Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати реферат: Давньокитайська медицина. Історія та сучасність

Давньокитайська медицина. Історія та сучасність / сторінка 4

Назва:
Давньокитайська медицина. Історія та сучасність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,13 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
У випадку інфекційних хвороб і епідемій також знаходить своє вираження єдність взаємин між людиною і навколишньою природою. У Китаєві виникає навесні багато захворювань, зв'язаних із впливом температури; улітку збільшується число випадків теплових ударів, дизентерії, малярії; узимку - більшість пацієнтів страждає простудними захворюваннями. Численні хронічні хвороби реагують на несподівані зміни погодних умов. До них відносяться хвороби ревматичного характеру (по-китайському Би), астма, мігрень. На плин інших захворювань впливає природна зміна дня і ночі. При деяких хворобах настає полегшення в першій половині дня і погіршення в другий, при інших навпаки.
Китайська медицина постійно враховувала минулий людський досвід, що свідчив про те, що завдяки розумному поводженню можна уникнути шкідливих впливів навколишнього середовища. Так, наприклад, у книзі «Су-вэнь» утримується наступне попередження: «Коли п'ять інфекційних хвороб досягають найбільшого поширення, можна легко піддатися зараженню... людина повинна уникати їхнього отрутного подиху». У тій же книзі читаємо в 1-й главі: «Знаходячись у стані слабості, уникай збудливого болезнь вітру». Китайці вже давно знали про рекомендації лікарів, регулярно полоскати рот після прийняття їжі. Їм рекомендували частіше змінювати одяг, регулярно купатися і робити запобіжні щеплення (наприклад, проти віспи). Велике значення надавалося також збереженню фізичної рухливості. Уже згадуваний нами лікар Хуа-Туо розробив для цієї мети спеціальні гімнастичні вправи, удосконалена варіант яких, відомий за назвою «Таи-жи-цюань», дотепер користується популярністю у всьому Китаєві.
Таким чином, і в цьому випадку приймаються в увагу обоє полюса діалектичних відносин у системі «людин-навколишнє середовище». Китайця привчали пристосовуватися до природи, але йому роз'ясняли також і необхідність підвищення опірності власного організму. Крім того, класики медицини учили його змінювати навколишнє середовище у власних інтересах. Усе це входить важливими складеними елементами в традиційну китайську медицину.
Справжніми перлинами давньо-китайської медицина можна вважати метод голковкалування і припікання, або акупунктура (Чжень-цзю), та цигун терапію. Ці два напрями китайської медицина найбільш відомі на територій країн колишньої СРСР.
Лікувальний метод голковкалування і приживання (чжень – ігловкалування, цзю – приживання) є великим досягненням китайського народу і бере свій початок з часу первіснообщинного ладу. В давній літературі е багато легенд про виникнення ігловкалування і приживання, таких як винайдення кам’яних голок “БЯНЬ” Фу Си, винайдення голковкалування и прижигання легендарним імператором Хуан Ди та інші.
Приживання - це лікування хвороб шляхом термічної стимуляції активних точок шкіри. Цей спосіб являється більш ніжним ніж голковкалування, і тому його часто застосовують для лікування дітей і ослаблених хворих.
Голкоккалування –техніка уколу імлою в активну точку. Його можна проводити любими голками, але лише при дотриманні правил маніпуляції голковкалування надає позитивний ефект.
Першою систематизованою книгою по традиційній китайській медицині являється трактат ”Хуан Ди Нєй Цзин Су Вєнь Лин Шу”(трактат о імператорі Хуан Ди), написаний на початку третього сторіччя до н.е.. Він складається з 18 томів та двох частин: “Су Вєнь” (питання про теперішнє) та “Лин Шу” (ефективна точка). В трактаті на основі більш ніж 2000-літнього досвіду оприлюднюються і систематизуються уявлення давніх лікарів о теорії ІНЬ-ЯНЬ, У-СІН, органів ЦЗАН-ФУ, каналів і коллатералей, вчення о ЧІ і крові, об єтиології і пантогеній китайській медицині. В той час в результаті розвитку виробництва вводяться металеві голки, про що е свідком указ імператора Хуан Ді: “Мне прискорбно,что мой народ, отягощенный бременем болезний, не рассчитавается с податями и оброками. Моя воля-не назначать ему больше лекарств, лишь отравляющих его, но также и не пользоваться древними каменными остриями. Мне угодно, чтобы применялись только таинственные игли из металла, которыми направляеться энергия”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Давньокитайська медицина. Історія та сучасність

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок