Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Безпліддя

Безпліддя

Назва:
Безпліддя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,59 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Безпліддя”


Що таке безплідність    
Сьогодні вважається, що якщо при регулярному статевому житті вагітність не настає протягом року, треба ставити питання про безплідний шлюб і починати обстеження і лікування подружжя. Цей термін - 1 рік - визначений статистично: доведене, що в 30% здорових подружніх пар вагітність настає в перші три місяці спільного життя, ще в 60% - протягом наступних семи, у останніх 10% - через одинадцять-дванадцять місяців після початку статевого життя. Таким чином, рік - достатній термін для того, щоб оцінити здатність до народжування дітей у подружньої пари.
Мал. 1. Злиття сперматозоїда і яйцеклітини в матковій трубі (запліднення).
1 - Піхва; 2 - шийка матки; 3 - порожнина матки; 4 - маткова труба; 5 - яєчник.    
Безплідність може спостерігатися в абсолютно здорових, з ідеальними показниками дітородною функцією, пар. Але, як правило, воно частіше розвивається після одного чи декількох , перенесених , при порушеннях обміну речовин.
Які є форми безплідності?
Якщо в жінки ніколи не було вагітності, говорять про первинну безплідність. Якщо в жінки була хоча б одна вагітність, то незалежно від того, чим вона закінчилася - родами, абортом, викиднем, позаматковою вагітністю - наступна безплідність вважається вторинною.     
Якщо причиною безплідного шлюбу є ті чи інші порушення в організмі жінки, говорять про жіночу безплідність.     
Чоловічий фактор вважається причиною безплідного шлюбу в тому випадку, якщо жінка здорова, а в чоловіка спостерігається різке зниження запліднюючої здібності сперми (чоловіча безплідність).     
При сполученні жіночої і чоловічої безплідності має місце комбінована форма.     
Про відносну безплідність, що обумовлена імунологічною несумісністю подружжя, говорять у випадку, коли у чоловіка та жінки нормальні показники їхньої репродуктивної функції, однак спеціальні проби вказують на їхню несумісність.     
Ідіопатична (непояснена) безплідність спостерігається серед цілком здорових і добре сумісних подружніх пар.     
У жіночій безплідності у свою чергу виділяють трубну, трубно-перітонеальну, ендокринну безплідність і безплідність, зв'язану з єндометріозом.
Який механізм настання вагітності?     
У результаті циклічних гормональних процесів кожен () місяць у яєчниках відбувається дозрівання одного фолікула з яйцеклітиною. Приблизно на 14-ий день циклу, тобто в його середині відбувається розрив фолікула, у результаті якого яйцеклітина потрапляє в черевну порожнину, а відтіля - у маткову трубу, де при зустрічі зі сперматозоїдами відбувається її запліднення. Запліднена яйцеклітина попадає в матку, при сприятливому збігу обставин прикріплюється до її стінки і дає початок розвитку вагітності.     
Тому, для настання вагітності необхідно:
Дозрівання яйцеклітини і розрив яєчникового фолікула ().
Влучення і безперешкодне проходження яйцеклітини по трубі в матку.
Готовність матки прийняти запліднену яйцеклітину і забезпечити її розвиток.     
Якщо гормональний механізм, що забезпечує дозрівання яйцеклітини й овуляцію, порушений, говорять про ендокринну (чи гормональну) форму безплідності.     
Відсутність чи непрохідність обох маткових труб робить вагітність неможливої, тому що яйцеклітина не може потрапити в порожнину матки. У цьому випадку говорять про трубну форму безплідності.     
Перешкода може бути не в самій трубі, а між яєчником і трубою у виді спайки. У такому випадку в хворої є перітонеальна безплідність.     
Анатомічні дефекти матки, уроджені чи придбані, також можуть бути причиною безплідності. У цьому випадку говорять про маткову форму безплідності. До уроджених дефектів відносять пороки розвитку (відсутність чи недорозвинення матки, її подвоєння, сідлоподібна матка, наявність перегородки в порожнині матки і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Безпліддя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок