Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Проблеми сучасного виборчого законодавства України

Проблеми сучасного виборчого законодавства України

Назва:
Проблеми сучасного виборчого законодавства України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,21 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ:
Проблеми сучасного виборчого законодавства України


Одночасні вибори працюють на позитив,
однак створюють і проблеми
Аби обговорити особливості виборчого процесу в Україні в умовах оновленої законодавчої бази та роль цих виборів у по-дальшому зміцненні демократії, Фонд сприяння місцевому са-моврядуванню при Президенто-ві України спільно з Конгресом місцевих і регіональних влад Ра-ди Європи, Центральною виборчою комісією та Асоціацією міст та громад України провели "круглий стіл" "Місцеві вибори в Україні". До участі у цьому захо-ді долучились народні депутати, представники Секретаріату Пре-зидента, уряду, Комітету вибор-ців України, політичних партій та виборчих блоків, ОБСЄ. А однією з головних тем обгово-рення стало одночасне прове-дення парламентських виборів та виборів до місцевих рад. Що це на сьогодні для України — позитив чи проблема? Відповідь на це можна буде дати хіба що після виборів, а сьогодні думки розділились на діаметрально протилежні.
Все ж більше позитив, оскільки буде можливість якісніше ор-ганізувати підготовку до виборів. Можливо, суміщення виборів до Верховної Ради та до місцевих рад і є більш "виграшним" у організаційному плані. Частина гро-мадськості зауважують, що на сучасному етапі через це сумі-щення, так само як і проведен-ня виборів за партійними спис-ками, для виборів до місцевих рад виникає більше проблем, ніж виграшів.
Власне, що сьогодні являють собою органи місцевого само-врядування? За останній рік, ко-ли вищі ешелони влади прак-тично постійно перебували у процесі змін, саме органи місце-вого самоврядування, які уособ-лювали певну стабільність, стали досить впливовим центром в Україні. Чи буде можливість збе-регти цю їх стабільність і авто-ритет, коли місцеві органи влади будуть сформовані, м'яко кажу-чи, за залишковим принципом? Навряд чи. Бо голосуючи за де-путатів місцевих рад, ми, зде-більшого ..."купуватимемо кота у мішку". Адже інформація про кандидатів у депутати місцевих рад та на посаду мерів міст до-сить скудна. ЗМІ не приділяють уваги виборам до місцевих рад, їх більше цікавлять парламент-ські вибори. Отож і кандидатів у народні депутати не знають хіба що ті, хто не дивиться телевізор та не вміє читати, бо відео-ролики та рекламні статті вимережи-ли весь інформаційний простір, а візуальний — включно до щи-тів оголошень та парканів — зайняли листівки, буклети, інша рекламна продукція.
Є тут й інша "підводна те-чія". Закон про вибори до місце-вих рад був частиною політич-ного компромісу, що відбувався на політичному олімпі України, і однією з визначальних його умов було широке застосування пропорційної системи на місце-вих виборах.
За партійними списками можливе проходжен-ня у місцеві органи осіб, які не користуються довірою виборців, і це, знову ж таки, спричинить підрив авторитету місцевого са-моврядування. Радник Прези-дента України — керівник Го-ловної служби регіональної та кадрової політики Секретаріату Президента Анатолій Ткачук, підтримуючи цю думку, також наголошує, що створення полі-тичних мега-блоків на націо-нальному рівні спричинило си-туацію, коли ніхто не дбає, щоб і у списках, на місцеві вибори були поважні особи, лідери, а не випадкові люди.
Нове виборче законодавство з самого початку викликало не-гативну реакцію асоціації міст України та громад.
Але вважаємо, що приймався він кулуарно, без належного громад-ського "обговорення, а будь-які пропозиції, що надходили від органів місцевого самоврядуван-ня, ніхто навіть не розглядав. Цей закон таїть чимало небез-пек, і після квітня 2004 року асо-ціація намагалась усе зробити, аби якось пом'якшити ризики, які він спровокував". У першу чергу різку критику викликали положення щодо запровадження пропорційної системи. Одначе не відкидаючи ідею загалом, а лише заперечуючи проти запро-вадження пропорційної системи в існуючому правовому полі та в існуючих реаліях, асоціація про-понувала запровадити у великих містах своєрідний пілотний про-ект. А потім, у разі отримання позитивних результатів, перево-дити цей досвід на всю виборчу систему.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Проблеми сучасного виборчого законодавства України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок