Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Судово-медична експертиза потерпілих, звинувачуваних та інших осіб

Судово-медична експертиза потерпілих, звинувачуваних та інших осіб

Назва:
Судово-медична експертиза потерпілих, звинувачуваних та інших осіб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,06 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему:
Судово-медична експертиза потерпілих, звинувачуваних та інших осіб


1. Приводи і порядок проведення експертизи1. Приводи і порядок проведення експертизи
Судово-медична експертиза потерпілих, звинувачуваних та інших осіб проводиться найчастіше в судово-медичній практиці і становить близько 70-80% усіх випадків експертизи.
Згідно з існуючим законодавством України (ст. 75, 76, 193, 196 КПК), будь-який за фахом лікар, незалежно від його посади, може бути залучений слідчим або судом для виконання експертних функцій.
Різноманітність приводів, які потребують проведення експертизи під час розгляду кримінальних і цивільних справ, зумовлює умовне виділення кількох її видів.
I. Експертиза при тілесних пошкодженнях для встановлення:
1) їх наявності, особливостей і ступеня тяжкості;
2) ступеня втрати загальної і професійної працездатності;
3) стану здоров’я симуляції, агравації, дисимуля-ції, штучних хвороб і калічення членів (самопошкодження);
4) виявлення рубців як наслідків пошкоджень чи хвороб.
II. Експертиза при спірних статевих станах для встановлення:
1) статі, статевої зрілості;
2) порушення цілості дівочої пліви;
3) статевої репродуктивної функції;
4) вагітності і пологів, що були.
III. Експертиза при статевих злочинах для встановлення факту:
1) насильного статевого акту та характеру і меха-нізму виникнення пошкоджень при його скоєні;
2) насильного статевого акту в спотвореній формі;
3) розбещувальних дій щодо неповнолітніх;
4) статевих зносин із особами, які не досягли статевої зрілості;
5) зараження венеричною хворобою, СНІДом.
IV. Експертиза з інших приводів:
1) для встановлення віку, тотожності особи;
2) в разі спірного батьківства і підміни дітей;
3) для встановлення факту алкогольного сп’яніння.
Порядок проведення експертизи потерпілих, звинувачуваних та інших осіб регламентується кримінальним, цивільним і кримінально-процесуальним законодавством країни, а також деякими нормативними актами судово-медичної експертизи.
Судово-медична експертиза проводиться на підставі постанови органів слідства або ухвали суду. У справах приватного звинувачення проводиться судово-медичне обстеження на підставі направлення органів дізнання (міліції), а також народного суду.
В більшості випадків експертиза або обстеження проводиться в бюро судово-медичної експертизи. Судово-медичні експерти районних і міжрайонних відділень обласного бюро, а також позаштатні лікарі-експерти, як правило, проводять експертизу на базі районних лікувальних установ. В окремих випадках виникає потреба проведення експертизи в лікувальних установах, приміщенні суду, кімнаті слідчого, місцях позбавлення волі. Як виняток, експертиза може бути проведена вдома у потерпілого в присутності представника органу слідства. Категорично забороняється проведення її вдома у лікаря.
Найчастіше експертиза живих осіб проводиться одним лікарем, який робить необхідні дослідження і дає висновок. В особливо складних випадках, наприклад, при встановленні ступеня стійкої втрати працездатності судово-медична експертиза проводиться комісією лікарів. Нерідко для проведення спеціальних досліджень або ж вирішення питань, пов’язаних із вузькою медичною спеціалізацією, експерт звертається по допомогу до консультантів-фахівців.
Перед проведенням експертизи потрібно обов’язково встановити особу обстежуваного шляхом перевірки паспорта або іншого документа з фотографією. Експертизу осіб, що не досягли 16 років, потрібно проводити в присутності батьків, опікунів чи педагога.
Кожний “Висновок експерта” (“Акт судово-медичного обстеження”) має складатися з таких розділів:
1) вступної частини, у якій наведено паспортні дані, підстави для судово-медичного обстеження, питань, що потребують вирішення під час експертизи і обставин справи;
2) описової частини;
3) висновків.
Титульний аркуш цих документів заповнюється на бланку затвердженого зразка в суворій відповідності з текстом. Питання, поставлені перед експертизою, наводять у редакції особи, яка її призначила. Обставини справи мають містити потрібні відомості з документа про призначення експертизи і детального опитування обстежуваного з викладенням скарг, а також, при наявності відомостей з картки стаціонарного чи амбулаторного хворого та копію протоколу огляду місця події.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Судово-медична експертиза потерпілих, звинувачуваних та інших осіб

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок