Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Кріотерапія і кріохірургія в стоматології

Загрузка...

Кріотерапія і кріохірургія в стоматології

Назва:
Кріотерапія і кріохірургія в стоматології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,67 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
«Кріотерапія і кріохірургія в стоматології»


Кріотерапія - це лікування холодом. Виявляється, дозована його дія володіє благотворними властивостями. Втім, це було відомо вже давно. Початку кріотерапії поклали наші далекі предки, що приймали крижані ванни для омолоджування. І вже у наш час було доведено, що холод активізує імунну систему організму, мобілізує ендокринну і нейрогуморальну системи, що застосовується при лікуванні багатьох захворювань, забезпечує стійкість до стресів і перевантажень, підвищує самопочуття і працездатність. Зараз до кріотерапії відносять не тільки традиційну гипотермічну дію (холодні ванни, зимове плавання, компреси льоду і т.п.), але і дію інертним газом азотом або повітрям, охолодженим до наднизької температури - 150-1900 С. Кріотерапія ділиться на загальну і локальну. Загальна кріотерапія проводиться в спеціальній кріокамері, де шкіра протягом 2-3 хвилин випробовує температурний стрес, не зазнаючи пошкодження. Загальна кріотерапія передбачає повне або часткове занурення голого тіла в газове середовище при температурі 110 - 160 С. Дістальні відділи кінцівок і органи дихання захищають від обмороження - одягають шерстяні шкарпетки і рукавиці і ватяно-марлеву маску. Загальна кріотерапія володіє оздоровчим і омолоджуючим впливом на весь організм в цілому. Такий ефект заснований на зміні діяльності судин - первинний спазм дрібних артерій змінюється вираженим їх розширенням, що приводить до активної гіперемії, тривалість якої - від 1 до 3 годин. Результат - посилене теплоутворення і поліпшення живлення тканин як шкіри, так і внутрішніх органів, стимулювання роботи серця і судин, полегшення венозного відтоку. Все це дуже допомагає реабілітації після травм опорно-рухового апарату і оперативних втручань, при захворюваннях хребта, запальних і обмінних захворюваннях суглобів, при багатьох шкірних захворюваннях. Завдяки посиленому теплообміну загальна кріотерапія сприяє і втраті ваги. Процедури загальної кріотерапії не супроводжуються побічними ефектами. Але протипоказані при таких важких станах, як інфаркт міокарду і мозкові інсульти, високі ступені гіпертонічної хвороби і серцевої недостатності, і деяких інших. І, звичайно, при індивідуальній нестерпності холоду.
Метод локального заморожування в стоматології володіє визначеними і досить цінними перевагами перед звичними хірургічними втручаннями. Склерозуюча терапія і електрокоагуляція також поступаються кріотерапіями.
Кріотична дія в стоматології є безкровним і щадним методом лікування, воно легке переноситься хворими навіть в похилому віці і за наявності важкої патології внутрішніх органів і систем.
Для стоматологічних цілей необхідні особливі кріоапарати, які дають температуру не менше -150°С, в конструкції робочої частини кріоінструмента яких враховані складні топографо-анатомічні взаємостосунки всього комплексу тканин пародонту і слизистої оболонки порожнини рота, запас кріоагента повинен бути розрахований на довгий час застосування.
Основними захворюваннями пародонту, які можуть бути ліковані кріодією, є пародонтоз, гіпертрофічний гінгівіт, папілліт, епулід, перікоронаріт. Протипоказань до кріолікування практично немає. Доцільно використовувати кріодію при захворюваннях, пов'язаних з порушенням здатності згущуватися крові, нирок, ендокринної патології, загальному неврозі з серцево-судинними реакціями, клімаксі.
На слизистій оболонці порожнини рота нерідко зустрічаються такі захворювання, як лейкоплакія, червоний плоский лишай, хронічний рецидивуючий афтозний стоматит, декубітальні і трофічні язви, папіломи, фіброми, гемангіоми, ретенційні кісти, гландулярні хейліти, довгонезаживаючі тріщини губ, хейліт Манганотті і деякі інші доброякісні і злоякісні новоутворення.
Досвід показує, що кріолікування при багатьох захворюваннях слизистої оболонки порожнини рота, як в немолодому, так і у молодому віці є не просто методом вибору, а доцільною необхідністю порівняно з хірургічним лікуванням або електрокоагуляцією. Кріоводія дозволяє поруйнувати і пухлинну або будь-яку патологічну тканину в строго певних межах, при цьому глибину руйнування тканини можна достатньо точно регулювати.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Кріотерапія і кріохірургія в стоматології

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок