Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ЖІНКИ КУРІННЯ ПРОФІЛАКТИКА

ЖІНКИ КУРІННЯ ПРОФІЛАКТИКА

Назва:
ЖІНКИ КУРІННЯ ПРОФІЛАКТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,49 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЖІНКИ
КУРІННЯ
ПРОФІЛАКТИКА
ДОСИТЬ КУРИТИ:
СУЧАСНІЙ МОЛОДІ ДЛЯ РОЗДУМІВ
Подібно до того, як буває хвороба тіла,
буває також хвороба способу життя.
Демокріт
Курити чи не курити...
Хочете мати "обличчя курця" — жовті зуби та нігті, ранні зморшки — або, скажімо, утратити слух чи зір? А може, ви бажаєте, щоб ці проблеми спіткали ваших близьких людей? Тоді неодмінно куріть — "на здоров'я". Вдихайте повільно, з насолодою тютюновий дим, який, проходячи через ротову порожнину та горло, успішно потрапить до легень, а разом з ним — чотири тисячі хімікатів. Включаючи й високотоксичні. Нікотин проник-не в усі клітини вашого організму, уразить його життєві функції. Залежно від кількості викурених цигарок щодня у вас можуть бути розлади нервової та серцево-судин-ної системи, проблеми із психічним розвитком і ще ба-гато інших. Успішно зарекомендувати себе ви зможете тільки в компанії безхарактерних курців, без тютюново-го диму. Сумна картина, чи не так? А тим часом тютюно-куріння серед юних в Україні набуває нечуваного розма-ху. І це, зауважимо, у XXI столітті, коли молодь усіх роз-винених країн обирає здоровий спосіб життя. То може, уже досить? Досить уподібнюватися до когось, досить бути “таким, як усі”, досить бути індивідуумом, уже час, ставати особистістю.
Про тютюн і куріння: чиста правда
Від куріння тупієш.
Воно несумісне з творчою працею.
Куріння добре лише для бездільних людей.
Гете.
Кожні 10 секунд у світі від тютюну гине людина. Що тютюн вбиває, людству відомо не сьогодні, а майже 50 років тому. Та вчені день у день подають нові і нові докази щодо ризику паління. І в той же час щодня тисячі молодих людей беруть у руки свою першу цигарку. А міліони дітей зростають у тютюновому чаді, зазнаючи тиску реклами тютюну і не розуміючи невідповідності між словамита вчинками більшості дорослих, які кажуть що палити шкідливо, але все одно палять. У нинішнього 15-річногоукраїнського підлітка шансів дожити до 60 років вдвічі менше, ніж у підлітка із Західної Європи, і навіть менші, ніж у деяких країн, що розвиваються. Тютюн є чинником ризику більш ніж 25 хвороб, які складаються майже 75% в структурі смертності населення. Жодна взята хвороба (навіть СНІД) не завдає такої значної за поширеністю шкоди здоров’ю, як паління. за розрахунками ВООЗ очікується, що в 2020р. в Україні вживання тютюну спричинить більше ніж 22% смертей.
Куріння – основна причина смертності, якій можна запобігти. Сумна статистика свідчить про те, що більше 90% курців – чоловіків та майже 70% жінок, що палять прилучились до цієї шкідливої звички в молодому віці.
Причини потягу підлітків до цигарки різні:
Комусь подобається сам механічний процес утягування та випускання диму. Дехто з підлітків використо-вує аргумент "з цигаркою на ти" як засіб стати своїм у компанії, що приваблює, чи просто як привід познайомитися, "стрельнувши" цигарку. Наступна група мотивів пов’язана з прагненням бути дорослими.
Дивлячись на поведінку дорослих, які курять, деякі підлітки сприймають куріння як ознаку дорослості.
Для багатьох підлітків куріння є засобом самоствердження, прагнення засвоїти “модні” манери, переконати оточуючих у своїй незвичайності та сучасності.
Серед інших мотивів – бажання все в житті спробувати. Людина не замислюється над тим, чим можуть закінчитись ці спроби. А от американські вчені-медики вважають найвагомішою причиною потягу дітей до куріння приклад зірок телеекрана. Адже справді, у більшості відомих кінофільмів головний герой — мускулястий мачо-супермен чи героїня-звабниця — нерозлучні з цигаркою. А які вже смачні цигарки в устах тих, хто їх на всі лади й повсюди рекламує! Звісно, підлітки, особливо охочі до наслідування, найперші відгукнуться на звабливий заклик: "Відчуй аромат бла-женства" чи "Переступи через кордони неможливого", або пропонують "Крок у майбутнє" чи 'Таємничість ночі".
ХВОРОБЛИВА ПРИСТРАСТЬ
"Куріння або здоров'я - вибирайте самі!" — заявляє Всесвітня організація охо-рони здоров'я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЖІНКИ КУРІННЯ ПРОФІЛАКТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок