Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організація санітарно-епідеміологічного обслуговування населення

Організація санітарно-епідеміологічного обслуговування населення

Назва:
Організація санітарно-епідеміологічного обслуговування населення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,10 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Л Е К Ц І Я
Організація санітарно-епідеміологічного обслуговування населення


Санітарно-епідеміологічна справа являє собою комплексну систему державних та суспільних санітарно-оздоровчих заходів, котра ґрунтується на досягненнях науки та передового практичного досвіду.
В поняття «санітарно-епідеміологічна справа» входить:
1) Система державних та суспільних протиепідемічних, санітарно-гігієнічних, санітарно-оздоровчих заходів.
Санітарне законодавство.
Державна система підготовки, спеціалізації і удосконалення санітарних кадрів.
Науково-дослідницька робота в галузі гігієни, епідеміології, мікробіології та інфекційної патології.
Діяльність сан-епід. служби як державного санітарно-контрольного органу і організація сан-протиепідеміологічної роботи.
 
Санітарно-протиепідемічна справа розділяється на галузі санітарної діяльності:
комунальна гігієна,
гігієна харчування,
гігієна праці,
гігієна дітей та підлітків,
протиепідемічна справа.
Комунальна гігієна - як область практичного використання в основному зводиться до гігієни населених районів.
Гігієна харчування - до забезпечення санітарно-гігієнічних норм і правил при виробництві харчових продуктів і продуктів харчування, транспортування, їх реалізації і зберіганню.
Гігієна праці - до вивчення санітарно-гігієнічних умов праці і гігієнічної оцінки середовища.
Гігієна дітей та підлітків - до забезпечення систематичного та поглибленого вивчення санітарного стану дитячого населення.
Протиепідемічна справа - до профілактики і боротьби з інфекційними захворюваннями.
Правовими основами діяльності санітарно-епідемічної служби є: основи законодавства України по охороні здоровўя. Постанова уряду «Про державний санітарний нагляд», а також гігієнічні нормативи, санітарні та протиепідемічні норми і правила.
Санітарне законодавство являє собою сукупність Постанов і розпоряджень по санітарним питанням Кабінету Міністрів. Виконавчі комітети місцевих рад в межах їх повноважень видають постанови по санітарним і протиепідемічним питанням.
В остовах законодавства по охороні здоровўя передбачені обовўязки всіх посадових осіб і окремих громадян щодо дотримання гігієнічних норм і правил, а також їх відповідальність в випадку порушення цих норм. Крім цього в законодавчому порядку встановлені правові обовўязки сан-епід. служби в здійсненні державного санітарного нагляду.
При здійсненні держсаннагляду санітарні лікарі керуються санітарно-гігієнічними і санітарно-епідеміологічними нормами і правилами, котрі розробляються центральними органами сан-епід. служби разом з НДІ.
По законодавству санітарно-епідеміологічній службі представлені права в здійсненні санітарного нагляду і проведенні протиепідемічних заходів, використання котрих забезпечує дієздатність та ефективність її діяльності. Серед прав, наданих санітарно-епідеміологічній службі є елементи накладання штрафу, припинення експлуатації обўєкту і т.д.
Санітарно-епідеміологічна служба повинна широко-інформувати органи влади про сан-епідеміологічний стан даної адміністративної території, добиватися проведення оздоровчих заходів за допомогою виконкому місцевої Ради, її постійних комісій та відділів, профспілкових органів, комітетів народного контролю, інформувати вищестоящу організацію (трести, управління) про санітарні недоліки, добиватися їх усунення згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про державний санітарний нагляд в Україні» затверджено нове Положення про державний санітарний нагляд, в якому визначені функції і задачі Міністерства охорони здоровўя України в області державного санітарного нагляду.
Згідно з цим Положенням сан-епід. служба проводить попереджувальний і текучий нагляд.
Попереджувальний санітарний нагляд проводиться по всім галузям санітарної справи за виконанням санітарно-гігієнічних норм і правил під час проектування і будівництва, реконструкції житлово-комунальних, побутових, театрально-культурних суспільних закладів, курортів, навчальних закладів, дитячих закладів, функціонально-спортивних споруд, промислових підприємств, виробничих цехів, переобладнання агрегатів, змінах технології виробництва або впровадженні нових виробничих процесів, станків і ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Організація санітарно-епідеміологічного обслуговування населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок