Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Геморагічна хвороба новонароджених

Геморагічна хвороба новонароджених

Назва:
Геморагічна хвороба новонароджених
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,57 KB
Завантажень:
535
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Геморагічна хвороба новонароджених


Геморагічна хвороба новонароджених зустрічається у 0,25 - 0,5 % дітей. У новонароджених система гемостазу має ряд особ-ливостей. Профілактичні заходи та лікування допомагають запобігти ускладнень, які несуть загрозу для життя новонародженого.
У новонароджених дітей мають місце деякі особливості системи гемостазу, які повинні враховуватися при діагностиці тих чи інших захворювань, що супроводжуються тромбозами та кровотечами.
До цих особливостей належать функціональна недостатність тромбоцитів, яка може бути в основі розвитку геморагічних станів у новонароджених. Крім цього, слід звернути увагу на знижену концентрацію у новонароджених окремих факторів згортання крові /II, VII, IX, X, XI, XII/, антитромбінів і плазминогену. Всі ці особливості характерні також для системи гемостазу недоношених новонароджених. Фізіологічна недостатність тромбоцитів або плазмових факторів згортання крові може стати патологічною і призвести до розвитку геморагічного захворювання новонароджених.
Диференціальна діагностика цих порушень гемостазу є важкою. Геморагічні стани у новонароджених можуть мати вроджений та набутий характер.
Появу геморагічного синдрому новонароджених слід розглядати у зв'язку із особливостями формування і дозрівання згортаючої та антизгортаючої систем крові в періоді внутрішньоутробного та постнатального життя. Невелике зменшення факторів II, VII, IX, X характерне для більшості новонароджених у віці 48-72 години. Поступово ці фактори зростають до 7-10 дня життя. Такий транзиторний дефіцит К-вітамінозалежних факторів можна пояснити відсутністю вільного вітаміну К в організмі вагітної, недостатньою функцією печінки новонародженого та відсутністю бактеріальної кишкової флори, яка синтезує цей вітамін. У невеликої кількості новонароджених (2-5% всіх дітей) рівень К- вітамінозалежних факторів згортання крові може бути більш низьким, що є однією із причин розвитку у них кровоточивості. Це може бути обумовлено призначенням вагітній антикоагулянтів непрямої дії, антисудомних препаратів, ацетилсаліцилової кислоти, а також патологічним станом посліду та токсикозами вагітної на фоні низького естрогенного фону, порушенням утворення або всмоктування віт.К у кишечнику матері. Материнське молоко у перші дні життя не може компенсувати дефіцит віт.К, оскільки він є в наявності у ньому у невеликих кількостях. Тому важливе значення в ліквідації цього дефіциту має заселення кишківника дитини нормальною мікрофлорою, що продукує цей вітамін. Саме тому у дітей до кінця 2-го тижня вагітності дефіцит К- вітамінозалежних факторів ліквідується.
KЛІНІЧНА КАРТИНА: Частіше ця недостатність факторів у новонароджених не дає клініки геморагій. Однак при різкому зниженні концентрації вказаних факторів виникає більш або менш важкий геморагічний синдром. Частіше він формується і є важким у недоношених дітей. Це пов'язано не тільки з тим, що у них більш виражений гіповітаміноз "К", але і з тим, що у них відсутня достатня білково-синтезуюча функція печінки. Тому концентрація цих плазмених факторів у недоношених дітей є більш низькою, ніж у доношених. Важливою особливістю є те, що кровоточивість при ГХН з'являється не одразу після народження, а на 2-5 день життя, що відрізняє це захворювання від геморагій іншого походження.
Найбільш характерні шлунково-кишкові кровотечі і кривава блювота, мелена, які можуть призвести до тяжкої анемії, гіповолемії, коматозного стану, шоку. Інколи виникають пупкові і носові кровотечі, крововилив у шкіру та підшкірну клітковину різної лока-лі-зації і розміру, рідше - крововиливи у мозок, легені, печінку, над-нир--ники. Мелену у дитини слід відрізняти від синдрому “погли-нутої крові” матері. Відрізнити кров дитини і матері у стільці та блюво-тині слід за допомогою теста Апта - з 1% розчином їдкого натрію.
При недостатньому та несвоєчасному лікуванні летальність складає біля 30%. Смерть частіше обумовлена великою гострою крововтратою або крововиливами у мозок, рідше - у внутрішні органи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Геморагічна хвороба новонароджених

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок