Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості підвищення фізичної підготовленості дітей середньої і старшої вікової групи в дошкільних навчальних закладах

Особливості підвищення фізичної підготовленості дітей середньої і старшої вікової групи в дошкільних навчальних закладах

Назва:
Особливості підвищення фізичної підготовленості дітей середньої і старшої вікової групи в дошкільних навчальних закладах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,76 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
тема: “Особливості підвищення фізичної підготовленості дітей середньої і старшої вікової групи в дошкільних навчальних закладах”.
Визначено три основних напрямки оновлені системи дошкільного виховання.
Оновлені і розширені функції традиційних загально-розвиваючих садків шляхом відкриття в них профільних реабілітаційних груп.
створення міні-садків, шкіл дитсадків, центрів.
Відкриття дошкільних закладів які працюють за новітніми технологіями.
Відрізняються вони від традиційних дошкільних закладів самостійними концепціями, спеціалізованим програмами спрямованих на розвиток індивідуальних здібностей дітей.
Такі дошкільні заклади функціонують майже у всіх областях України в 1995 році в Луганській області проводився всеукраїнський семінар “Організація нетрадиційних типів дошкільних закладів та використання новітніх технологій у педагогічному процесі з дітьми дошкільного віку”.
Основною фігурою педагогічного процесу є творча особистість педагога, який спроможний акумулювати в собі все нове, прогресивне, трансформуючи в співробітництві з дітьми з сім’єю та колегами по роботі.
Все це безпосередньо стосується в першу чергу процесу фізичного виховання та фізичної підготовки дошкільнят в умовах дошкільних навчальних закладів.
Мета даної роботи: Узагальнити на основі літературних джерел даних особливості фізичного розвитку та фізичної підготовленості середньої та старшої вікових груп, як підготовчого етапу дітей до молодшого шкільного віку.
В першому розділі дана загальна характеристика вікових особливостей розвитку дітей середньої та старшої вікових груп дошкільних навчальних закладів.
Анатомо-фізіологічні та психологічні особливості розвитку дітей даних вікових груп.
З 5 до 7 років період “першого витяження”. За один рік дитина може вирости на 7 – 10 см. Середній ріст дошкільнят 106-107 см., а маса тіла 17-18 кг. Розвиток опорно рухової системи ще не завершений, окостеніння слухового проходу завершується до 6 років. Окостеніння опорних кісток носової перегородки до 6 років ще незавершене. Скелетна мускулатура характеризується слабким рівнем розвитку сухожилля, зв’язок. При зайвій вазі, а також при несприятливих умовах постава дитини порушується, потрібно слідкувати за посиленістю фізичного навантаження. До шести років у дитини добре розвинуті великі м’язи тулуба. Розвиток серцево-судинної системи і дихальної у дітей 5-6 років характеризуються рядом значних змін. До 5 років розміри серця у дитини в порівнянні з новонародженими збільшуються в 4 рази. Важливою є правильна організація рухової активності дошкільнят.
Особливості розвитку фізичної якості 5-6 років виховання фізичних якостей є однією з основних сторін фізичного виховання. Вправи, що сприяють цьому в строгій послідовності із поступовим ускладненням рухових завдань включає фізкультурні заняття а також про самостійній руховій діяльності дітей на прогулянці. Фізичний розвиток та фізична підготовленість дітей середньої та старшої вікових груп.
Весь процес фізичного виховання в дошкільних навчальних закладах побудований на програмі виховання дітей дошкільного віку, яка розроблена науково-дослідним інститутом педагогіки України (1991). Питання що пов’язані із фізичним вихованням дошкільнят розкриваються в розділі “Виховуємо здорову дитину”.
Для дітей даних вікових груп цей розділ передбачає такі частини.
Завдання фізичного виховання на конкретний період навчання.
Охорона життя та зміцнення дітей.
Вправи в основних рухах.
Загально-розвиваючі вправи.
Рухливі ігри та ігрові вправи.
Спортивні ігри.
Справи спортивного характеру.
Віковий період з 5-7 років характеризується значними змінами в організмі дітей котрі протікають нерівномірно. В першу чергу ці зміни характерні для опорно-рухового апарату центрально-нервової системи, серцево-судинної та дихальної системи.
Виховання фізичних якостей є однієї з основних сторін фізичного виховання. Взагалі одним із основних завдань у шкільному віці. Рівень розвитку фізичних якостей визначає успішність рухової діяльності дітей та здатність до оволодіння новими формами рухів дітьми дошкільного віку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Особливості підвищення фізичної підготовленості дітей середньої і старшої вікової групи в дошкільних навчальних закладах

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок