Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> реферат українською: Основи військової гігієни. Санітарний нагляд і медичний контроль за харчуванням військ

Загрузка...

Основи військової гігієни. Санітарний нагляд і медичний контроль за харчуванням військ / сторінка 5

Назва:
Основи військової гігієни. Санітарний нагляд і медичний контроль за харчуванням військ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,46 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Лікарі та середній медичний персонал частини мусять постій-но контролювати дотримання санітарно-гігієнічних вимог працівни-ками продовольчої служби, починаючи з моменту підвозу, під час зберігання, кулінарної обробки продуктів і видачі готової їжі. По-точний санітарний нагляд вони здійснюють, керуючись не тільки регламентуючими документами медичної служби, а і положеннями всіх документів, які визначають норми забезпечення продовольством, порядок його отримання, зберігання та видачі, норми заміни одних продуктів іншими, види та призначення технічних засобів продовольчої служби, їх можливості щодо приготування їжі на визначе-ну кількість особового складу тощо.
Знання обов'язків посадових осіб продовольчої служби дозво-ляє медичним працівникам вимагати від них чіткого і суворого дотри-мання гігієнічних правил та вимог.
Кухарі та інші працівники об'єктів харчування повинні вико-нувати правила особистої гігієни:
- перед початком роботи зняти свій верхній одяг та взуття, прибрати в шафу, прийняти душ;
- одягнути спецодяг, взути тапочки або взуття з підмінного фонду і працювати тільки в чистому одязі;
- волосся повністю закривати ковпаком, мати чисту носову хустинку, нігті на руках коротко підрізати;
- перед кожною операцією з приготування їжі мити руки з милом;
- при виході з їдальні або при відвідуванні убиральні знімати спецодяг; при поверненні в їдальню замінити взуття, після чого одягти спецодяг і старанно вимити руки гарячою водою з милом і щіткою.
У комплект спецодягу кухарського складу входять ковпак, куртка, фартух, білі кухарські штани і тапочки. Кухонний наряд, який зайнятий сервіруванням столів, забезпечується кухарськими ковпаками, бавовняними фартухами; ті, що призначені мити посуд ковпаками кухарськими, клейончатими фартухами з нагрудниками.
Якість харчування в частині оцінюють на основі аналізу фізич-ного стану особового складу, його захворюваності, а також відсут-ності випадків прояву білкової та вітамінної недостатності.
Контролюючи процес приготування їжі, треба домагатися мак-симального зменшення втрат продуктів через їх надлишкове вимо-чування, очищення, теплову обробку та інші причини. Необхідно перевіряти відповідність кількості й маси отриманих зі складу про-дуктів тим, що вказані у розкладці, повноту їх закладання в котел, фактичний вихід готової їжі, кількість порцій, відхилення при порціонуванні таких продуктів, як м'ясо, риба, хліб, цукор, масло, визна-чати масу гарніру, а також вимагати дотримуватись вимог щодо збереження вітамінів у готовій їжі,
Контроль за збереженням вітамінів проводять один раз на місяць - визначають вміст вітаміну С у свіжих і квашених овочах та у готовій їжі. Якщо виявлено його недостатність у овочах, а також в зимово-весняний період, то вітамін С додають у треті страви (компоти, кисіль тощо) або видають військовослужбовцям індивіду-ально у вигляді таблеток чи драже. Можна поповнювати їх раціон також за рахунок дикорослих вітаміноносіїв (щавлю, борщівника, кропиви, шипшини тощо) або використовувати для приготування салатів чи каш пророслі зерна пшениці, жита, вівса, гороху тощо.
Недоліки у процесі харчування часто бувають зумовлені недо-статньою кваліфікацією працівників продовольчої служби. Це при-мушує лікаря (фельдшера) вимагати від начальника продовольчої служби проведення занять з підвищення кваліфікації кухарів, органі-зації не рідше одного разу на місяць контрольно-показового готу-вання їжі, проведення обміну досвідом, направлення їх на підви-щення кваліфікації тощо. Медичні працівники частини також зобо-в'язані проводити заняття з персоналом продовольчої служби, акцентуючи увагу на необхідності дотримання правил особистої гігієни та гігієни харчування особового складу, а також на поперед-ження харчових отруєнь.
З метою запобігання бактеріальним харчовим отруєнням осо-бового складу проводять постійний медичний контроль за станом здоров'я працівників продовольчого складу, кухнІ-їдальні та осіб, які обслуговують систему забезпечення водою, а також здійснюють щоденний медичний огляд добового наряду, який призначають на кухню.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Основи військової гігієни. Санітарний нагляд і медичний контроль за харчуванням військ

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок