Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Травлення в тонкій кишці

Загрузка...

Травлення в тонкій кишці

Назва:
Травлення в тонкій кишці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,45 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Лекція на тему:
Травлення в тонкій кишці


План:
Особливості травлення в тонкому кишечнику.
Секреторна діяльність підшлункової залози
Склад і властивості соку підшлункової залози
Регуляція панкреатичної секреції
Функції печінки
Роль печінки в жовчоутворенні і жовчовиділенні
Регуляція секреції і виділення жовчі
Метаболічна функція печінки


Із шлунка їжа попадає в тонку кишку, де під впливом соку підшлункової залози і жовчі, які різко змінюють pH шлункового хімуєу, разом з соком кишки забезпечують подальший гідроліз харчових речовин при участі протеолітичних, амілолітичних та ліполітичних ферментів. Гідролітичні процеси закінчуються мембранним травленням, що створює умови для всмоктування продуктів гідролізу поживних речовин, вітамінів, мінеральних солей, води. Кишкою здійснюється екскреція, а крім того вона приймає участь у загальному обміні речовин в організмі.
Особливе місце в травленні і регуляції функцій травного тракту займає . дванадцятипала кишка в комплексі з підшлунковою залозою, печінкою та її жовчевивідним апаратом. Дванадцятипала кишка є центральним вузлом регуляції секреторної, моторної та евакуаторної діяльності шлунково-кишкового тракту. Клітинами її слизової оболонки синтезуються і секретуються численні біологічно активні речовини, які впливають на:
1) секреторну активність залоз шлунка;
2) ферментовидільну функцію підшлункової залози і активацію її ферментів;
3) жовчеутворюючу функцію печінки та жовчевиділення;
4) активацію ворсинок слизової і всмоктування;
5) регуляцію загального обміну.
В ділянці впадіння жовчевої протоки в дванадцятипалу кишку локалізується пейсмекер ритму, який задає ритм скорочень дванадцятипалій та іншим відділам тонкої кишки. Там же виявлені функціональні сфінктери, співвідношення моторної діяльності яких створює різницю внутрішньопорожнинних тисків у шлунку і дванадцятипалій кишці, що створює умови для евакуації шлункового вмісту в кишку.
Травлення в цьому відділі починається в порожнині кишки (порожнинне травлення), а продовжується в зоні глікокалікса і посмугованої облямівки ентероцитів слизової оболонки кишки (пристінкове травлення). Як порожнинне, так і пристінкове травлення відбувається під дією секретів підшлункової залози, соку кишки, при сприяючому впливі жовчі.
Підшлункова залоза - найбільша залоза змішаної секреції. Ендокринний відділ залози, представлений клітинами острівців Лангерганса, продукує гормони (інсулін, глюкагон та інші) безпосередньо в кров. Екзокринний відділ представлений патреацитами ацинусів, які секретують біля 25 травних ферментів та центрацінозними епітеліоцитами і клітинами вставних відділів дрібних вивідних протоків підшлункової залози, що секретують воду, карбонати, електроліти. Протеолітичні ферменти синтезують рибосоми, нагромадження секрету відбувається в цистернах саркоплазматичного ретікулуму, а наступні перетворення відбуваються в апараті Гольджі, де ферменти "пакуються" в зимогенні гранули. Амілаза та ліпаза виділяють без гранул. В слизовій оболонці головної протоки містяться бокаловидні клітини, що виділяють слиз. Виділення секрету проходить по мерокриновому типу. Панкреатичний сік поступає через систему вивідних протоків в дванадцятипалу кишку. Склад і властивості панкреатичного соку залежать від кількості і якості їжі.
У людини на протязі доби виробляється біля 1,0 л панкреатичного соку, лужної реакції (pH 8,0-8,5). Така реакція обумовлена йонами бікарбонату, які забезпечують нейтралізацію кислого шлункового вмісту та створюють в дванадцятипалій кишці лужне середовище, оптимальне для дії панкреатичних ферментів. Крім того в склад панкреатичного соку входять катіони Na+, K+, Ca2+, Mg2+ і аніони Сl-, HCO3-, HPO4-, а так само слиз. Концентрація бікарбонатів прямо пропорційно залежить від швидкості секреції. Між концентрацією бікарбонатів і хлоридів спостерігається зворотна залежність.
Підшлунковий сік має ферменти для гідролізу всіх харчових речовин: білків, жирів та вуглеводів.
Розщеплення білків здійснюють протеолітичні ферменти, які за механізмами гідролізу поділяються на дві групи: ендопептидази (трипсин, хімотрипсин, еластаза), що розщеплюють в білках внутрішні пептидні зв 'язки та екзопептидази (карбоксипептидаза А і В, амінопептидаза, діпептидаза), що розщеплюють в білках і пептидах кінцеві зв 'язки і звільнюють амінокислоти одна за одною.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Травлення в тонкій кишці

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок