільтру для матерів, що прийшли з дитиною на прийом, опитує медична сестра, оглядає глотку і шкіру дитини в цілях виявлення інфекційного захворювання, якщо дитина хвора, її направляють в бокс, де її оглядає педіатр, а мати отримує рекомендації по лікуванню і догляду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Організація лікувально-профілактичної допомоги дітям

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок