Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Роль контрацепції в плануванні сім'ї та охороні репродуктивного здоров'я жінки

Роль контрацепції в плануванні сім'ї та охороні репродуктивного здоров'я жінки

Назва:
Роль контрацепції в плануванні сім'ї та охороні репродуктивного здоров'я жінки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,41 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Роль контрацепції в плануванні сім'ї та охороні репродуктивного здоров'я жінки


Планування сім'ї — важливий етап у житті жінки, який передбачає народження лише бажаних дітей. У нашій країні висока частота штучних абортів, що протягом багатьох років традиційно є головним методом пла-нування сім'ї. Виходячи з ускладнень, які виникають після штучних абортів (запальні процеси органів малого таза, безплідність, невиношування вагіт-ності, кровотечі, аномалії пологової діяльності, третина причин материнсь-кої смертності), зниження кількості абортів може суттєво вплинути на аку-шерську та гінекологічну захворюваність і знизити рівень материнської смертності.
Один із шляхів зниження кількості абортів — широке впровадження засобів контрацепції. Питаннями контрацепції повинні займатись не лише центри планування сім'ї, які останнім часом широко відкриваються в Ук-раїні, але й дільничні лікарі, акушерки; санітарно-просвітницьку роботу з цього питання можуть проводити медичні сестри, тому вони повинні знати цю проблему. Застосування контрацептивних засобів має важливе значен-ня для охорони здоров'я жінки репродуктивного віку ще й тому, що вико-ристання деяких з них (презервативи, піхвові контрацептиви) дає мож-ливість запобігти виникненню захворювань, що передаються статевим шляхом — гонореї, хламідіозу, мікоплазмозу, трихомонозу, гарднерельозу, герпетичної і цитомегаловірусної інфекції, у розвитку яких має значення інфекційний фактор. Пропагуючи контрацептиви, медпрацівники повинні пояснювати, що негативного впливу на народжуваність вони не мають, а лише запобігають абортам.
Вибір методів контрацепції проводиться з урахуванням багатьох фак-торів — неконтрацептивних властивостей, які можна використати для по-кращання здоров'я жінки і профілактики низки захворювань, ефективності методу, його безпеки, а також індивідуального ставлення жінки до проти-заплідного засобу. Жінку слід детально проінформувати про переваги того чи іншого контрацептиву, про показання та протипоказання до застосуван-ня тих чи інших контрацептивів. Знання жінки і можливість власного вибо-ру підвищують ефективність методу. Ефективність будь-якого контрацеп-
тиву виражається індексом Перля, який визначається кількістю вагітнос-тей у 100 жінок, що використовували цей метод протягом року.
Серед контрацептивів розрізняють гормональні, внутрішньоматкові, бар 'єрні, хірургічні й посткоїтальні.
Гормональна контрацепція
З метою гормональної контрацепції використовують такі засоби:*
комбіновані (естроген-гестагенні) оральні контрацептиви;*
гестагенні оральні контрацептиви (міні-пілі);*
пролонговані ін'єкційні контрацептиви;*
імплантаційні контрацептиви.
За даними ВООЗ, оральною гормональною контрацепцією користують-ся від 100 до 120 млн. жінок світу щорічно.
Існують однокомпонентні, які містять лише прогестин та комбіно-вані оральні контрацептиви. Комбіновані оральні контрацептиви (КОК) — високоефективні засоби, які містять естрогенний та гестагенний компо-нент. У даний час синтезовано близько 500 різновидностей КОК, які від-різняються фазністю, дозуванням і типом гестагену.
У монофазних препаратах (марвелон, мерсилон, мікрогінон, мінізистон, силест, фемоден) усі таблетки мають однаковий склад. Низькодозованим оральним контрацептивом є логест (20 мкг етинілестрадіолу, або 75 мкг гестодену), який має високу надійність контрацепції, хорошу перено-симість, підтримує стабільність ваги тіла. До цієї групи препаратів також належить діане-35 (ципротерону ацетат/етинілестрадіол) — монофазний, комбінований оральний контрацептив з антиандрогенним ефектом.
Комбіновані двофазні (антеовін) контрацептиви мають постійну дозу естрогенів і різну дозу гестагенного компоненту в різні фази циклу.
Трифазні препарати (триквілар, три-регол) містять таблетки трьох різних складів, що відрізняються дозуванням естрогенного та гестагенно-го компонентів.
Механізм дії всіх КОК однаковий і не залежить від фазності препара-ту, дозування і типу прогестагену, який входить до складу препарата:*
гальмування синтезу ФСГ і ЛГ гіпофізом та пригніченні овуляторного піку ЛГ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Роль контрацепції в плануванні сім'ї та охороні репродуктивного здоров'я жінки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок