Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гепатит. Народні методи лікування

Гепатит. Народні методи лікування

Назва:
Гепатит. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,95 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Гепатит. Народні методи лікування


Гепатит — запалення тканин печінки.
Гострий гепатит спричинюють віруси, деякі інфекційні захворювання (інфекцій-ний мононуклеоз, туберкульоз, малярія, бруцельоз, сифіліс), а також надходження токсинів у печінку (наприклад, при масивних опіках, отруєнні свинцем, фосфором, грибами, деякими лікарськими препаратами).
С.П.Боткін першим довів, що деякі форми гострого гепатиту зумовлюються інфекцією. З того часу цю недугу називають інфекційною жовтяницею, або хворобою Боткіна.
Збудником хвороби Боткіна є вірус. Термін "вірусний гепатит" об'єднує три ос-новні форми хвороби, що мають подібні клінічні прояви. Це вірусний гепатит А (інфекційний), що має фекально-оральний механізм передачі, вірусний гепатит В (сироватковий), що виникає після переливання крові та її препаратів у разі викорис-тання погано простерилізованих шприців, та вірусний гепатит С, збудник якого міститься в сироватці крові. За шляхами передачі інфекції гепатит С подібний до гепатиту В. У 40 —70 % осіб, інфікованих вірусом гепатиту С, розвивається хронічний гепатит.
Гематогенним шляхом вірус потрапляє у печінку, де розмножується. Унаслідок взаємодії вірусу з гепатоцитом порушується структура останнього.
Інкубаційний період при гепатиті А триває 20 — 45 діб, при гепатиті В — 60 — 120 діб, при гепатиті С — від 2 тиж до 3 міс.
Найчастіше хворіють люди молодого віку та діти. У перші 6 міс життя діти хво-ріють рідко.
Хвороба починається з нездужання. Дитина стає вередливою, дратівливою.
Основним симптомом гострого гепатиту є жовтяниця, коли слизові оболонки склери, шкіра та інші тканини забарвлюються у жовтий колір. Часто жовтяниці за кілька діб передують поганий апетит, відрижка, запор або пронос. Іноді бувають блювання, ту-пий біль у ділянці печінки. Температура тіла підвищується, і через кілька діб може з'явитися жовтяничне забарвлення склер та шкіри, причому спочатку склер, а потім шкіри.
За відсутності у кишечнику жовчі випорожнення світлі, мають вигляд вологої глини. Сеча набуває темно-бурого кольору ("колір пива"), причому піна сечі теж забарвлюється у жовтий колір.
У разі безжовтяничної форми гепатиту відсутні клінічні (візуальні) симптоми порушення пігментної функції печінки.
З перших діб жовтяничного періоду збільшуються печінка та селезінка. Жовч, що циркулює у крові, спричинює сильну інтоксикацію. Дратівливість, іноді апатія, при-гнічений настрій, порушення сну, головний біль свідчать про втягнення в патологіч-ний процес нервової системи. У розпалі хвороби внаслідок подразнення жовчними кислотами нервових закінчень шкіри виникає сильний свербіж.
Хвороба Боткіна може мати як легкий, так і тяжкий перебіг.
Гострий гепатит, і насамперед хвороба Боткіна, часто переходять у хронічну фор-му ( хронічний гепатит). Цьому сприяють хронічні захворювання органів травлення та жовчовивідних шляхів, фізичне та нервове перевантаження, операції, інфекції, по-рушення імунітету тощо.
Порушуються всі функції печінки, особливо знешкоджувальна, що призводить до погіршення всіх видів обміну речовин та самоотруєння. Хворі скаржаться на загаль-ну слабкість, швидке настання втоми, неуважність. У дітей спостерігаються пригніче-ний настрій, дратливість, підвищена пітливість, головний біль, субфебрильна темпера-тура тіла, тупий біль у печінці, часто постійний. З'являються відрижка, нудота, гіркота в роті, метеоризм, знижується апетит. Жовтяниця нерізко виражена або відсутня.
Внаслідок тривалого подразнення печінки токсинами відбувається запалення пе-чінкової тканини, яка гине і замінюється фіброзною сполучною тканиною, що змор-щується, утворюючи рубці. Цей патологічний процес називається цирозом.
Важливою умовою лікування гострого гепатиту є рання госпіталізація дитини. При-значають постільний режим до зникнення симптомів інтоксикації.
Важливе значення має дієта. її призначають з урахуванням загального стану ди-тини.
У період токсикозу протягом 1—2 діб призначають фруктово-цукрову дієту з великою кількістю рідини (до 2 — 3 л на добу).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Гепатит. Народні методи лікування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок