Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Досвід застосування препарату кардилол у лікуванні серцево-судинних захворювань

Досвід застосування препарату кардилол у лікуванні серцево-судинних захворювань

Назва:
Досвід застосування препарату кардилол у лікуванні серцево-судинних захворювань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,87 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Досвід застосування препарату кардилол у лікуванні серцево-судинних захворювань


На сьогоднішній день серцево-судинні захворювання є найбільш розповсюдженою патологією, при цьому хворі, що страждають на артеріальну гіпертензію (АГ), ішемічну хворобу серця (ІХС), хронічну серцеву недостатність (ХСН), складають абсолютну більшість. За даними епідеміологічних досліджень, АГ виявляють більш ніж у третини дорослого населення, а число пацієнтів із зареєстрованими ІХС та ХСН невпинно зростає. Підвищення рівня смертності працездатного населення внаслідок кардіоваскулярних захворювань збільшує негативні демографічні тенденції. За цих умов особливу увагу слід приділяти раціональній фармакотерапії, коли з великого числа лікарських засобів необхідно вибрати ті препарати, що мають найвищу ефективність при збереженні достатньої безпеки застосування. Проблема раціональної фармакотерапії особливо актуальна для нашої країни, коли внаслідок обмеженості бюджету охорони здоров'я продовжують широко застосовуватися препарати, ефективність яких викликає сумніви. Тому лікарські засоби, що з позицій доказової медицини дають кращі результати за даними рандомізованих клінічних досліджень, повинні стати препаратами вибору для лікування конкретного хворого.
Одним із найбільш уживаних класів антигіпертензивної та антиангінальної терапії є b-адреноблокатори [1, 2, 3]. В середині 80-х років з'явився новий препарат цього класу — карведилол. Результати численних досліджень підтвердили, що при застосуванні в терапевтичних дозах він діє як неселективний b-адреноблокатор і селективний блокатор постсинаптичних a1-адренорецепторів [4, 5, 6]. Висока ефективність карведилолу при АГ підтверджена численними клінічними дослідженнями. На відміну від селективних b-адреноблокаторів, він не викликає вираженої брадикардії та характерної для вазодилататорів тахікардії, демонструючи вигідний баланс a1-b-адреноблокади (рис. 1). Карведилол має виражений вазодилатуючий ефект, безпосередню антиоксидантну дію, гальмує проліферацію гладеньком'язових клітин стінок судин; уповільнює апоптоз кардіоміоцитів. Препарату властивий позитивний вплив на ліпідний обмін за рахунок зниження рівня холестерину, ЛПНЩ (ліпопротеїдів низької щільності), тригліцеридів і підвищення рівня ЛПВЩ (ліпопротеїдів високої щільності), а також відсутність суттєвих змін в толерантності до глюкози (рис. 2).
Ще зовсім недавно була поширена думка про те, що b-адреноблокатори внаслідок своєї негативної інотропної дії протипоказані хворим з ХСН через побоювання викликати подальше зниження скоротливої здатності міокарда. Лише в 90-ті роки ХХ ст. були проведені дослідження, що продемонстрували можливість застосування b-адреноблокаторів при ХСН. Зокрема, було встановлено, що b-адреноблокатори при тривалому застосуванні дають невелике, але виразне збільшення скоротливої здатності міокарда. На сьогодні підтверджена ефективність (достовірне зниження загальної і серцевої смертності, випадків декомпенсації ХСН, повторних госпіталізацій) для карведилолу та двох селективних b1-адреноблокаторів — бісопрололу та метопрололу. З 1999 р. вони віднесені до основних засобів терапії ХСН. За результатами проспективного рандомізованого дослідження COPERNІCUS, у якому взяли участь 2289 пацієнтів із ХСН І-ІІІ функціональних класів за NYНА, застосування карведилолу на 35 % знижує рівень загальної смертності, на 26 % — кількість госпіталізацій, зумовлених серцево-судинними захворюваннями, на 33 % — госпіталізацій, спричинених ХСН [7, 8]. В останні роки доведена ефективність застосування карведилолу у зниженні смертності хворих з дилатаційною кардіоміопатією. Карведилол впливає на перебіг і прогноз ІХС, у т. ч. на 23 % знижує рівень смертності у хворих, що перенесли інфаркт міокарда (дослідження CAPRІCORN). Слід зазначити, що в Україні не зареєстровано оригінальний препарат карведилол, виробництва швейцарської компанії F. Hoffmann — La Roche Ltd., проте зареєстровані два генеричні препарати: карведилол під фірмовою назвою "Коріол", виробництва компанії KRKA (Словенія), та препарат кардилол, виробництва компанії "Дженом Біотек" (Індія).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Досвід застосування препарату кардилол у лікуванні серцево-судинних захворювань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок