Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати: Основи військової гігієни. Санітарний нагляд і медичний контроль за харчуванням військ

Загрузка...

Основи військової гігієни. Санітарний нагляд і медичний контроль за харчуванням військ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Основи військової гігієни. Санітарний нагляд і медичний контроль за харчуванням військ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,46 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат з гігієни
На тему:
Основи військової гігієни. Санітарний нагляд і медичний контроль за харчуванням військ


Основи військової гігієни. Санітарний нагляд і медичний контроль за харчуванням військ
Особовий склад військ у мирний час, а особливо при прове-денні навчань на полігонах та під час бойових дій, має надзвичайно великі фізичні та нервово-психічні навантаження, тому великого значення для забезпечення міцного здоров'я, витривалості та висо-кої боєздатності військовослужбовців набуває правильно організо-ване і повноцінне харчування.
Завдання щодо забезпечення особового складу доброякісними харчами та приготування їжі покладається на продовольчу службу, яка є тиловим підрозділом у кожній частині.
Санітарний нагляд та медичний контроль за станом здоров'я працівників, які працюють на об'єктах продовольчої служби, а та-кож за відповідним санітарним станом цих об'єктів та за повноцін-ністю харчування, здійснює військово-медична служба. Метою ме-дичного контролю є забезпечення фізіологічної повноцінності хар-чування та попередження появи серед військовослужбовців захворювань, які можуть виникнути при порушеннях організації харчування: гіпо та авітамінозів, аліментарних дистрофій, харчо-вих отруєнь та спалахів гострих кишкових захворювань.
Харчування особового складу за своїм характером має риси громадського, прикладом чого є одночасне приготування і видача їжі. Це є небезпечним, оскільки при виникненні гострого кишково-го захворювання одночасно можуть захворіти багато військово-службовців, що призведе до втрати військовою частиною боєздат-ності та невиконання поставленого перед нею завдання. Доставка особовому складу частин продуктів здійснюється згідно із затвер-дженими нормами постачання. Харчування військовослужбовців повинно бути раціональним - якісне та кількісне співвідношення білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин та вітамінів. Ка-лорійність повинна бути адекватною енергозатратам, а розподіл відповідати потребам організму протягом дня.
Енергозатрати військовослужбовців коливаються в межах 14651-18837 кДж (3500-4500 ккал) за добу в мирний час, але в умовах бойових навчань, які наближені до навантажень під час війни, різко зростають і можуть досягати 23860 кДж (5700 ккал) і більше. При достатньому забезпеченні водою та збереженні гомеостазу лю-дина може зберігати праце та боєздатність навіть при значному дефіциті поступлення енергії - до 10465 кДж (2500 ккал) за добу.
їжу необхідно готувати з різноманітних продуктів, вона повин-на легко засвоюватись організмом, мати добрий смак і приємний запах. У ній не допускається наявність радіоактивних та отруйних речовин, патогенних збудників або їх токсинів.
Готувати їжу з визначеного набору харчових продуктів у війсь-ковій частині треба згідно з розкладкою продуктів на кожен день, яка складається, зазвичай, по днях І прийомах їжі на тиждень на-чальником продовольчої служби з участю лікаря (фельдшера) і підпи-сується начальником продовольчої служби, начальником медичної служби, заступником командира з тилу та затверджується коман-диром частини. Вона є основним документом, який визначає норму і режим харчування, асортимент страв, перелік продуктів та спосіб приготування їжі.
Перелік і кількість продуктів для одного військовослужбовця за добу видається згідно з нормою загальновійськового пайка, який встановлюється наказом Міністра оборони (рис. 15.17).
Режим харчування у військовій частині передбачає протягом доби триразову видачу гарячої їжі: на сніданок, обід і вечерю. Чай готують вранці та ввечері. Проміжок між прийомами їжі не пови-нен бути більшим ніж 7 годин. Години приймання їжі для кожної зміни (за необхідності харчування у дві зміни) передбачаються зат-вердженим командиром частини розпорядком дня. Під час бойових дій визначальною є бойова обстановка, яка, безумовно, буде впли-вати на процес приготування та приймання їжі.
Зазвичай, розподіл їжі щодо калорійності встановлюється у межах: на сніданок - 30-35 %, на обід - 40-45 % та на вечерю -20-30 %. Але під час спекотної погоди або із-за обставин обумовле-них виконанням службових обов'язків може бути зменшення енер-гетичної цінності на обід та підвищення її на вечерю, а інколи І перенесення обіду на нічні години.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Основи військової гігієни. Санітарний нагляд і медичний контроль за харчуванням військ

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок