Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організація стаціонарної акушерсько-гінекологічної допомоги

Загрузка...

Організація стаціонарної акушерсько-гінекологічної допомоги

Назва:
Організація стаціонарної акушерсько-гінекологічної допомоги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,54 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Лекція
Організація стаціонарної акушерсько-гінекологічної допомоги


Перед мережею установ (табл. 9), що роблять лікарняну акушерсько-гінекологічну допомогу, коштують наступні задачі: надання стаціонарної кваліфікованої медичної допомоги жінкам у період вагітності, у родах, у післяпологовому періоді, при гінекологічних захворюваннях, а також надання кваліфікованої медичної допомоги і відхід за немовлям під час перебування їхній в акушерському стаціонарі.
Основною установою, що робить стаціонарну акушерсько-гінекологічну допомогу, є об'єднаний родильний будинок.
Сучасний родильний будинок крім власне акушерського стаціонару повинний містити в собі могутню амбулаторно-поліклінічну базу багатопрофільного характеру (жіноча консультація, центр планування родини, медико-генетична консультація, підрозділи пренатальной комплексної діагностики, територіальна консультативно-діагностична! служба), службу реанімації й інтенсивної терапії, відділення; 1 етапу виходжування новонароджене і недонесених, відділення патології вагітності (50% від числа ліжок для вагітних і породілей), гінекологічне відділення, виїзні бригади спеціалізованої допомоги.
Звичайно родильні будинки роблять допомога населенню по територіальній ознаці. Однак перша і невідкладна допомога вагітним жінкам, що звернулися в родильний будинок, виявляється поза залежністю від їхнього місця проживання і відомчої підпорядкованості установи охорони здоров'я.
Напрямок у родильний будинок для надання невідкладної допомоги здійснюється станцією (відділенням) швидкої і невідкладної допомоги, а також лікарем акушером-гінекологом, лікарями інших спеціальностей і середніх медичних працівників.
Крім того, жінка може самостійно звернутися в родильний будинок. Планова госпіталізація вагітних у родильний будинок здійснюється лікарем акушером-гінекологом, а при його відсутності — акушеркою.
Вагітні з екстрагенитальними захворюваннями, що бідують в обстеженні і лікуванні, направляються в стаціонари по профілі патології.
У родильний будинок підлягають госпіталізації вагітні (при наявності медичних показань) породіллі, породіллі в ранньому післяпологовому періоді (протягом 24 годин після пологів) у випадку пологів поза лікувальною установою.
Для госпіталізації у відділення патології вагітних жіночою консультацією (чи іншою установою) видаються напрямок, виписка з «Індивідуальної карти вагітної» (ф. 111/у) і «Обмінна карта» (ф.113/у) після 28 тижнів вагітності.
При надходженні в родильний будинок направляються в приймально-оглядовий блок, де пред'являють паспорт і «Обмінну карту» (ф. 113/у), якщо вона уже видана.
На кожну жінку, що надійшла в родильний будинок, у приймально-оглядовому блоці оформляють: «Історію пологів» (ф. 096/у), роблять запис у «Журналі обліку прийому вагітних, породілей і породілей» (ф. 002/у) і в алфавітну книгу.
Прийом жінок до приймально-оглядовому блоці веде лікар (у денні годинник — лікарі відділень, потім — чергові лікарі) чи акушерка, що при необхідності викликає лікаря.
У приймально-оглядовому блоці акушерських відділень у відповідності зі штатними нормативами передбачено: у родильному будинку на 60—80 ліжок - 2 посади акушерок; на 85—95 ліжок — 3 посади акушерок; на 100 і більш ліжок — 1 цілодобова посада акушерок; крім того, 1 цілодобова посада санітарок.
У приймально-оглядовому блоці доцільно мати один кімната-фільтр і 2 оглядові кімнати.
Одна оглядова кімната передбачена для прийому жінок до фізіологічне акушерське відділення, інша — обсерваційне.
Лікар (чи акушерка) оцінює загальний стан що надходить, знайомляться з обмінною картою, з'ясовує, чи переносила жінка інфекційні, запальні захворювання до і під час вагітності, звертаючи особливу увагу на захворювання, перенесені безпосередньо перед надходженням у родильний будинок. З'ясовують наявність хронічних запальних захворювань, тривалість безводного проміжку.
У результаті збору анамнезу, огляду, знайомства з документами жінки в кімнаті-фільтрі розділяються на два потоки: з абсолютно нормальним плином вагітності, що направляються в перше акушерське відділення, і представляючі «епідеміологічну небезпеку» для навколишніх, що направляються в обсерваційне відділення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Організація стаціонарної акушерсько-гінекологічної допомоги

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок