Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Значення праць І.М. Сеченова для розвитку вітчизняної і світової медицини

Значення праць І.М. Сеченова для розвитку вітчизняної і світової медицини

Назва:
Значення праць І.М. Сеченова для розвитку вітчизняної і світової медицини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,45 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Знахарство як форма індивідуальної медичної діяльності в первісному ладі.


П л а н :
Поняття народна медицина.
Фактори підтримання існування знахарства.
Джерела надходження знань про народну медицину.
Могутність магічних формул.
Традиційні медичні школи.
Аюрведичні трактати.
Висновок.


У дійсності, ні наївності, ні риторики в поставленому нами питанні немає. І на результаті XX сторіччя усе ще злободенна проблема ненаукового лікування, відомого також як альтернативна медицина, нетрадиційне лікування, побічна медицина. Подібна "медична допомога" включає засоби і методи, що суперечать сучасній медичній науці, що на практиці обертається дилетантизмом, неуцтвом і відвертою містикою. Здавалося б, ненаукове целительство не повинно узгоджуватися з високим освітнім рівнем його шанувальників. Однак, коли мова йде про власне чи здоров'я здоров'ї близьких нам людей, нерідко приемлется і загадкова область некласичного лікування.
Прихильників ненаукового лікування нині з легкістю зараховують до розряду так називаної народної медицини. Це невірно, і от чому. Поняття народна медицина правомірно розглядати в двох змістах. По-перше, в історичних рамках як початковий етап лікування в первіснообщинній формації, де целительством звичайно займалися найбільш досвідчені члени племені. По-друге, нею позначається важлива частина традиційно-побутової культури в ряді сьогоднішніх людських співтовариств, особливо в слаборозвинених стропах, з низьким рівнем забезпечення лікарською допомогою. У чистому виді елементів первісної народної медицини, звичайно, не існує. У стародавності неоднозначність результатів лікування з неминучістю породжувала думка про втручання таємничих надприродних сил. Для боротьби зі злими силами прибігали до заклинань, талісманам, ритуалам. Подальший розвиток народної медицини йшов під містичною оболонкою, а в епоху поділу праці лікування стало самостійним видом діяльності. Що ж стосується щирої народної медицини, то вона продовжувала існувати і дійшла до наших днів у виді знахарської медицини. Сьогодні, називаючи непрофесійного медика знахарем, ми вкладаємо в це поняття тільки негативний зміст. Але чи справедливо ми надходимо? Як же по-іншому іменувати нинішнього практика народної медицини? Травник, умілець, костоправ, шаман, зелейник?.. Однак усі ці слова не відбивають істоти його занять. Назвати такого врачевателя "народним лікарем"? Але і ця назва в сучасній мові не дуже-те вдало, тому що існує дійсно почесне звання народного лікаря. Тим часом, у словнику В. И. Даля знахар визначається як знаючий, знаючий у справі лікар-самоучка. Схильність сучасного знахаря до елементів ворожіння, змов природна, тому що в його свідомості жваво містичне ядро багатовікового емпіричного запасу знань.
У класово-антагоністичному суспільстві народна медицина зберігається як "друга" культура незаможних шарів населення. При соціалізмі ж народна медицина позбавляється своєї, соціальний бали і виявляється зайвою. Наукова медицина в оремо суспільстві переймає лише раціональні, ланцюгові елементи народного лікування і в останні роки всі частіше ставиться питання про вивчення методів древньої народної медицини, особливо східної. Ці дослідження ведуться у творчій співдружності з етнографами, лінгвістами, істориками, особливо в районах Далекого Сходу і Середньої Азії, Хоронитель народного медичного досвіду - знахар - по улучному вираженню одного з ентузіастів вивчення народних засобів, так само протистоїть професійному лікуванню, як народний розповідач казок сучасній літературі.
Що ж стосується більшості нинішніх винахідників доморослого целительства, те їх, як удало помітив відомий етнограф Ю. В. Бромлей, варто вважати представниками псевдонародної медицини. Справді , чи можна відносити до знахарів укладачів "біоенергетичних мазей", творців пристосувань для "лазерного енергетичного накачування", винахідників чудодійного "холодного окропу", "омагниченной" води, гасових "бальзамів" і методів опромінення "биополем", проповідників сыроядения?.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Значення праць І.М. Сеченова для розвитку вітчизняної і світової медицини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок