Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вивчення фармакологічної активності та безпечності препарату Ентеросгель

Вивчення фармакологічної активності та безпечності препарату Ентеросгель

Назва:
Вивчення фармакологічної активності та безпечності препарату Ентеросгель
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,46 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Вивчення фармакологічної активності та безпечності препарату Ентеросгель


У клінічній практиці токсикоз є важливим фактором впливу на перебіг та завершення багатьох захворювань. Застосовуючи методи детоксикації, в тому числі ентеросорбцію, можна значно зменшити токсичне навантаження на організм [2, 8]. В останні роки набули поширення ентеросорбенти, яким притаманні цитопротекторні та гепатопротекторні властивості.
Ентеросорбент Ентеросгель — гідрогель метилкремнієвої кислоти — має високу біо- та гемосумісність, не ушкоджує слизову оболонку травного каналу, легко виводиться з організму [2, 9, 11]. Він не порушує процеси травлення жирів, білків, вуглеводів, вітамінів, не впливає на всмоктування електролітів [3, 4]. Відновлення ентерогематичного бар’єру, що запобігає всмоктуванню токсичних речовин з кишківника, а також поновлення білоксинтезуючої функції печінки під впливом Ентеросгелю свідчить про більш глибокі позитивні ефекти препарату [5, 6, 7].
Встановлено, що в умовах екстремального ураження (термічна травма) симптоми “опікової хвороби” виникають через порушення функції інтестинального тракту і надходження до крові значної кількості ендотоксинів [5]. Застосування Ентеросгелю перешкоджає всмоктуванню токсинів з кишківника та елімінує токсини середньої та низької молекулярної маси із крові, що зменшує токсичне навантаження на імунокомпетентні клітини і сприяє збереженню імунологічної реактивності на субкомпенсаційному рівні [9].
Метою даного дослідження було експериментальне вивчення специфічної активності і токсичності ентеросорбенту Ентеросгель у вигляді пасти для перорального застосування виробництва ЗАТ “ЕОФ “КРЕОМА-ФАРМ”.
Матеріали та методи
Токсичність Ентеросгелю (паста для перорального застосування) досліджували при внутрішньошлунковому введенні мишам масою 20–22 г, лінії СВА/С57В16F1, у вигляді 15 % суспензії [5, 17, 18].


Результати та їх обговорення
Результати експерименту довели, що препарат є практично нетоксичним при внутрішньошлунковому введенні в широкому діапазоні доз (табл. 1). Загибель тварин при введенні препарату в зазначених дозах не спостерігалася; вони були живі та активні через 12; 24 години та на 14-ту добу. У щурів не була порушена рефлекторна активність, глибина та частота дихання, діяльність серцево-судинної системи. Прийом води, їжі, екскреція не зазнали порушень; покрив шкіри, колір слизових оболонок — без змін. Не спостерігалося запалення слизових оболонок носу, очей, не коливалася маса тіла та внутрішніх органів мишей у порівнянні з контрольною групою тварин, що не отримували препарат (таблиці 2, 3).
За даними літератури, токсичне ураження печінки супроводжується порушенням проникності мембран гепатоцитів, активацією процесів перекисного окислення ліпідів (пол) з подальшим розвитком ендотоксикозу і порушенням функції печінки [2, 24]. Для вивчення антиоксидантних та гепатопротекторних властивостей Ентеросгелю при гострому гепатиті в печінці щурів визначали показники пол — рівень малонового диальдегіду [20] та активність ферментів супероксиддисмутази (СОД) та каталази, що характеризуються антиоксидантною дією [11, 26]. В сироватці крові щурів також ідентифікували активність маркерів пошкодження клітин — аланін- і аспартатамінотрансферази (АлАТ, АсАТ), вміст білка, а в крові — антиоксиданту активність [6]. Отримані дані були оброблені методом варіаційної статистики [12].
Моделювання ураження печінки та міокарда у щурів масою 150–180 г породи Вістар проводили чотирихлористим вуглецем (ССl4), який викликає різке підсилення ліпопероксидації у тканинах печінки та серця тварин. При цьому в печінці зростає як спонтанне неініційоване ПОЛ, так і ферментативне НАДФН-залежне переокислення ліпідів. У тканинах печінки підвищується рівень дієнових кон’югатів, знижується активність СОД, каталази. В сироватці крові спостерігається підвищення рівня аланін- та аспартатамінотрансферази, що свідчить про інтенсифікацію руйнівних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Вивчення фармакологічної активності та безпечності препарату Ентеросгель

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок