Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Набуті дефекти і деформації обличчя

Набуті дефекти і деформації обличчя

Назва:
Набуті дефекти і деформації обличчя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,77 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лекція
Набуті дефекти і деформації обличчя


План
1. Дефекти губ. Етіологія, клініка, лікування.
2. Дефекти щік. Етіологія, класифікація, клініка, лікування.
3. Поєднані дефекти нижньої губи і підборіддя. Етіологія, клініка, лікування.


1. Етіологія. Дефекти і деформації губ можуть виникати внаслідок випадкової травми, оперативного втручання (з приводу вродженого дефекту, новоутвору, свіжої травми, запалення ), перенесення специфічного (сифіліс, червоний вовчук, сибірська виразка і ін.) і неспецифічного (нома, карбункул, фурункул, флегмона) запалень.
По локалізації розрізняють середні, бокові, тотальні дефекти губ, а по глибині і ступеню пошкодження тканинних компонентів - в межах тільки червоної облямівки, всіх трьох шарів власне губи (шкірного, проміжного і слизового) або одного із них. Тобто, дефекти можуть бути як поверхневими, так і наскрізними, а інколи навіть скритими. Поряд з цим зустрічаються дефекти губ, поєднані з дефектом або деформацією щелепи (всієї або тільки її фронтального відділу), щоки, носа, повік, всього обличчя.
Клініка. Пошкодження ділянки рота супроводжується різними функціональними розладами, які виражаються в косметичній спотвореності обличчя, утрудненні звуковимовляння (особливо губних і зубних звуків), порушенні процесу прийому їжі, а інколи і дихання. Носове дихання стає носоротовим, що призводить до сухості порожнини рота, змінам її слизової оболонки і підвищеній спразі.
Лікування. Методика операції залежить від характеру і величини дефекту. Багато із них виникають під час операції і можуть бути зразу ж усунуті місцевою пластикою. В більшості випадків вдається місцево-пластичними прийомами відновити форму губ, кутів рота, щік і підборіддя. Методика операції при усуненні свіжих травматичних дефектів і застарілих, оточених рубцями, різна. Свіжі травматичні дефекти можливо усунути шляхом широкої мобілізації країв рани, утворенням і використанням перевертаючих клаптів підшкірної клітковини, переміщенням зустрічних трикутних клаптів, закриттям і розкриттям кутів рани, утворенням шкірно-підшкірних клаптів на ніжці, поєднанням декількох із перерахованих прийомів місцевої пластики. Застарілі дефекти і деформації оточені рубцями, виправляють різними методами: А.А.Лімберга, Ю.К. Шимановського, Аббе, Брунса, Діффенбаха, Естляндера, Седілло, Йозефа і ін. Досить часто в процесі операції використовують декілька методів пластики, наприклад вдаються до пересадки філатовського стебла, вільної пересадки шкіри і слизової оболонки або комбінації цих двох тканин.
Пластика зустрічними трикутними клаптями за методом А.А. Лімберга. Звичайно застосовується при рубцевих деформаціях (спотвореннях) ротової щілини, опущення або підняття кутів рота і т.д. Для усунення цих недоліків утворюються трикутні клапті шкіри в ділянці губи або щоки (45 і 900; 45 і 1350 ; 45 і 1200 або в інших співвідношеннях - в залежності від стану оточуючих тканин). Показами до цього виду пластики можуть бути також лінійні рубці і деформації губ.
Прямокутна пластика губи за методом Ю.К.Шимановського. Може застосовуватись при дефектах або 1/3 губи які виникають внаслідок новоутворення або при травматичних дефектах, які мають порівняно правильну прямокутну форму. Недоліком даного методу являється те, що на підборідді утворюється виступаючий конус, усунути який вдається тільки шляхом висічення досить великого фрагмента шкіри і м’язів підборіддя.
Пересадку тканин з протилежної губи застосовують при часткових наскрізних дефектах губи різної різної форми і розмірів. Цей метод особливо показаний тоді, коли в силу тривалого існування дефекту верхньої губи нижня губа компенсаторно значно гіпертрофується і виглядає дуже масивно, а в стані спокою відвисає.
Операція за методом Аббе найбільш показана при наскрізних деформаціях верхньої губи. Клапоть формують із латеральної частини нижньої губи і щоки.
Операція за методом Діффенбаха. Показана при тотальній резекції нижньої губи з приводу раку або старого травматичного дефекту всієї губи. Додаткові наскрізні розтини на щоках ведуть від кутів рота назовні по обидві сторони - до переднього краю жувальних м’язів; звідси розтини направляють донизу і допереду - до середини підборідкових ділянок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Набуті дефекти і деформації обличчя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок