Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Новонароджена дитина: рефлекси, стани, режим, годування, проблеми

Новонароджена дитина: рефлекси, стани, режим, годування, проблеми

Назва:
Новонароджена дитина: рефлекси, стани, режим, годування, проблеми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,46 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Пошукова робота:
на тему:
“Новонароджена дитина: рефлекси, стани, режим, годування, проблеми”
Виконала:
Платановська


План*
Я - немовля!*
Як виглядає немовля*
Рефлекси*
Світ почуттів дитини*
шість станів немовляти*
дитина сама вибере потрібний режим*
основне правило годування немовляти*
універсальне харчування*
чим відрізняються хлопчики та дівчатка*
форма спілкування з дорослими*
проблеми немовляти
В утробі матері дитина одержувала все необхідне, її організм був біологічно зв'язаний з нею через плаценту. Відразу після народження все різко міняється: розвер-таються і починають функціонувати легені, перебудовується система кровообігу, травлен-ня та інші. Адаптація людини до внеутробного стану продовжується кілька тижнів і нази-вається періодом новонародженості.
Відразу після народження стан немовляти оцінюється по 10-бальній шкалі Апгар. Апгартест названий на честь його творця амери-канського лікаря Вірджинії Апгар. В даний час він застосовується в усьому світі. Дитина одер-жує оцінки від 0 до 2 балів із наступних п'ятьох показників: серцева діяльність, подих, м'язо-вий тонус, рефлекторні рухи і колір шкіри. Су-марна оцінка 9—10 балів — оптимальна, 7—8 — норма, 5-6 — невеликі відхилення, 4-0 — сильні відхилення в стані дитини.
ЯК ВИГЛЯДАЄ НЕМОВЛЯ
Пропорції тіла немовляти істотно відрізняють-ся від пропорцій дорослої лю-дини. Голова немовляти здається дуже великою і важ-кою для його крихітного тіль-ця. До моменту народження вона складає четверту части-ну тулуба, до 2-х років — п'яту, до 18 років — наближається до 1/8.
Пропорції частин тіла. Спочатку тулуб дити-ни довший, ніж кінцівки, а руки довші, ніж но-ги. Стопи маляти здаються непомірне велики-ми, живіт видається вперед, виглядає надутим. У дитини ще слабко розвинений підшкірний жировий прошарок, тому вона може здаватися худою. Згодом співвідношення частин тіла зміниться, жировий прошарок збільшиться.
Голова. У немовляти рідко буває ідеально кругла голова. Здавлювання голови під час по-логів і зсув кісток черепа для захисту мозку зви-чайно призводять до зміни її форми. Часто голова
буває овальної форми для того, щоб дитина легше проходила по родових шляхах. Вона може бути набряклою, здавленою в деяких місцях чи витя-гнутої в довжину. Деформації виникають через сильний стиск м'язами матки під час схваток. Але навіть, якщо голова і здається злегка шиш-куватою чи припухлою, мозку шкода не за-подіяна. Вже на першому тижні життя дитини деформація форми голови помітно зменшується.
Зуби. Немовля звичайно народжується без зубів. Перші зуби прорізаються на 4-8-му місяці життя. Дуже рідко трапляється, що ди-тина народжується з зубами чи вони з'являють-ся раніше встановленого терміну. Це заважає грудному годуванню, тому що зуби можуть ра-нити сосок.
Шкіра. Шкіра немовляти рідко виглядає іде-ально чистою. Нерідко зустрічаються червоні і блакитнуваті плями, червоні чи білі прищики з жовтою серединою. Шкіра дитини, якщо її внутрішньоутробний період супроводжувався недостатнім харчуванням, майже завжди змор-щена. Блакитні плями, що виглядають як синці, насправді пов'язані з тимчасовою зміною шкірного пігменту, вони частіше зустрічаються в дітей з темним кольором шкіри, зовсім нешкідливі і згодом зникають. До кінця першо-го місяця шкіра звичайно очищується.
Змащення. При народженні шкіра дитини покрита білою жировидною речовиною, яку на-зивають первородним змащенням. Вона є при-родним захистом шкіри. Після пологів її можна залишити, щоб вона всмокталася.
Висипання. У деяких дітей з'являються пля-мисто-червонуваті висипання з маленькими білими крапками. Це триває кілька днів і про-ходить без лікування.
Прищики. У немовляти бувають різні прищи-ки. Більшість з них викликано недостатньо гар-ним функціонуванням шкіри і її пір. Червоні чи білі прищики з жовтою серединою на кінчику і крилах носа зникнуть самі через кілька днів.
Лущення шкіри. Деякі діти народжуються із сухою шкірою, що лупиться, на долонях і підо-швах, що не є ознакою екземи і зникає через кілька днів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Новонароджена дитина: рефлекси, стани, режим, годування, проблеми

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок