Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ендодонтія

Ендодонтія

Назва:
Ендодонтія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,03 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План.
Вступ
Основні завдання ендодонтії.
Анатомічні особливості будови кореневих каналів.
Техніка.
Вимоги до проведення інструментарної підготовки кореневих каналів.
Висновок.


Втсуп
Лікування ускладненого карієсу зубів — запалення пульпи зуба (пульпіту) та періодонта (періодонтиту) і донині є дуже важливою і одночасно складною проблемою стоматології. Це пов'язано зі значною поширеністю цих захворювань, великою кількістю ускладнень, несприятливих наслідків, тривалістю та складністю лікування. Лікуючи ці захворювання (пульпіт та періодонтит), лікар працює у межах дуже маленького простору — порожнини зуба та кореневих каналів. Для роботи використовують спеціальні інструменти малих розмірів, що можуть ламатися у разі неправильного маніпулювання ними. Така специфічність цих захворювань та методів лікування призвела до виділення їх у спеціальний розділ терапевтичної стоматології, який отримав назву "ендодонтія".
Власне під поняттям "ендодонт" (епсіосіопі;) розуміють комплекс тканин зуба, до якого входять пульпа та прилеглий до неї дентин. Ураховуючи характер та однотипність лікування захворювань пульпи та періодонта, клініцисти включають до цього поняття також апікальний періодонт, цемент, кортикальну пластинку альвеоли та її губчасту речовину, що оточує верхівку зуба. Таким чином, ендодонтія (епсіосіопгла) — це розділ терапевтичної стоматології, який висвітлює лікувальні втручання, методику та техніку маніпуляцій у порожнині зуба і кореневих каналах. Правильне виконання цих маніпуляцій є дуже важливим етапом лікування пульпіту та періодонтиту.
За своїм змістом ендодонтичні втручання відносять до мікрохірургічних. Тому для їх виконання важливе значення мають знання топографо-анатомічних особливостей будови порожнин зуба та кореневих каналів різних груп зубів, наявність якісного ендодонтичного інструментарію, знання сучасних технологій хірургічної та медикаментозної обробки кореневих каналів і методів їх пломбування. Таким чином, успіх лікування визначають уміння лікаря правильно вико-ристовувати ендодонтичний інструментарій, якісне володіння методикою препарування порожнини зуба, технікою механічної обробки та способами пломбування кореневих каналів.
Порожнина кожного зуба має своєрідну форму і в основному повторює форму коронки відповідного зуба. За однотипністю анатомічної будови порожнини зуба виділяють 4 основні групи: порожнини різців, іклів, премолярів та молярів. В однокореневих зубах (різцях, іклах) коронкова порожнина не має дна і безпосередньо переходить у досить широкий кореневий канал. Таку саму будову вона має в однокореневих премолярів. У премолярів, які мають два корені, є дно порожнини, проте воно може бути відсутнім у межах коронки у тому разі, якщо поділ на два канали відбувається поблизу верхівки кореня зуба. У молярів дно порожнини зуба добре виражене і на ньому чітко вирізняються устя . кореневих каналів. Склепіння порожнини зуба повторює форму різального краю (у фронтальних зубах) або жувальної поверхні відповідних зубів. У молодому віці на склепінні є виражені нерівності, що відповідають горбкам, зубцям та фісурам жувальної поверхні і різального краю. З віком вони згладжуються внаслідок відкладання вторинного дентину.
В основному кількість кореневих каналів відповідає кількості коренів, проте у премолярів верхньої щелепи їх може бути два. У нижніх молярах, як правило, буває два кореневих канали у мезіальних коренях. Форма, напрямок та розмір кореневих каналів в основному відповідають кореню, в якому вони проходять. Дуже часто кореневі канали мають дельтоподібні розгалуження у верхівковій частині, можуть часто утворювати додаткові канальці уздовж каналу. Такі дельтоподібні розгалуження каналу зустрічаються у 50-93 % всіх зубів. Ураховуючи це, нині основний магістральний канал кореня та його розгалуження часто об'єднують під назвою "система кореневого каналу".
До III типу відносять зуби, що мають два кореневих канали на всьому протязі довжини кореня і відкриваються на його верхівці двома окремими верхівковими отворами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Ендодонтія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок