Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Обстеження хворого

Загрузка...

Обстеження хворого

Назва:
Обстеження хворого
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,22 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Лекція
Обстеження хворого


Розпочинають з загального обстеження хворого. Велике значення для оцінки стану хворого має тепловий стан організму - температура тіла. Розрізняють субфібрильну (коливання в межах 37-38 0 С), фібрильну ( 38-39 0С), піретичну (39-410С) і гіперпіретичну (вище 410С) температуру. Виходячи із скарг, анамнезу, індивідуальних особливостей організму і систем організму, характеру хіургічно-стоматологічного захворювання і температурної реакції, стан визначають як задовільний, середньої важкості, важкий або вкрай важкий.
В умовах стаціонару обстеження проводять за правилами прийнятими в клінічній медицині. В поліклініці слід оцінювати загальний вигляд хворого, вираз обличчя, тілобудову, встановити наявність дефектів і деформацій тіла, визначити пульс, АТ, морально - психологічний стан. При обстеженні обов’язково звертають увагу на шкіру лиця і шиї, її колір, наявність на ній висипу.
Запальні захворювання навколощелепових м’яких тканин, які локалізуються поблизу шкіри і підшкірної жирової клітковини, завжди характеризуються змінами кольору обличчя і шиї від рожевого до яскраво-червоного. Розповсюдження таких специфічних запальних процесів, як туберкульоз, сифіліс, актиномікоз, лейшманіоз, також викликають гіперемію, синюшність шкірних покривів обличчя і шиї. Крім того яскраво-червоне забарвлення шкіри може бути при рожистому запаленні. До зміни кольору шкіри може привести також проростання новоутворів, особливо злоякісних, ЩЛД.
Зміна кольору шкіри обличчя, шиї, передньої поверхні грудної клітки від червоного, синього, фіолетового до зеленуватого, жовтого характерно для травм обличчя ( забій м’яких тканин, переломи кісток обличчя).
Гіперемія шкіри обличчя може свідчити про підвищення температури тіла, а це потрібно провірити шляхом термометрії. Ціаноз губ, гіперемія шкіри обличчя можуть вказувати на захворювання серцево-судинної системи, поява червоних плям на шкірі обличчя і шиї – на вегетативні неврози. Гіперемія шкіри обличчя може спостерігатись також при захворюваннях крові (еритремія).
При іктеричному жовтуватому кольорі шкіри і обличчя слід виключити захворювання печінки, жовчних шляхів. Крім того, жовтуватий колір шкіри часто спостерігається при захворюваннях органів кровотворення.
Лікаря завжди повинна насторожувати блідність кольору шкіри, так як астенічний синдром хвороби крові, хронічна інтоксикація завжди супроводжуються глибокими порушеннями в імунній системі. Блідність з земляним відтінком являється тривожним симптомом, який виражає високий ступінь інтоксикації, як при септичному інфекційному процесі, так і при злоякісному новотворі.
При підозрі на гостру інфекцію, сифіліс, рожисте запалення, пухлину і інші захворювання обстежують шкіру по всьому тілі (наявність висипки), пальпують потиличні, латеральні шийні, підключичні лімфатичні вузли, досліджують зрачковий рефлекс, симптом Керніга.
Обстеження ЩЛД включає внутрішній огляд, пальпацію, огляд порожнини рота, інструментальне дослідження (зондами, тупими і гострими голками ). При необхідності клінічне обстеження може бути доповнено взяттям зішкрібу, проведенням пункції або біопсії, біохімічними, мікробіологічними, імунологічними дослідженнями, рентгенографією, топографією, в тому числі коп’ютерною топографією.
Огляд хворого проводять в стоматологічному кріслі. Його голова повинна бути добре зафіксована на підголовнику. Можна піднімати і опускати крісло, змінювати положення його спинки і підголовника. При роботі з асистентом огляд і всі хірургічні маніпуляції проводять в горизонтальному положенні хворого, під кутом 250 по відношенню до верхньої і 100 - до нижньої щелепи. При середній важкості і важкому стані хворого його оглядають в ліжку або на столі в перев’язочній.
При обстеженні хворого використовують лоток з стерильними інструментами - шпателем (для відведення губ, щоки і огляд передсінку і особливо порожнини рота, відведення язика і огялду під’язикової ділянки, кореня язика, мигдалин, глотки), стоматологічним або анатомічним пінцетом (для визначення рухомості зубів і їх перкусії).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Обстеження хворого

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок