Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Холестерин

Холестерин

Назва:
Холестерин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,67 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Холестерин”


ПЛАН
Вступ.
1. Холестерин в крові.
2. Ліпопротеїди.
3. Рівень холестерину.
Література.


Вступ.
Холестерин — один з найважливіших . Близько 80% холестерину виробляється самим організмом (, , , , статевими органами), інші 20% поступають з їжею. Холестерин забезпечує стабільність клітинних мембран в широкому інтервалі температур. Він необхідний для вироблення , вироблення наднирковими різних стероїдних гормонів, включаючи , , , жіночих статевих гормонів і , чоловічого статевого гормону , а за останніми даними — грає важливу роль в діяльності головного мозку і імунної системи, включаючи захист від .
1. Холестерин в крові.
Холестерин в крові знаходиться у вигляді комплексних з'єднань з особливими білками-транспортерами, так званими . Комплексне з'єднання в цілому називається . Є декілька видів білків-транспортерів холестерину, що розрізняються молекулярною масою, ступенем спорідненості до холестерину і ступенем розчинності холестерину в комплексі з білком-транспортером (схильністю до випадання кристалів холестерину в осад і до формування атеросклерозних бляшок). Білки-транспортери бувають високомолекулярними (HDL, ЛПВП, ліпопротеїд високої густини) і низькомолекулярними (LDL, ЛПНП, ліпопротеїд низької густини), а також дуже низькомолекулярними (VLDL, ЛПОНП, ліпопротеїд дуже низької густини).
2. Ліпопротеїди.
Високомолекулярні («добрі») ліпопротеїди добре розчинні і не схильні до виділення холестерину в осад, і тим самим захищають судини від атеросклерозних змін (тобто не є атерогенними). Низькомолекулярні («погані») ліпопротеїди — навпаки, малорозчинні і схильні до виділення в осад кристалів холестерину і до формування атеросклерозних бляшок в судинах, тим самим підвищуючи ризик або ішемічного , а також інших серцево-судинних ускладнень.
3. Рівень холестерину.
Рівень холестерину вимірюється в мг/дл (міліграмах на декалітр). Ідеально, коли рівень «поганих низькомолекулярних» ліпопротеїдів нижче 100 мг/дл (для осіб з високим ризиком серцево-судинних захворювань — нижче 70 мг/дл). Такий рівень, проте, у дорослих досягається рідко. Якщо рівень низькомолекулярних ліпопротеїдів нижче 160 мг/дл, рекомендується використовувати дієту для зниження його нижче 130 мг/дл. Якщо цей рівень вище 190 мг/дл або наполегливо тримається вище 160 мг/дл, рекомендується зважити можливість лікарської терапії. Для осіб з високим ризиком серцево-судинних захворювань ці цифри можуть знижуватися. Відсоток «добрих високомолекулярних» ліпопротеїдів в загальному рівні холестерин-зв’язуючих ліпопротеїдів чим вище, тим краще. Добрим показником вважається, якщо він набагато вище 1/5 від загального рівня холестерин-зв’язуючих ліпопротеїдів.
До чинників, що підвищують рівень «поганого холестерину», відносяться , надмірна вага або , об'їдається або недостатня фізична активність, неправильне живлення з високим вмістом холестерину і насичених тваринних жирів в їжі (зокрема, жирне м'ясо, сало), високим вмістом в їжі в (особливо легкозасвоюваних, типу солодощів і кондитерських виробів), недостатнім змістом клітковини і пектинів, ліпотропних чинників, поліненасичених жирних кислот, мікроелементів і вітамінів, зловживання алкогольними напоями, а також деякі ендокринні порушення — , гіперсекреція , гіперсекреція кора , недостатність гормонів щитовидної залози, статевих гормонів.
Підвищений рівень «поганого холестерину» також може спостерігатися при деяких захворюваннях і , що супроводяться порушенням біосинтезу «правильних» ліпопротеїдів в цих органах. Він може також бути спадковим, генетично обумовленим при деяких формах так званих «сімейних дислипопротеїнемій». В цих випадках хворим, як правило, потрібна спеціальна лікарська терапія.
До чинників, що знижують рівень «поганого холестерину», відносяться фізкультура і взагалі регулярна фізична активність, відмова від куріння і вживання надмірних кількостей алкоголю, їжа, що містить мало насичених тваринних жирів і легкозасвоюваних вуглеводів і багата клітковиною, поліненасиченими жирними кислотами, ліпотропними чинниками (, , ), вітамінами і мікроелементами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Холестерин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок