Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Доцільність використання оральних гормональних контрацептивів

Доцільність використання оральних гормональних контрацептивів

Назва:
Доцільність використання оральних гормональних контрацептивів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,41 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Доцільність використання оральних гормональних контрацептивів


Гормональні оральні контрацептиви (ОК) — це переважно синтетичні аналоги жіночих статевих гормонів — естрогенів, прогестерону та їх похідних. Вони характеризуються високою надійністю, простотою застосування і прийнятною вартістю. Індекс Перла (кількість вагітностей на 100 жінок протягом року) при застосуванні ОК становить теоретично 0,1; практично 3. Підвищення індексу при практичному застосуванні в більшості випадків залежить від недотримання правил використання препаратів.У 1960 році на американському ринку з’явився перший оральний контрацептив — еновід. Він містив досить великі дози гормонів — 0,15 мг местранолу і 15 мг норетинодрелу та мав численні побічні ефекти. Відтоді оральна контрацепція набула широкого розповсюдження у країнах усього світу. В наш час за даними ВООЗ понад 100 мільйонів жінок приймають гормональні протизаплідні засоби. В Європі та США їх використовують від 40 % до 60 % жінок дітородного віку. У нашій країні до недавнього часу їх застосовували лише 1–5 % жінок.
Основні дослідження останніх років були спрямовані на зниження дози етинілестрадіолу у складі контрацептивів. На сьогодні використовують ОК, що містять не більш 50 мкг етинілестрадіолу. За вмістом естрогенного компоненту серед ОК виділяють низькодозовані препарати, що містять 35 мкг та менше етинілестрадіолу. Препарати, що містять більшу дозу даного гормону, використовуються головним чином з лікувальною метою, хоча їм властивий і контрацептивний ефект.
Щодо прогестерону, то метою досліджень було не лише зменшення кількості прогестагенів, а і зміна їх властивостей. Прогестагени в ОК мають різну хімічну структуру, що і забезпечує різноманітність препаратів. У даний час синтезовано понад 500 різновидів оральних контрацептивів.
Класифікація
Сучасні ОК можна поділити на дві групи: комбіновані (КОК) та однокомпонентні (міні-пілі). У свою чергу, серед комбінованих ОК розрізняють однофазні, двофазні, трифазні.
В залежності від виду прогестагену ОК виділяють:
прогестагени І покоління — норетинодрел, етинодіолу діацетат, норетиндрол ацетат;
прогестагени ІІ покоління — левоноргестрел, норетистерон, норгестрел, лінестерол, етинодіол;
прогестагени ІІІ покоління — гестоден, дезогестрел, норгістемат, дієногест.
Моно- або однофазні КОК містять постійну дозу естрогенів і гестагенів у кожній таблетці. Існує багато типів монофазних комбінованих оральних контрацептивів, що відрізняються за дозою, типом естрогенів і прогестагенів (табл. 1).
Двофазні КОК є препаратами, що містять постійну дозу естрогену і перемінну дозу гестагену (левоноргестрелу) у різні фази менструального циклу. Вони підвищують вміст ліпопротеїдів високої щільності на 43 % і тому не мають атерогенного впливу. Ці препарати показані жінкам з підвищеною чутливістю до гестагенів (на підвищену чутливість до гестагенів вказує надмірне оволосіння, вугрі, виражене ожиріння під час попередньої вагітності). Типовим представником є антеовін. Перші 10 таблеток містять 0,05 мг етинілестрадіолу та 0,05 мг левоноргестрелу, наступні 11 таблеток — 0,05 мг етинілестрадіолу та 0,125 мг левоноргестрелу.
Трифазні КОК. Драже, що застосовують у першій фазі (з 1-го по 6-й день циклу), яка відповідає ранній або середній фолікуліновій фазі, містять естроген і гестаген у низьких дозах (табл. 2). Це забезпечує подібний фізіологічному процес побудови ендометрію. Для попередження підвищення концентрації ЛГ і пригнічення овуляції у другій фазі (з 7-го по 12-й день циклу) застосовують драже, що містять обидва гормони у високих дозах. На відміну від першої фази, підвищене надходження цих гормонів у другій фазі сприяє збереженню ендометрію й усуненню можливості появи міжменструальних кровотеч. При прийомі трифазних ОК циклічні зміни слизу шийки матки у другій половині менструального циклу відсутні, а протягом усього циклу прийому препарату слиз шийки матки залишається незначним та в’язким.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Доцільність використання оральних гормональних контрацептивів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок