Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Стан ортодонтичної допомоги в Україні та перспективи її розвитку

Стан ортодонтичної допомоги в Україні та перспективи її розвитку

Назва:
Стан ортодонтичної допомоги в Україні та перспективи її розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,71 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
 
РЕФЕРАТ
на тему:
Стан ортодонтичної допомоги в Україні
та перспективи її розвитку


Ортодонтія розвивається в Україні швидкими темпами. Безперечно, на сьогоднішній день вона зайняла вагоме місце в стоматології, і ця тенденція продовжується і надалі.
Зараз ортодонтія є не тільки частиною дитячої стоматології, а й гармонійно інтегрується в інші вузькі спеціальності стоматології дорослих, оскільки без співпраці з хірургами, пародонтологами, імплантологами та ортопедами неможливе комплексне вирішення стоматологічних проблем в повному обсязі.
Проте в сучасних соціально-економічних умовах в Україні існують значні труднощі в розвитку ортодонтії, зумовлені відсутністю сучасних правових та нормативних документів, що регулюють її функціонування, а також недостатністю бюджетного фінансування.
В розробці вирішення цих проблем основним моментом є вивчення фактичного стану ортодонтичної допомоги як самостійного розділу стоматології.
Основним методологічним підходом до планування заходів з питань охорони здоров’я є наявність блоку реальних даних про структуру захворюваності населення країни, її регіонів, про об’єм проведеної та необхідної медичної допомоги, норми забезпечення медичною допомогою, медичними кадрами.
На жаль, слід констатувати той факт, що по розповсюдженості зубощелепної аномалії та деформації займають одне з перших місць серед основних стоматологічних захворювань і мають чітку тенденцію до її зростання.
Так, за даними ВООЗ, розповсюдженість зубощелепних патологій складає 68 %. А результати епідеміологічних досліджень в Україні, проведених за останні роки, свідчать, що понад 75–80 % мають зубощелепні патології (близько 30 % — аномалії прикусу, 50 % — аномалії зубних рядів та аномалії положення зубів). Також зросла кількість вроджених вад обличчя. В порівнянні з минулими роками майже в двічі зросла частота вродженої відсутності зубів (адентії). 30–40 % дітей та підлітків мають дефекти зубних рядів внаслідок ранньої втрати як тимчасових, так і постійних зубів. Основною причиною дефектів зубних рядів є карієс та його ускладнення — 92,1 %. У 14,2 % дітей та підлітків виявлені вторинні зубощелепні деформації, зумовлені несвоєчасним заміщенням дефектів зубів та зубних рядів.
Без сумніву, розповсюдженість та інтенсивність дефектів зубів і зубних рядів та патологій прикусу в значній мірі залежать від рівня лікувальнопрофілактичної допомоги населенню в різних регіонах України. Окрім того, як відомо, потреба в ортодонтичному лікуванні визначається кількістю пацієнтів, що звернулись за допомогою до лікаря. На жаль, не усі пацієнти, що мають зубощелепну патологію, навіть у найскладніших її проявах, звертаються за ортодонтичною допомогою. Деякі з них не усвідомлюють своїх проблем, інші розуміють, що їм необхідна допомога, проте не можуть собі дозволити курс лікування або ж не в стані його отримати.
Відомо, що гіпотетична необхідність і потреба в лікуванні коливаються залежно від соціальних та культурних умов. Статистика свідчить, що саме в містах батьки звертаються до ортодонта з дітьми частіше, ніж в сільській місцевості. Окрім цього, значно змінився віковий склад ортодонтичних пацієнтів. Спостерігається «дорослішання» пацієнтів. Якщо донедавна пацієнти старше 18 років становили 7–10 %, то сьогодні відсоток дорослих ортодонтичних пацієнтів значно виріс і складає близько 30–35 %, причому 3,5 % випадків лікування має сімейний характер.
Безумовно, якість та ефективність надання ортодонтичної допомоги населенню України залежить від ряду факторів. Одним із найважливіших з них є забезпечення медичними кадрами (лікарями-ортодонтами та зубними техніками).
Згідно нормативних документів МОЗ України (Наказ № 33 від 25.02.2000 р.), що регламентують ортодонтичну допомогу, на 10 тисяч дитячого населення виділяється один лікар-ортодонт. За статистичними даними, в Україні проживають близько 10-ти млн дітей до 18 років. Виходячи з вищезазначеної кількості дитячого населення України, в практичній охороні здоров’я повинно працювати на державних засадах 1 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Стан ортодонтичної допомоги в Україні та перспективи її розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок