Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Неостеогенні і неодонтогенні доброякісні пухлини і пухлиноподібні утвори щелеп

Неостеогенні і неодонтогенні доброякісні пухлини і пухлиноподібні утвори щелеп

Назва:
Неостеогенні і неодонтогенні доброякісні пухлини і пухлиноподібні утвори щелеп
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,53 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лекція
Неостеогенні і неодонтогенні доброякісні пухлини і пухлиноподібні утвори щелеп


П Л А Н 
1. Клінічні прояви неостеогенних і неодонтогенних доброякісних пухлин щелеп;
2. Диф. діагностика;
3. Методи лікування  


Гемангіома щелеп.
Гемангіома щелепових кісток зустрічається надзвичайно рідко. Вона складає приблизно 0,5-1% від чисельності усіх пухлин кісток. Протікає безсимптомно і може бути виявлена випадково в будь-якому віці, як у чоловіків, так і в жінок під час рентгенологічного дослідження.
Розрізняють ізольовану гемангіому щелеп і змішану, коли пухлинним процесом ушкоджуються одночасно м’які тканини та кістка. Гемангіома щелеп обох видів являє велику небезпеку у тих випадках, коли виникає необхідність оперативного втручання з приводу дуже поширених стоматологічних захворювань: хронічного періодонтиту, періоститу, остеомієліту. Наявність гемангіоми в м’яких тканинах, на шкірі обличчя або на слизовій оболонці порожнини рота дозволяє передбачити можливість ураження щелепових кісток цією пухлиною. У таких хворих будь-якому оперативному втручанню повинно передувати ретельне рентгенологічне дослідження лицьових кісток з тим, щоб передбачити профузну кровотечу з кісткової тканини, яка виникає під час операції. Окрім звичайного дослідження слід робити томографію та ангиографію, що дозволить скласти повне уявлення про поширеність пухлини і про стан ураженої щелепи.
Незначне вздуття щелепи, невелика рухомість зубів, кровоточивість ясен є першими і часто єдиними симптомами гемангіоми.
Гемангіома щелеп переважно буває кавернозною і пов’язана з патологією венозних судин. З артерій гемангіоми утворюються вкрай рідко. Характерні ознаки гемангіоми м’яких тканин: збільшення розмірів пухлин і зникнення її після стискання, пульсація пухлини, яка виходить з артеріальних судин, при кісткових гемангіомах повністю відсутні. Ізольована гемангіома щелеп може бути виявлена тільки при рентгенологічному дослідженні.
На рентгенограмі щелеп виявляють зміни, які не властиві ні одному патологічному процесу. Відмічається підвищена прозорість кістки, утворення дрібнокоміркових структур у вигляді окремих ділянок просвітлення неправильної форми без чітких меж. На фоні пінистої структури патологічного вогнища розрізняють ділянки розрідження кістки округлої форми діаметром до 0,5 мм. Вочевидь, вони відсвітлюють хід великих кровоносних судин пухлини, які розташовані паралельно ходу рентгенівських променів. Суцільного остеолізу кістки ніколи не спостерігається, крапчасті склеротичні включення відсутні. Іноді можна спостерігати тіні ангіолітів. Краї дефету кісткової тканини заключені в склеротичну кайму. Кортикальна пластинка щелепи може бути вздута. Окістя залишається інтактним і на рентгенограмі не визначається.
Лікування гемангіоми щелеп слід проводити лише в тих випадках, коли пухлина викликає деформацію обличчя внаслідок здуття щелепи, кровоточивість під час їжі. Найбільш радикальний хірургічний метод, але він може виявитися дуже травматичним при обширному розповсюдженні пухлини в щелепі. Тому застосовують склерозуючу терапію, кріохірургію і електрокоагуляцію.
Тактика при випадковому виявленні при операції видалення зуба:
негайно затампонувати лунку воском, стенсом і т.п.;
госпіталізувати хворого в стаціонар.
Гемангіоендотеліома – пухлина походить від ендотелію кровоносних судин щелепи. По ступеню зрілості займає проміжне місце між гемангіомою і гемангіосаркомою.
Спостерігається головним чином у дітей. Відрізняється від ангіом більш швидким ростом з інфільтрацією і переростанням в оточуючі тканини; частіше викликає кровотечу і звиразкування слизового покриву ясни.
Розташовуючись за нижнім зубом мудрості, гемангіоендотеліома здатна проростати дозаду і всередину – в товщу м’якого піднебіння; при цьому екстраосальна частина пухлини набуває бугристого рель’єфу, вона дещо болюча, має м’яко-еластичну консистенцію. Регіонарні лімфовузли не збільшені.
Якщо проходить переродження пухлини в гемангіо-саркому при цьому визначається обширна зона деструкції щелепової кістки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Неостеогенні і неодонтогенні доброякісні пухлини і пухлиноподібні утвори щелеп

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок