Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Проблема туберкульозу в Україні

Проблема туберкульозу в Україні

Назва:
Проблема туберкульозу в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,42 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Проблема туберкульозу в Україні”


Туберкульоз — часте захворювання, особливо у країнах з низьким рівнем економіки і незадовільними житловими умовами та низьким рівнем охорони здоров'я і медичної допомоги.
Проте в останні роки захворюваність на туберкульоз зросла навіть у країнах, де він не мав значного поширення, що певною мірою обумовлено зниженням уваги до його профілактики.
Поліпшення соціально-економічних умов життя людей відіграє головну роль у запобіганні та ліквідації туберкульозу.
Зараження туберкульозом, себто проникнення мікобактерій у організм, відбувається переважно через дихальні шляхи (повітряно-крапельним способом), рідко — через травний канал (осідаючи на слизовій оболонці), у разі якого уражається як початковий відділ (ротоглотка), так і переважно середній (сліпа кишка), рідко —кінцевий (пряма кишка).
Опірність щодо туберкульозу найнижча в дитячому віці та після 65 років.
Туберкульоз та ВІЛ/СНІД вже давно перестали бути суто медичною проблемою. Це захворювання становить небезпеку для держави та усього суспільства. З кожним роком зростає захворюваність та смертність від цієї соціально-небезпечної хвороби. Серед причин погіршення епідемічної ситуації з туберкульозу – соціально-економічна криза та її наслідки, зростання числа соціально дезадаптованих і уразливих груп населення, хворих на хронічні соматичні захворювання, алкоголізм, наркоманію та ВІЛ/СНІД. Коштів Державного бюджету не вистачає, щоб забезпечити у необхідному обсязі лікування хворих на хіміорезистентний туберкульоз у зв’язку з високою вартістю лабораторно-діагностичного обладнання та антимікобактеріальних препаратів другого ряду. Це зумовлює необхідність впровадження в Україні кардинальних заходів з боку уряду та МОЗ України.
Проблема туберкульозу в Україні визнана одним з пріоритетів держави. Національна програма боротьби із захворюванням на туберкульоз на 2002 – 2005 роки фінансується за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів.
За рахунок коштів державного бюджету фінансуються закупівля вакцини БЦЖ (в рамках програми “Імунопрофілактика” щеплення проти туберкульозу є обов’язковим, безкоштовним) та протитуберкульозних препаратів (в тому числі для закладів пенітенціарної системи).
За рахунок коштів місцевих бюджетів закуповуються: рентген плівка, хімічні реактиви, медикаменти для патогенетичного та симптоматичного лікування хворих на туберкульоз. Також з місцевих бюджетів виділяються кошти на заробітну платню лікарів-фтизіатрів, зміцнення матеріально-технічної бази, харчування для хворих в протитуберкульозних закладах (окрім тих, що підпорядковані МОЗ).
Інформаційно
Державний бюджет на закупівлю протитуберкульозних препаратів у 2000 році становив 27 млн. грн., у 2001 – 32 млн., у 2002 - 33 млн., у 2003 - 54 млн. грн. За рахунок цих коштів усі хворі на туберкульоз були забезпечені найнеобхіднішими препаратами.
У 2003 році в державному бюджеті на виконання Програми була закладена та 100% профінансована сума 54 млн.грн., також в минулому році з державного бюджету додатково виділено 4,7 млн.грн на закупівлю обладнання. Тобто у 2003 році Національна Програма боротьби з туберкульозом була вперше профінансована більш, ніж на 100%.
провадження централізованої закупівлі протитуберкульозних препаратів за кошти державного бюджету вже дало відповідні результати. Досягнуто:
- покращання показників ефективності лікування хворих на туберкульоз у 2001 році на 3-3,5 %, у 2002 – на 4,5-4,6 %, у 2003 – на 2,2-2,3%;
- зменшення темпів приросту захворюваності на усі форми туберкульозу з 12,5 % до 2,5 %;
- зниження рівня захворюваності дітей підліткового віку на 2,8%
- стабілізація з незначними коливаннями показника смертності від туберкульозу.
У державі відмічено поступове зростання захворюваності на туберкульоз – починаючи з 1991 року рівень захворюваності зріс у 2,4 раза. За 2004 рік рівень захворюваності зріс на 4,4% і дорівнює 80,9 на 100 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Проблема туберкульозу в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок