Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> завдання, функції, класифікація, вимоги до діяльності.

завдання, функції, класифікація, вимоги до діяльності.

Назва:
завдання, функції, класифікація, вимоги до діяльності.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,78 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Аптеки: завдання, функції, класифікація, вимоги до діяльності.
За останні роки в області фармації відбулися істотні зміни: введено в дію Закон України “Про л. з.” постанова Верховної Ради України № 124/96 – ВР від 7.04.96 р., що передбачає виробництво л. з. з урахуванням міжнародних норм; затверджені “Стандарти акредитації аптечних установ” Наказ МОЗ України № 2 від 12 січня 98 р., що передбачають належну аптечну практику; планується поетапне впровадження міжнародних і європейських стандартів у фарм. Галузі України – Наказ Держкоммедбіопрому № 117 від 19.11.96 р.
У цьому зв’язку особливої уваги потребує забезпечення фармацевтичних вищих навчальних закладів навч. літературою, яка відбиває сучасний рівень розвитку наукової і практичної фармації.
В області вищої фармацевт. Освіти теж відбулися зміни: введено систему багатоступінчатої освіти, яка передбачає підготовку фахівців і магістрів фармації; введено спеціалізації, у тому числі з технології ліків; відкриті нові спеціальності (промислова фармація, клінічна фармація, технологія парфумерно-косметичних засобів, економіка підприємств, маркетинг), введено заочну форму навчання.
Сучасний рівень прогресу призвів до того, що людина ще до свого народження, так чи інакше пов’язана з аптекою. І зв’язок цей триває впродовж усього життя. Йдеться не лише про ліки, за якими людина звертається в аптеку в разі захворювання, а й про засоби особистої гігієни, вітаміни.
Завдання та функції аптек
Аптека - це заклад охорони здоров’я, який функціонує з дозволу і під контролем державних органів, основним завданням якого є забезпечен-ня населення, закладів охорони здоров'я, підприємств, установ і органі-зацій лікарськими засобами та виробами медичного призначення.
У відповідності до зазначеного аптека здійснює такі три основні функції (схема 1):
1. Функція закладу охорони здоров'я, а саме:
- надання населенню невідкладної медичної допомоги;
- розповсюдження серед населення санітарно-гігієнічних знань і проведення санітарно-просвітницької роботи;
- фармацевтична опіка;
- проведення інформаційної роботи серед медичних і фармацевтич-них фахівців.
До цієї функції можна віднести також низку робіт, які практикуються в деяких аптеках і ще не знайшли масового поширення, зокрема це вимі-рювання тиску і температури тіла людини, проведення експрес-аналізу на цукор для хворих діабетом, тестування на вагітність, надання в аптеці терапевтичних консультацій і дієтологічних порад запрошеними для цих цілей лікарями.
Функції
аптеки
Схема 1. Основні функції аптеки
2. Виробнича функція, а саме:
- виготовлення ліків;
- проведення лабораторних і фасувальних робіт;
- заготівля лікарської рослинної сировини;
- контроль якості виготовлених ліків.
Виготовлення лікарських засобів в аптеках здійснюється за рецеп-тами лікарів (магістральними формулами), замовленнями лікувально-профілактичних закладів (офіцінальними формулами) лише з дозволе-них до застосування діючих та допоміжних речовин з дотриманням ви-мог Державної Фармакопеї України, інших нормативно-правових доку-ментів, правил аптечної технології ліків, які встановлюють вимоги до лікарського засобу, його упаковки, умов і термінів зберігання та методів контролю якості лікарських засобів.
3. Торгівельна, або комерційна функція, а саме:
- закупівля та приймання лікарських засобів і виробів медичного призначення;
- вхідний контроль якості ліків;
- розміщення і зберігання лікарських засобів і виробів медичного призначення;
- реалізація населенню лікарських засобів і виробів медичного призначення за готівку;
- реалізація лікувально-профілактичним закладам лікарських засобів і виробів медичного призначення за безготівковим розрахунком.
Аптека здійснює реалізацію лікарських засобів аптечного і промис-лового виготовлення, виробів медичного призначення, лікарських кос-метичних засобів, лікарських домішок до харчових продуктів, лікуваль-ної мінеральної води, а також оптики.
Класифікація аптек
Аптеки можна класифікувати за фор-мою власності, ринковою ланковістю фірми-засновника та відомчою належністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: завдання, функції, класифікація, вимоги до діяльності.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок