Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Кров і система кровообігу

Кров і система кровообігу

Назва:
Кров і система кровообігу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,65 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Кров і система кровообігу”


Кров циркулює по всьому тілу завдяки артеріям, венам і капілярам.
Найбільша артерія — аорта. Аорта розгалужується на кілька великих артерій. Одна з них переносить кров до рук і голови. Від іншої артерії відходять відгалуження до шлунка, печінки і кишечника. Від неї ж ідуть судини, що несуть кров униз, — до ніг, нирок і статевих органів.
Артерії — це міцні, еластичні, з тонкими стінками судини, якими кров тече від серця, їх стінки в основному утворені пруж-ною м'язовою тканиною. Тому вони досить міцні й еластичні та можуть витримувати високий кров'яний тиск—адже кров вики-дається із серця-насоса під великим тиском.
Вени — венами кров рухається в напрямку до серця. Стінки вен тонші, ніж стінки артерій, і містять менше м'язової та пруж-ної тканини, тому що тиск крові, що повертається в серце, не настільки високий. По венах кров, що несе вуглекислий газ і відходи, які утворилися внаслідок життєдіяльності клітин, над-ходить назад у серце. Звичайно вени розташовані по сусідству з артеріями.
Капіляри — найдрібніші кровоносні судина тіла. Вони утво-рюють величезну розгалужену мережу трубочок, що з'єднують артерії з венами, і забезпечують безупинну циркуляцію крові по всьому тілу.
Обмін речовин між організмом і зовнішнім середовищем по-лягає в надходженні в організм кисню і поживних речовин через органи травлення і наступному виділенні з нього продуктів жит-тєдіяльності. Зв'язок між цими органами і клітинами тіла здійснюється через внутрішнє середовище організму, що скла-дається з крові, лімфи і тканинної рідини. Внутрішнє середови-ще організму зберігає відносну сталість свого складу—фізич-них і хімічних властивостей (гомеостаз), що забезпечує стійкість усіх функцій організму. Гомеостазом називають стійкість умов життєдіяльності клітини у внутрішньому середовищі організму.
Тканинна рідина (безбарвна, прозора) заповнює в організ-мі проміжки між клітинами. Вона утворюється з рідкої частини крові — плазми, що проникає в міжклітинні щілини через стінки кровоносних судин, і з продуктів обміну, що постійно надходять із клітин. Її об'єм у дорослої людини становить приблизно 20 л. Кровоносні капіляри не підходять до кожної клітини, тому пожив-ні речовини та кисень з капілярів надходять у тканинну рідину, а вже з неї поглинаються клітинами. Отже, за допомогою тканин-ної рідини здійснюється зв'язок між капілярами і клітинами. А вуглекислий газ, вода й інші продукти обміну, що утворюються в клітинах, виділяються, у свою чергу, із клітин спочатку в тка-нинну рідину, а потім надходять у капіляри. Кров з артеріальної стає венозною і постачає продукти розпаду до нирок, легенів, шкіри, через які вони видаляються з організму.
У міжклітинниках сліпо починаються лімфатичні капіляри, у них надходить тканинна рідина, що у лімфатичних судинах стає лімфою. Колір лімфи жовтувато-солом'яний. Вона на 95 % скла-дається з води, містить білки, мінеральні солі, жири, глюкозу, а також лімфоцити (різновид лейкоцитів). Лімфатичні судини впа-дають у великі вени грудей.
Склад і функції крові
Кров, що безперервно циркулює в замкнутій сис-темі кровоносних судин, виконує в організмі найважливіші функції: транспортну, дихальну, регуляторну та захисну.
Кров — це різновид сполучної тканини, що складається з рідкої речовини — плазми і клітин у ній—форменних елементів крові: еритроцитів (червоних кров'яних клітин), лейкоцитів (білих кров'яних клітин) і тромбоцитів (кров'яних пластинок). У 1 мм3 крові міститься 4,5—5 млн. еритроцитів, 5—8 тис. лейкоцитів, 200—400 тис. тромбоцитів. Червоні кров'яні клітини транспорту-ють кисень, а білі кров'яні клітини борються із хворобами.
В організмі людини кількість крові становить в середньому 4,5— 5 л (1/13 маси людського тіла). Плазма крові за об'ємом стано-вить 55—60 %, а форменні елементи—40—45 %. Плазма крові на вигляд як жовтувата напівпрозора рідина. До її складу входить во-да (90—92 %), мінеральні й органічні речовини (8—10 %), 7 % біл-ків, 0,7 % жирів, 0,1 % глюкози, інша частина залишку плазми — гормони, вітаміни, амінокислоти, продукти обміну речовин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Кров і система кровообігу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок