Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вірхов Рудольф – вчений, клініцист, лікар

Загрузка...

Вірхов Рудольф – вчений, клініцист, лікар

Назва:
Вірхов Рудольф – вчений, клініцист, лікар
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
68,74 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
Науковий реферат
Вірхов Рудольф – вчений, клініцист, лікар


У розвитку німецької охорони здоров'я нова школа послужив переходом від натурфілософського до сучасного природничонаукового погляду на медицину. В описувану нами епоху зоря природничонаукової ери в медицині вже займалася для Німеччини. Природничонауковий метод у повному обсязі, зі своїми могутніми важелями – спостереженням і досвідом,- став застосовуватися німецькими медиками. Пережити всі ці стадії їм довелося в порівняно короткий час.
Ми застаємо Вірхова на студентській лаві, коли перемога була далеко ще не на стороні нових плинів. Боротьба велася по всій лінії, Sturm- und Drangperiode німецької медицини ще далеко не закінчився.
Серед професорів Берлінського університету були саме ті два представники медичної науки, що відігравали першорядну роль у відродженні німецької медицини,- знаменитий фізіолог Иоганн Мюллер і геніальний клініцист Шенлейн, глава природничоісторичної школи. Завдяки цій щасливій обставині Вірхов міг з перших рук ознайомитися з новими науковими плинами. Йому не довелося шкодувати, що, прикріплений як вихованець медико-хірургічного інституту до Берліна, він був позбавлений можливості випливати похвальному і корисному звичаю німецьких студентів, що, не обмежуючи перебуванням у якому-небудь одному університеті, прагнуть побувати протягом університетського курсу в декількох університетах, щоб послухати в кожнім професорів-корифеїв по різних галузях відповідного циклу наук.
У житті кожного утвореної людини не проходять безвісти ті враження, що він пережив на університетській лаві, то чи вплив, вірніше, ті впливи, що роблять на свою аудиторію видатні професора. Для майбутніх учених ці впливи часто визначають напрямок і характер подальшої самостійної наукової діяльності. До наукового діяча можна з повним правом застосувати відому французьку приказку, трохи перефразувавши її, а саме: "Скажи мені, хто твої вчителі, і я тобі скажу, хто ти".
Хто ж були вчителя Рудольфа Вірхова?
З університетських викладачів на науковий розвиток молодого Вірхова мали особливий вплив Иоганн Мюллер – "один з найбільших біологів усіх часів", як його згодом характеризували, і потім клініцист-терапевт Шенлейн – "геніальний лікар, що з'єднав реальний напрямок зі сміливими теоріями", по визначенню нашого великого хірурга-мислителя Пирогова.
Син шевця в Кобленце, Иоганн Мюллер при дуже несприятливих умовах пройшов університетський курс на медичних факультетах Бонна і Берліна. Будучи студентом лише четвертого семестру, обдарований 19-літній юнак одержав медичну премію Боннського університету за експериментальну роботу з ембріології. У Берліні, під впливом професора анатомії і фізіології Рудольфи, Мюллер так радикально отрешился від сприйнятих їм у Бонні натурфілософських схильностей, що пізніше палив усі, які йому тільки попадали в руки, екземпляри своїх перших робіт. Участь і підтримка впливового члена прусского міністерства народної освіти дали Мюллеру можливість по закінченні курсу спокійно зайнятися подальшими науковими працями. Незабаром Мюллер одержав професуру в Боннському університеті, відкіля не зовсім звичайним шляхом перейшов у Берлін. Коли в 1833 році в Берлінському університеті звільнилася кафедра анатомії і зайшла мова пр тім, кого призначити, міністр народної освіти зовсім зненацька одержав заяву від боннського професора И. Мюллера. У своєму листі Иоганн Мюллер вимагав, щоб кафедра, що звільнилася, була надана йому як найбільш відповідному кандидату; тільки одній людині готова він був уступити, а саме знаменитому в той час патологоанатому Иоганну Фрідріху Меккелю. Це знаменитий лист, переданий міністру всі тим же заступником Мюллера- членом міністерства, дихало самою чистою любов'ю до науки і глибоким почуттям власного достоїнства; воно зробило на міністра дуже сильне враження, і Мюллер зайняв кафедру в Берліні.
Геніальний розум ученого, що володів необычайною широтою погляду й обширнейшими зведеннями по всіх біологічних науках, оригінальний і найвищою мірою самостійний характер і, нарешті, зовсім особлива, імпонуюча зовнішність, що нагадувала зовнішність римського воїна,- усе це в Мюллере діяло невідхильно на його слухачів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
Реферат на тему: Вірхов Рудольф – вчений, клініцист, лікар

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок