Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> М'язи обличчя

Загрузка...

М'язи обличчя

Назва:
М'язи обличчя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,89 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
М'язи обличчя


М'язи обличчя поділяються на дві групи: жувальні і мімічні (рис. 1). Найбільший інтерес для косметика становлять мімічні м'язи, розташовані безпосередньо під шкірою обличчя. Одним кінцем мімічні м'язи прикріплені до кісток (нерухомий кінець), іншим — до шкіри (рухомий кінець). Мімічні м'язи невеликі і ніжніші за жувальні. Від скорочення мімічної мускулатури зале-жить вираз обличчя. Провисання, ослаблення м'язової тканини обличчя видає вік людини.
1. Потилично-лобний м'яз складається з потиличного і лобно-го черевця, які з'єднані між собою апоневрозом — сухожильним шоломом. Потиличне черевце починається від ділянки найвищої вийної лінії потиличної кістки і вплітається в задні відділи сухо-жильного шолома. Лобне черевце починається від сухожильного шолома і закінчується в шкірі брів. При скороченні лобний м'яз піднімає брови догори і збирає шкіру чола в поперечні складки.
2. М'яз, що зморщує брови, починається від надбрівної ду-ги лобної кістки і прикріплю-ється до шкіри брів.
3. Круговий м'яз ока ото-чує очну ямку й складається з двох частин — внутрішньої і зовнішньої. Перша закладена в самих повіках, друга — поза ними.
1. Мімічні і жувальні м'язи обличчя:
1 — потилично-лобний м'яз; 2 — м'яз, що рухає брови; 3 — круговий м'яз ока; 4 — носовий м'яз; 5 — м'яз, що піднімає верхню губу; б — круговий м'яз рота; 7 — підборідний м'яз; 8 — м'яз, що опускає нижню губу; 9 — м'яз, що опус-кає кутик рота; 10 — малий виличний м'яз; 11 — щічний м'яз; 12 — великий виличний м'яз; 13 — жувальний м'яз; 14 — скроневий м'яз.
Зовнішня частина м'яза при скороченні збирає шкіру в складки, утворюючи, так звані «гусячі лапки».
4. Носовий м'яз складається з поперечної і крилової частини. Остання прикріплюється до шкіри крила носа, а поперечна части-на піднімається до спинки носа і тут з'єднується з протилежним однойменним м'язом.
5. М'яз, що піднімає верхню губу, починається від підочноямкового краю верхньої щелепи і прикріплюється до шкіри носогубної складки.
6. Круговий м'яз рота утворює м'ясисту частину губ. Він сту-ляє губи, притискаючи їх до зубів, а при його скороченні губи витягуються. Цей м'яз відіграє основну роль при прийомі їжі. Скорочується під час розмови і закривання рота.
7. Підборідний м'яз частково перекритий круговим м'язом ро-та. Починається від альвеолярних горбків різців нижньої щелепи і прикріплюється до шкіри підборіддя.
8. М'яз, що опускає нижню губу, частково прикритий підборід-ним м'язом. Починається від краю нижньої щелепи і прикріплений до краю нижньої губи. При скороченні цього м'яза нижня губа ви-вертається. При цьому різкіше окреслюється губопідборідна складка.
9. М'яз, що опускає кутик рота, теж починається від краю нижньої щелепи, але прикріплений до шкіри кутика рота. Скоро-чуючись, він опускає кутик рота.
10. Малий виличний м'яз нерухомою частиною прикріплений до нижнього краю очної орбіти, а рухомою вплітається у бокову частину кругового м'яза рота.
11. Щічний м'яз утворює м'які бічні стінки порожнини рота. Він починається з країв обох щелеп. Одні його м'язові пучки спрямовані до верхньої губи, інші — до нижньої. Біля рота ці пуч-ки перехрещуються. Щічний м'яз притискує щоку до зубів і задіяний при енергійному видуванні повітря з рота.
12. Виличний м'яз нерухомою частиною прикріплений до ви-личної кістки, а рухомою — до шкіри кутика рота. Він упліта-ється в круговий м'яз рота. При скороченні відтягає кутик рота догори, внаслідок чого рот розкривається, а кутик рота підніма-ється.
13. Жувальний м'яз починається від нижнього краю виличної дуги; прикріплюється до латеральної поверхні вінцевого відростка нижньої щелепи та жувальної горбкуватості нижньої щелепи.
14. Скроневий м'яз починається від скроневої поверхні вели-кого крила клиноподібної кістки, луски скроневої кістки і при-кріплюється до верхівки та медіальної поверхні вінцевого відростка нижньої щелепи.


СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: М'язи обличчя

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок