Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Сепсис

Сепсис

Назва:
Сепсис
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,48 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Сепсис
Сепсис. Важке інфекційне захворювання організму, що викликається різноманітними збудниками і їх токсинами. Характеризується своєрідною реакцією організму з однотипною клінічною картиною, не дивлячись на відмінність збудників, що викликали його.
Сепсис може бути первинним або вторинним. На початку захворювання можна знайти вхідні ворота - наявність первинного вогнища, проте в процесі розвитку вплив його на перебіг септичного процесу може зменшитися і стати малопомітним. У окремих випадках, коли причину сепсису встановити не вдається, він носить назву криптогенного.
Джерелом загальної гнійної інфекції також можуть бути травматичні пошкодження (відкриті переломи, обширні опіки, рани і ін.), а також такі гнійні запалення, як карбункули (особливо на обличчі), флегмони, гнійні поразки додаткових пазух носа, плеври, очеревини, суглобів і ін. Сепсис може розвиватися за наявності запальних вогнищ будь-якої локалізації і величини, проте частіше зустрічається при обширних гнійних процесах.
Клініка сепсису визначається трьома моментами:
формою сепсису (блискавичний, гострий, хронічний, рецидивуючий, з метастазами, без метастазів);
прогресуючою декомпенсацією функцій всіх органів і систем хворого, його виснаженням;
комплексом симптомів, взаємостосунки яких бувають різні.
При блискавичному сепсисі захворювання розвивається бурхливо, приводячи до прояву комплексу симптомів буквально за декілька годин, максимум за 1-2 діб.
При гострому сепсисі потрібно декілька днів для виявлення повної картини загальної гнійної інфекції. При підгострій формі симптоматика сепсису не буває такою вираженою, як при перших двох формах, і процес розвивається поволі, протягом декількох тижнів.
Хронічний сепсис визначається млявою течією і наявністю малопомітних змін, які спостерігаються місяцями.
Рецидивуючий сепсис характеризується зміною періодів загострень, коли вся симптоматика одержує яскравий прояв, і періодів ремісій, коли не вдається виявити скільки-небудь помітних ознак інфікування.
Сепсис з метастазами виявляється розвитком множинних гнійників в різних тканинах до органах, що супроводжується загостренням симптоматики. Розкриття гнійників приводить до зменшення її яскравості, наприклад, до зниження температури, проте при новому утворенні гнійників ці прояви знову виникають.
Клініка сепсису без метастазів звичайно важча і постійна, ремісій не спостерігається. Великий вплив на гостроту клінічних проявів має ступінь реактивності організму на подразник.
Всі симптоми, характерні для загальної гнійної інфекції, розділяють на загальні і місцеві, що відносяться до проявів з боку первинного вогнища.
Загальні симптоми. Частими ознаками, що відображають порушення загального стану і діяльності нервової системи, є головний біль, дратівливість, безсоння, пригноблення нервової системи, затьмарення або навіть втрата (у важких випадках) свідомості.
Постійним є підвищення температури, яка при сепсисі без метастазів звичайно тримається на високому рівні (39-40ЬС) і значно коливається вранці і увечері за наявності метастазів. Важливим є симптом, що виражається в приголомшливих ознобах і проливних потах. Характерне зниження маси тіла, прогресуюче погіршення самопочуття, не дивлячись на лікування. Іноді з'являється геморагічний висип на шкірі.
З боку серцево-судинної системи звичайно наголошуються: різке почастішання пульсу, зменшення його наповнення, зниження артеріального і венозного тиску, погіршення серцевої діяльності, трофічні і судинні розлади (пролежні, тромбофлебіт, тромбози, набряки).
Функції паренхиматозних органів також помітно порушуються. Спостерігаються погіршення діяльності нирок (зниження відносної густини сечі і поява в ній білка і формених елементів), печінки (нерідко розвиток жовтяниці і явища гепатиту), збільшується селезінка.
Звичайно наголошуються порушення з боку шлунково-кишкового тракту: відсутність апетиту, суха обкладена мова, наполегливі септичні проноси, нудота і блювота.
Місцеві симптоми. Рана при сепсисі бліда, набрякла, грануляція млява, бліда, відокремлюване мізерне брудно-каламутного вигляду, нерідко з гнильним запахом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сепсис

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок