Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати реферат: Основи військової гігієни. Санітарний нагляд і медичний контроль за харчуванням військ

Основи військової гігієни. Санітарний нагляд і медичний контроль за харчуванням військ / сторінка 4

Назва:
Основи військової гігієни. Санітарний нагляд і медичний контроль за харчуванням військ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,46 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Над столом кріплять бункер - ємність для засипання кру Рис. І5.19. Паровий котел. пи. У варильному цеху також повинні бути інший кухонний інвентар (виделки для м'яса, черпаки, весел-ки тощо), рукомийник та дезрозчин. На кожного кухаря необхідно мати три комплекти спецодягу - білі ковпаки, куртки, штани, фар-тухи та індивідуальні рушники.
У приміщенні для розробки м'яса та риби повинні бути ванна для розморожування та промивання м'ясних туш у проточній воді, гаки для підвішування м'яса, під які підставляють ємності для збо-ру м'ясного соку. Для розрубування м'яса потрібна колода з твер-дих порід дерева (дуб, граб, ясен тощо) діаметром не менше 60 см, яку на дві третини висоти від низу необхідно пофарбувати білою масляною фарбою. Поверхню колоди після кожного розрубування м'яса насухо зачищають ножем і посипають тонким шаром кухон-ної солі. У міру необхідності її верхівку зрізають. Сокиру для рубан-ня м'яса потрібно залудити для запобігання іржавінню. Для розроб-ки сирого м'яса необхідні стіл з дошками і ножами, м'ясорубка, а також ванна для розморожування та промивання риби, два столи для очистки та розробки риби з відповідно маркованими комплек-тами дощок і ножів.
Приміщення для розробки овочів поділяється на два відділен-ня: а) для первинної обробки; б) для очистки. У відділенні первин-ної обробки встановлено ящики для тимчасового зберігання овочів, ванну для їх миття, машину для чищення картоплі та сто-ли з дошками й ножами для обробки інших овочів і доочищення картоплі, а також ящик-ноші, у який збирають відходи після очищення овочів. У друго-му відділенні повинні бути ванна для миття вже по-чищеної картоплі, стіл для
Комору для сухих продуктів необхідно надійно захищати від проникання гризунів та закрити на замок, обладнати достатньою кількістю ємностей і стелажів для зберігання продуктів (рис. 15.20).
Такі продукти, як масло, яйця тощо зберігають у холодильни-ку (холодильній шафі). У ньому повинен бути термометр для конт-ролю за температурою повітря всередині камери.
У хліборізці встановлюють машину для механізованого нарізання хліба на установлені порції, дошки та ножі для нарізання хліба, а також вагу для зважування цукру, масла.
Приміщення для миття кухонного інвентарю та посуду поділя-ються на два відділення: а) для миття; б) для висушування та збе-рігання посуду. У першому відділенні обладнують стіл для очищен-ня посуду та інвентарю від залишків їжі, а також три ванни: 1) для змивання залишків їжі; 2) для знежирення; 3) для кінцевого миття та ошпарювання посуду (рис. 15.21).
Столовий посуд миють у такій послідовності:
- очищення посуду від залишків їжі;
- первинне миття посуду у ванні з гарячою водою для вида-лення залишків їжі з поверхні посуду (воду змінюють у міру її забруднення);
- друга ванна з водним розчином мийних засобів (температура води - 45-50 °С) для видалення залишків жиру з поверхні посуду;
- у третій ванні - остаточне миття посуду (температура води -60 °С) та ошпарювання.
Чашки миють у гарячій воді з дода-ванням мийних засо-бів у спеціально об-ладнаній двосекцій-ній ванні, у першій -миють, а в другій споліскують та ошпа-рюють. Для миття по-суду краще використо-вувати посудомийну машину
У другому відділенні вимитий інвентар і посуд сушать і збері-гають на стелажах.
Для збирання і зберігання харчових відходів виділяють спеці-альну ємність, яка щільно закривається кришкою. Вивозять їх після закінчення прибирання столів і очищення столового посуду від за-лишків їжі після сніданку, обіду і вечері. Посуд, який використову-вали для збирання і зберігання відходів, щоденно підлягає механічній очистці, миттю й ошпарюванню.
На об'єктах харчування треба систематично проводити профі-лактичну дезінфекцію, дезінсекцію (боротьба з мухами, тарганами) і дератизацію (боротьба з гризунами). У дні генерального приби-рання підлогу в усіх приміщеннях обробляють 0,25 % освітленим розчином хлорного вапна з подальшим миттям її водою.
Інші приміщення також потрібно підтримувати у чистоті, своє-часно проводити ремонт та періодично дезінфікувати.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Основи військової гігієни. Санітарний нагляд і медичний контроль за харчуванням військ

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок