Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Карієс зубів

Карієс зубів

Назва:
Карієс зубів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,41 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Лекція
Карієс зубів


П Л А Н
Карієс зубів. Визначення. Етіологія, патогенез. Епідеміологія.
Класифікація карієсу.
Клініка гострих і хронічних форм карієсу.
Основні принципи лікування карієсу зубів.


Карієс – це патологічний процес, який виникає після прорізування зубів, внаслідок дії комплексу несприятливих факторів зовнішнього і внутрішнього середовища і проявляється демінералізацією і розм’якшенням твердих тканин зуба з наступним утворенням дефекту у вигляді каріозної порожнини.
Карієс найбільш розповсюджене захворювання людства.
Згідно даних ВООЗ для оцінки ураженності зубів карієсом використовують три показники:
Росповсюдженність (поширенність) – це відсоток осіб, що мають каріозні, пломбовані та видаленні зуби в певному регіоні.
Інтенсивність ураження зубів карієсом визначають за числом уражених карієсом зубів. Використовують індекс КПВ. Для дітей до 6 років – кп, 6-12 років КПВ+кп ( змінний прикус ).
Вивчаючи структуру індексів можна визначити якість лікувальної роботи,
профілактики. А це дає можливість спланувати стоматологічну допомогу.
Приріст інтенсивності або захворюванності. Визначається КПВ у однієї тієїж особи через певний проміжок часу ( 1, 3, 5 роки ). Відмінність між першим і другим оглядом і є приростом інтенсивності.
Визначення поширюванності та інтенсивності називається епідеміологічним обстеженням.
Етіологія карієсу.
Карієс зубів відомий давно. В літературі є данні про зуби, зруйновані карієсом, які відносяться до періоду 3-2,5 тисячі років до нашої ери. Під час розкопок, виявилось, що у наших предків, які жили на Київській Русі IX-XI століттях, відсоток осіб, які мали каріозні зуби 3,3.
Фактори, які впливають на розвиток каріозного процесу.
Дуже важлива роль фтору N – 1,5 мг/мл концентрація у питній воді. При меньшій кількості, інтенсивно зуби уражаються каріозним процесом. Епідемічною зоною з пониженим вмістом фтору є Івано-Франківська область. Тому в нас у населення високе ураження карієсом зубів.
Характер харчування. У першу чергу слід сказати про роль вуглеводів. В наслідок клінічних та експерементальних досліджень, що в осіб, які полюбляють солодощі інтенсивно уражаються зуби карієсом.
Важливу роль у виникненні карієсу відіграють мікроорганізми, які в процесі ферментування вуглеводів утворюють молочну та інші органічні кислоти. М/ф змінюється локально водневий показник рН.
Зубні відкладення. Саме в зубних відкладеннях проходить процес розщеплення мікроорганізмами вуглеводів з утворенням органічних кислот.
Макроелементи (Са,Р), мікроелементи (Мо, Ванадій). Недостатнє поступлення їх в організм спричиняє карієс. Селен - навпаки, є карієсогенним мікроелементом.
Перенесені та супутні захворювання. Особливо має значення час, коли були ці захворювання. Найбільше вираженний несприятливий вплив загальних захворювань на зуби відмічається в період їх розвитку. Вважають, що під впливом загальних захворювань змінюються умови формування і дозрівання твердих тканин зуба, а в першу чергу емалі, що робить їх меньш стійкими до дії карієсогенних факторів.
Іонізуюче випромінення радіація, рентгентерапія, променева хвороба. Причиною виникнення карієсу при променевій хворобі, є порушення слиновиділення, накопичення мікроорганізмів і тд. В даний час існує більше 400 теорій виникнення карієсу зубів.
Сучасні погляди на механізм виникнення карієсу включають три основні фактори які пов’язані між собою. А саме:
Карієсогенна дієта. Тобто, дієта що включає багато вуглеводів, зокрема цукрів. При цьому погана гігієна сприяє утворенню зубного нальоту.
Мікроорганізми ферментативним шляхом перетворюють вуглеводи в органічні кислоти, які викликають демінералізацію емалі, особливо в ретенційних місцях коронки зуба.
Неправильно сформована морфологічна структура твердих тканин зуба, або порушення їх хімічного складу в наступні роки життя, що знижує їх стійкість до карієсу.
Класифікація карієсу.
В залежності від принципів, покладених в основу класифікації карієсу, розрізняють анатомічну, топографічну, клінічну.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Карієс зубів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок