Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Фізіологія біологічно-активних речовин (окрема ендокринологія)

Загрузка...

Фізіологія біологічно-активних речовин (окрема ендокринологія)

Назва:
Фізіологія біологічно-активних речовин (окрема ендокринологія)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,41 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Лекція на тему:
Фізіологія біологічно-активних речовин (окрема ендокринологія)


План:
Ренін-ангіотензинова система.
Калікреїн-кінінова система.
Біогенні аміни.
Мелатонін.
Простогландини.
Натрійуретичний гормон.
Еритропоетини.
Шлунково-кишкові гормони.
Нові гормони і біологічно активні речовини.
Ангіотензин-II є одним з могутніх (деякі стверджують - самий могутній) судинозвужуючих засобів — активуючи ГМК судин, він викликає вазоконстрікцію і підвищення системного артеріального тиску. Одночасно ангіотензин-II активує вироблення альдостерону корою наднирників і тим самим сприяє затримці іонів натрію в організмі, тому що за рахунок посилення синтезу натрій-калієвої АТФ-ази в епітелії ниркових канальців альдостерон збільшує реабсорбцію натрію, Відомо, що ангіотензин підвищує продукцію вазопресину (антидіуретичного гормону), сприяючи збереженню води в організмі, так як АДГ впливає на процеси реабсорбції води в нирці. Тимчасово ангіотензин-ІІ, викликаючи відчуття спраги, приводить до мотиваційноі поведінки, спрямованої на прийняття рідини із-зовні. Все це в цілому свідчить про те, що ангіотензин-II являє собою важливий фактор, що дозволяє організму зберігати гомеостаз в умовах втрати рідини, натрію, зниження артеріального тиску, що, наприклад, буває при крововтраті.
Ангіотензин-П утворюється з ангіотензина-1, що утворюється з ангіотензиногена. Ангіотензиноген являє собою білок, синтезований печінкою; він відноситься до альфа-2-глобулінів. Перехід його в ангіотензин-1 відбувається в плазмі під впливом фермента реніну. В результаті відщеплення амінокислотного ланцюга утворюється декапептид (10 амінокислотних залишків) - ангіотензин-1. Потім у плазмі проходить ще відщеплення 2-х амінокислотних залишків і виникає 8-членний пептид ангіотензин-II, що володіє перерахованими вище властивостями. Утворення ангіотензина-II з ангіотензина-1 проходить під впливом присутнього в плазмі ферменту карбоксидипептидилпептидази, або, як часто його називають, конвертуючий ензим. Важливо підкреслити, що цей фермент міститься у великих кількостях в плазматичній мембрані ендотелію кровоносних судин, і особливо велика його активністъ у легенях.
Ренін виробляється в нирках - в юкстагломерулярних клітинах, що оточують приносну артеріолу ниркового клубочка. Ці клітини, поряд із здатністю продукувати ренін, мають властивості рецепторів розтягу. Це має принципове значення для процесу регуляції виділення реніну і утворення ангіотензина-II: при зниженні артеріального тиску в приносній артеріолі продукція реніну зростає, що в кінцевому результаті призводить до зростання тиску за рахунок вазоконстрікторного ефекту ангіотензина-II. Крім того, юкстагломерулярні клітини мають симпатичну інервацію. При збудженні симпатичного відділу ЦНС відбувається активація цих клітин через бета-адренорецептори, в результаті чого продукція реніну зростає. Таким чином, падіння артеріального тиску, створення в організмі екстреної ситуації - все це приводить до підвищення концентрації реніну в крові і, як наслідок цього, — до росту рівня ангіотензина-II. Слід зазначити, що рівень натрію в крові, який рецептується щільною плямою, теж впливає на продукцію реніну: коли натрію стає мало, продукція реніну зростає.
При деяких видах патології, коли відбувається звуження ниркової артерії, наприклад, при пухлинному процесі, нирки через низький артеріальний тиск безупинно продукують ренін, що приводить до стійкої гіпертонії.
Недавно виявили наявність ангіотензина-III — це 7-членний пептид, що утворюється з ангіотензина-II за рахунок відщеплення аргініну. Думають, що ангіотензин-III володіє підвищеною спорідненістю до рецепторів кори наднирників.
В цілому ренін-ангіотензинова система має важливе значення в процесах регуляції гомеостазу.
КАЛЛІКРЕЇН-КІНІНОВА СИСТЕМА
В плазмі крові є альфа-2-глобуліни, синтезовані печінкою, що дають ще один гуморальний фактор регуляції— кініни. Кініни являють собою пептиди, серед яких особливе значення має брадикінін і лізилбрадикінін (каллідін).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Фізіологія біологічно-активних речовин (окрема ендокринологія)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок